Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

    Mój synek ma prawie 4 miesiące i gdy wychodzimy na spacer zaczynają się schody. Mimo, że jest w spacerówce i wszystko widzi co się wokół niego dzieje, żaden spacer nie obejdzie się bez płaczu. Zawsze z nim wychodzę 1h po jedzonku i po drzemce. Jest przewinięty, ma w buziaku smoczka uspokajacza i pieluszkę tetrową, z którą zawsze zasypia. Nawet jego ulubiony miś-brzdączek nie pomaga. Jest to dla mnie utrapienie, bo mały już waży 7kg ,a będąc na spacerze nie chcę go nosić na rękach, by dojść do domu, żeby nie płakał. Co mam robić żeby maluszek nie płakał ?
  •    
       

    #2
    Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

    znam takie właśnie wyjątkowe dzieciaczki, które nie lubią wózka - córcia mojej córci nie nienawidziła swojego wózka praktycznie od dnia, w którym po raz pierwszy w nim została położona - moja siostra znalazła na nią taki sposób iż motała Gabi w chustę - bo każda próba wyjścia z Młodą na spacer w wózku kończyła się płaczem i awanturą Gabi

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

      Normalne,chyba wszystkie dzieci w tym wieku tak mają zwłaszcza zimą kiedy sa dodatkowo skrępowane ciepłym ubraniem.Dlatego ja zawsze wychodziłam na spacer po karmieniu ale przed drzemką,dziecko od razu usneło a ja mogłam delektowac sie bez stresu spacerem


      Skomentuj


        #4
        Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

        kiedyś chodziłam na spacery z siostrą bo wiedziałam że będę potrzebowała kooś do pomocy Ale długo to nie trwało
        Ale tak jest że niektóre dzieci tak niestety mają

        Skomentuj


          #5
          Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

          Moja córka przez pierwsze dwa mieisące nie lubiła, a później jakoś się przełamała i po 2-3 godziny bylismy na spacerach wózkiem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

            u mnie tez tak było, teraz Mała skonczyła 4 miesiace i przesadziłam ją na spacerówke, bo w gondoli sie awanturowała. No i jest w sumie lepiej...znaczy awantura przy ubieraniu kombinezonu, potem wsadzam Młodą do wózka, ale nie przypinam jeszcze pasów, nie otulam kocem, nie zapinam śpiworka, tylko w atmosferze ogólnych wygibasów, spiewów i co mi tam jeszcze przyjdzie na mysl szybko sie ubieram, wyjezdzam z nia na korytarz np, wtedy zmienia sie otoczenie, to sie zawyczaj uspokaja...a na samym spacerze, to nie moge jej sie za bardzo pokazywac, poprawiac czapki itd. to raczej siedzi i podziwia, chociaz nie zawsze jest taka łaskawa, ale myśle, ze chodzi jej o ubranie: o czapeczke, rekawiczki i sam kombinezon, moze u Ciebie tez? mysle, ze najlepiej wychodzic na spacer wlasnie przed drzemka, wtedy raczej jest spokoj

            ale złotego środka sama nie mam, myslałam, ze bedzie to wlasnie przesadzenie na spacerówke, jest faktycznie lepiej, ale szału nie ma. Myśle, ze trzeba to przeczekac...moze jak zrzucimy z naszych dzieci te krępujące ruchy ciuszki, to im sie spodoba w wózkach

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

              My wózka używaliśmy tylko do usypiania (trzeba było się nachodzić ) na zewnątrz albo w domu dookoła kominka.
              Nasza córka nienawidziła wózka i jak tylko poszła na nogi (10 miesięcy) wózek poszedł na strych.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

                Mój synek też w wieku 3-4 miesięcy nie lubił wózka. Pomimo, że zamieniliśmy gondolke na spacerówkę, żeby więcej widział, nic nie pomagało. Najczęściej musiałam najpierw małego uspać, dopiero później wyjść. Pomagały drzewa.Synek lubił patrzeć na ruszające się na wietrze liście...po 2 miesiącach samo przeszło.
                nie po to umiem mówić, żeby siedzieć cicho.
                blogmlodegorodzica.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

                  A próbowałyście kłaść maluchy na brzuszki? mój tylko tak leżał i sypiał praktycznie od urodzenia

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

                    mój synek nie lubił spać na brzuszku więc ta opcja nie wchodziła w grę
                    nie po to umiem mówić, żeby siedzieć cicho.
                    blogmlodegorodzica.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

                      Myślę że ważnym aspektem jest sam wózek, może jakiś element powoduje u dziecka niepokój dyskomfort. Ja poszukując pierwszego wóza dla mojego maluszka chciałam żeby się wnim bardzo dobrze czuł i żeby kolory nie drażniły. Mój maxi cosi bardzo dobrze się sparawdza w tej kwestii

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Niemowlę nie chce jeździć wózkiem

                        A ja zawiesiła bym przy wózku jakąś nową zabawkę lub zawieszkę, która zaciekawi dziecko. A może jakiś kolorowy kocyk do wózka. Coś co będzie nowe i będzie się dziecku mile kojarzyć z nowym wózkiem. Ulubiona przytulanka albo karuzela z melodyjką. Trzeba próbować, a może dziecku samo minie.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X