Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-06-2009, 14:02
Karmelia Karmelia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

Miasto: Jelenia Góra
Zdjęcia: 10
Domyślnie Urlop dla ojca

Po urodzeniu dziecka ojciec może pójść na 14-dniowy urlop, tzw zasiłek opiekuńczy. Czy ten urlop przysługuje mu, jeśli nie pozostaje w związku małżeńskim z matką, ale w konkubinacie? Próbowałam znaleźć jakieś informacje, ale niestety żadne źródła nie mówią o takim przypadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2015, 20:36
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Urlop dla ojca

z tego co mi wiadomo, to ojciec dziecka nie musi być w związku małżeńskim, choć nie mam pewności 100 %, przecież ma odpowiednie dokumenty, że jest ojcem, więc chyba może z tego skorzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2015, 20:43
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Myślę, że jeśli dziecko ma nazwisko ojca to po okazaniu aktu urodzenia otrzyma urlop ojcowski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-02-2015, 18:45
atusia34 atusia34 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
atusia34.polki.pl

Może pójść na urlop ojcowski, nie ma znaczenia czy jesteście małżeństwem. Ważne jest wykonywanie władzy rodzicielskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-2015, 10:31
Margerytka28 Margerytka28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Margerytka28.polki.pl

Miasto: Polska

Cytat:
Napisał atusia34 Zobacz post
Może pójść na urlop ojcowski, nie ma znaczenia czy jesteście małżeństwem. Ważne jest wykonywanie władzy rodzicielskiej.
Też tak myślę. Zresztą niedługo będę to sprawdzać osobiście, więc upewnię sie na 100%
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2015, 23:09
puszkaa puszkaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
puszkaa.polki.pl

Wydaje mi się, że mój mąż nie zdecydowałby się na urlop wychowawczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-2015, 18:24
drzazga-102 drzazga-102 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drzazga-102.polki.pl

PIerwsze dni po porodzie nie jesteśmy przecież w stanie się same dzieckiem zająć, same też wymagamy opieki. Dziwię się facetom, którzy w tym czasie nie wspierają swoich kobiet i dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2015, 12:33
szczesliwa00 szczesliwa00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szczesliwa00.polki.pl

Zdjęcia: 4

Moim zdaniem nie musicie być w związku małżeńskim. Każdemu ojcu należy się urlop ojcowski. Może go wykorzystać w ciągu roku. Są to dwa tygodnie. Mój mąż brał jeszcze 2 tygodnie opieki nad żoną, zaraz po wyjściu ze szpitala. Jest 80% płatna. Nie wiem czy istnieje też taka możliwość nie będąc małżeństwem, ale warto sprawdzić. Razem 4 tygodnie w domu to już coś
Polecam mojego bloga, gdzie znajdziesz moje doświadczenia i informacje o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2015, 23:27
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

dwutygodniowy urlop ojcowski z tego co wiem należy się każdemu ojcu bez względu na to czy jest mężem matki czy nie. Inaczej jest z tzw opieką. Ojciec może dostać dwa tygodnie wolnego na opiekę nad matką dziecka, ale tutaj jest warunek, że muszą być w związku małżeńskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 20:54
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Autorce nie chodziło o urlop ojcowski, a o zwolnienie l4, aby opiekować się kobietą. wg mnie nie przysługuje, gdybyście byli małżeństwem to tak. bo to jest zwolnienie na opiekę nad chorym członkiem rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania