Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tabletki przeciwbólowe i antybiotyki w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    tabletki przeciwbólowe i antybiotyki w ciąży

    Mam pytanie bo nurtuje mnie jedna sprawa jestem w 39 tc czyli już końcówka ale dzisiaj dentystka przepisala mi antybiotyki AUGUMENTIN bo mam bardzo silne zapalenie dziąseł i ból taki że można po ścianach chodzic czwarta noc nieprzespana.Dzwonilam do mojej ginekolog i pozwolila mi na zazywanie tego antybiotyku ale mam obawy. Czy ktoras z was zazywala ten albo inny antybiotyk i bylo wszystko ok z dzidzią? bardzo ważne dla mnie.
  •    
       

    #2
    Hej ja zazywalam antybiotyk w pierwszym trymestrze ciazy.Bylam przeziebiona i moj gin przepisal mi antybiotyk.Moje dziecko urodzilo sie zdrowe.

    Skomentuj


      #3
      To dobrze ciesze sie bo wiadomo jak to jest z tymi lekami w ciazy dzieki za odpowiedz

      Skomentuj


        #4
        ja mialam zapalenie oskrzeli w 30 tc i przez tydzien zazywalam antybiotyk,teraz juz 35 tc mi leci i wszystko jest ok
        Olunia 6 styczen 2009

        Skomentuj


          #5
          ja w ciąży miałam problemy z pęcherzem i też brałam antybiotyk i dzidzius jest zdrowy




          Skomentuj


            #6
            Witam ja jestem w 21tyg.ciąży i też biore antybiotyki z pierwszą dzidzią byłam pół roku na antubiotykach,bo miałam problemy z nerkami i synuś jest zdrowy pozdrawiam




            Skomentuj


              #7
              ja w czasie ciąży brałam raz antybiotyk. Mam zdrową córeczkę.
              Pamiętaj jednak o konsultacji z Twoim lekarzem prowadzącym bo może są jakieś przeciwwskazania...każda z nas jest inna
              pozdrawiam Was

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                można brać antybiotyki z grupy penicylin, ja brałam duomox w obu ciążach, augumentin po porodzie gdy karmiłam piersią
                obie córcie są zdrowe


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Konsultowalam to z lekarka i pozwolila ale istnieja jednak watpliwosci o zdrowie dzidziusia

                  Skomentuj


                    #10
                    Miałam zapalenie gardła też w końcówce ciąży i też brałam augmentin. potem zeszło na oskrzela i dalej na płuca dostałam jakieś zastrzyki (nazwy niestety nie pamiętam). Syńcio zdrowy jak rybka

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez nona25 Pokaż wiadomość
                      Konsultowalam to z lekarka i pozwolila ale istnieja jednak watpliwosci o zdrowie dzidziusia
                      i mimo to kazał Ci brać antybiotyk?

                      Skomentuj


                        #12


                        Wiecie co, mam problem i to prawdopodobnie ogromny..... bralam orgametril przez 15 dni z powodu torbieli na prawym jajniku. Lekarz oczywiscie przez zapisaniem mi lekow (oprocz tego pojawil sie stan zapalny) mnie zbadal. Po skonczeniu orgametrilu czekalam, czekalam i w koncu pojawily sie okropne nudnosci a krwawienia nie widac, wiec zrobilam test i co sie okazalo- jestem w ciazy. Tak wiec moje pytanie jest takie: Po jakim czasie od zapłodnienia lekarz moze stwierdzic u kobiety ciąże? Po jakim czasie od zaplodnienia pojawiaja sie nudnosci?
                        Mieszkam za granica wiec ciezko bedzie mi sie dogadac z lekarzem bo tu nawet z angielskim maja problem, ale i tak jutro wybieram sie do gina..prosze Was o jakies rady, czy ktoras z Was miala taka sytuacje? Moze powiem tylko ze ostatni okres zaczal mi sie 3 pazdziernika a 23 pazdziernika bylam u ginekologa i przez 15 dni od 23 bralam leki... Wiadomo że gdybym była świadome tego że jestem w ciąży nawet bym nie wziela tego do ust....

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez nona25 Pokaż wiadomość
                          Mam pytanie bo nurtuje mnie jedna sprawa jestem w 39 tc czyli już końcówka ale dzisiaj dentystka przepisala mi antybiotyki AUGUMENTIN bo mam bardzo silne zapalenie dziąseł i ból taki że można po ścianach chodzic czwarta noc nieprzespana.Dzwonilam do mojej ginekolog i pozwolila mi na zazywanie tego antybiotyku ale mam obawy. Czy ktoras z was zazywala ten albo inny antybiotyk i bylo wszystko ok z dzidzią? bardzo ważne dla mnie.
                          Ja brałam ten sam antybiotyk ok. 20 tygodnia ciąży, gdy miałam okropną anginę. Dzidziuś urodził się zdrowy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: tabletki przeciwbólowe i antybiotyki w ciąży

                            można brać antybiotyki dozwolone w ciąży, także lepiej się wyleczyć jak trzeba, ale uwaga na grzybice pochwy, lepiej się wzmocnić tam przed terapią antybotykową albo równolegle.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: tabletki przeciwbólowe i antybiotyki w ciąży

                              No grzybica w ciązy to nic przyjemnego, sama się tego nabawiłam pod sam kociec, dostałam jakąś maść i specjalny płyn do hig intym i mi pomogło, ale troche się namęczyłam zamin doczekłałam do wizyty

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X