Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tygodniowy urlop ojcowski

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

    być może KRUS nie obejmuje jakiejś konkretnej stawki. Mój mąż nie brał opieki mimo, że też byłam po cesarce - wziął urlop na dwa tygodnie plus tacierzyński. Opieka w żaden sposób nie opłacała się, bo dostawałby tylko 80 proc podstawy swojej pensji w tym czasie bez dodatków żadnych, a jak wiadomo na początku są duże wydatki więc... Nie było sensu.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

      W Krusie to wygląda tak że żeby cokolwiek dostać np. chorobowe nie wiem jak jest z opieką czy należy sie trzeba chorować pełen miesiąc i za jeden dzień dostaje sie coś ok 10 zł czyli miesięcznie 300 zł.
      Mi po porodzie pomagała bardzo dużo teściowa z którą mieszkam. Bo sama cc nie była taka zła najgorszy był ból nogi bo miałam zapalenie żylaków

      Skomentuj


        #33
        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

        Ja na szczęście nie miałam żadnych problemów, a dzień po ganiałam po korytarzu. Trzeciego dnia wróciłam do domu jadąc 70 km autem Ale miałam do pomocy całą rodzinę. Nie mogę na nic narzekać, a co do chorobowego to ZUS też wypłaca dopiero po miesiącu chorobowego. Wcześniej płaci pracodawca. Takie jest prawo. Do 30 dni w ciągu roku chorobowe płaci pracodawca od 31 dnia ZUS. Nie musi to być cały miesiąc za jednym razem tylko pojedyncze dni w ciągu roku.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

          No ja po pierwszej Cc też nie miałam takich problemów, a przy drugiej miałam mniejszy ból po cieciu za to noga dawała się odczuć.
          No w Zusie trzeba być miesiąc na chorobowym ale może to być rozłożone na raty a w krusie musi być od razu cały miesiąc.
          Ale ja i tak byłam na Zuzie wiec ja chorobowe dostawałam a mąż nie choruje więc nie jest tak strasznie.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

            Ja szczerze mówiąc nie znam nikogo na KRUSie, więc nie mam porównania i nie znam się na tym, ale jako, że KRUS znacznie mniej obciąża budżet to zwykle i tak wychodzi się na plus mimo mniejszych korzyści socjalnych, pomocowych.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

              No tak to jest plus że koszty są mniejsze niż gdyby mąż miał płacić Zus szkoda tylko ze ja jako żona nie mam prawa wyboru gdy np. nie pracuje czy chcę być na bezrobotnym czy na Krusie tylko od razu musze przejść na krusi i płacić składki

              Skomentuj


                #37
                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                a to o tym nie wiedziałam, ale zapewne ma to związek ze wspólnotą majtkową i posiadaniem ziemi. Gdyby nie to z pewnością mogłabyś wybrać co wolisz.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                  No właśnie to prawo jest beznadziejne. Maż dostał ziemię od rodziców przed ślubem i chcąc ją sprzedać albo komuś przepisać idzie do notariusza i nawet mnie nikt nie pyta czy sie zgadzam na sprzedaż, a jak do przejścia na Krus to od razu muszę przejść.
                  Po ślubie musiałam nawet płacić w tył bo kiedyś było płacone kwartalnie i nie ważne było ze ślub braliśmy w sierpniu składki musiałam zapłacić za całe trzy miesiące,

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                    no to pięknie, a jak chce się rozliczyć wspólnie PIT to nie można dopóki nie jest się rok po slubie... Robią Polaków kant na każdym kroku jak im się podoba.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                      Dokładnie i żadne tłumaczenia nie działały, a do tego powiedzieli mi ze nie wiedzą czy nie będę musiała zwrócić zasiłku który dostałam na bezrobotnym chociaż wtedy byłam panną mieszkałam w innej gminie, powiecie i nawet województwie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                        Heh. Urocze... Denerwuje mnie takie podejście. Generalnie uważam, że nawet gdyby nienależnie dostałabyś te pieniądze przez przeoczenie lub błąd urzędnika to jest to jego problem i człowiek w tej sytuacji nie powinien w żaden sposób za to odpowiadać.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                          Masz rację urzędnicy czasem coś zrobią żle a póxniej zwykły człowiek mui ponosiuć konsekwencje bo oni się wykręcą. Jak mi pani powiedziała ze będę musiała oddac te pieniądze to jej powiedziałam ze nie bo mi się należały byłi mi przyznane przed ślubem i brałąm je tylko w miesiącach gdy byłam panną, pózniej już mi sie nie nalezały niby to ich nie dostałam. Minę miałą kwaśną ale nic nie odpowiedziała i wypełniła papiery i kazała czekać. Nic nie przyszło a jestem po ślubie już prawie 8 lat więc chyba już nie przyjdzie

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                            Bo jak trzeba płacić to wiadomo, byle jak najwięcej, tylko do dawania nie są tacy chętni. Zus składkę pobiera taką samą, a macierzynski wypłaca już wyliczając sobie liczbę dni w miesiącu. Kpina.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                              Zus przesadza z tymi wypłatami. Urodziłam syna 27 a chorobowe miałam do 31 i z tego powodu wstzrymali mi zarówno wypłatę ostatniego chorobowego jak i macierzyńskie bo im sie nie zgadzało coś i musieli wszystko posprawdzać. Nie ważne ze po narodzinach synka przez 2 miesiące byłam bez kasy bo oni tam siedzą i kawę piją zamiast pracowac

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Tygodniowy urlop ojcowski

                                U mnie było to samo, a że dodatkowo trafiłam w okres świąteczny, to wypłacili mi kasę jeszcze później. I oczywiście z ich strony dalej jest wszystko w porządku.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X