Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mieć drugie dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez androsia Pokaż wiadomość
    Ja też chciałabym już drugie dziecko. A ile ma Basiu Twoja starsza pociecha?
    mój synek skończył 3 lata. Myślę, że to dobry odstęp czasu
    pozdrawiam

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
      o to gratuluje i trzymam kciuki
      A pierwsze ile ma?
      Pierwsze ma 3 lata, więc jak dobrze pójdzie z druga ciążą to Kacper będzie miał już 4 lata to już raczej bezproblemowy będzie...mam taka nadzieje
      Buziaki

      Skomentuj


        #33
        Ja też ostatnio tak podgadywałam mężowi o drugim maleństwie Ale myslę że zaczekamy jeszcze jakie dwa lata, Wojtuś ma 11 miesięcy teraz zaczyna biegać po całym domku, nie jestem czasem w stanie nic zrobić jedynie jak śpi to szybciutko obiadek i już sie budzi
        Wojtuś 28.11.2007

        Skomentuj


          #34
          ja mam już dwójkę dzieci.
          Więcej nie planujemy,ale kto wie,jak to będzie
          Może jakaś niespodzianka sie trafi

          Skomentuj


            #35
            ja jestem właśnie w ciąży z 1 dzidziusiem. ale drugie też chcę mieć.za jakiś 4-5 lat.

            Skomentuj


              #36
              U mnie jest różnica 2 lata i 4 miesiące i uważam, że jest odpowiednia. 5 lat to stanowczo za dużo, chyba że ktoś nie może wcześniej.

              Skomentuj


                #37
                A moim zdaniem nie ma ani dobrej, ani złej różnicy wieku między rodzeństwem, to zależy tylko od nas rodziców, jak to sobie ułożymy. Czy dzieci będą z sobą rywalizowały czy kochały się i wspierały, bez względu na różnice w latach. A jeżeli chodzi o mamę to najlepiej zrobić wyniki i pójść z nimi do lekarza, niech stwierdzi, czy organizm kobiety poradzi sobie z kolejna ciążą. Moja koleżanka po urodzeniu córeczki przez przeszło pięć lat "walczyła" z anemią. Więc różnie to bywa.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Między moimi dziećmi jest 5 lat różnicy i myślę, że to dobra różnica wieku. Maja jest już dosyć samodzielna i nawet pomaga mi czasem przy Kamilku. Może i lepiej dla dzieci jest , gdy ta różnica jest mniejsza (razem się bawią, uczą itd) , ale ja nie wyobrażam sobie mieć dwóch maluszków w domu. Przy jednym tyle roboty a co dopiero z dwójką

                  Skomentuj


                    #39
                    Witam. Między moimi dzieciaczkami są dokładnie dwa latka różnicy. Młodszy syn ma dopiero 6 miesięcy ale już szaleje za starszym bratem. W tej chwili jest bardzo ciężko (obaj budzą się w tym samym czasie w nocy, często jednocześnie są głodni itp.). Jednak mają już swój język kodów i miłó popatrzeć jak śmieją się obaj do rozpuku

                    Skomentuj


                      #40
                      Jestem za mała róznicą wieku,ponieważ między mną a moimi siostrami jest spora różnica więc sama osobiście wolę mniejszą,a że ciężko,no cóż nikt nie obiecywa ł,że będzie łatwo.Za to więż między dziećmi wspaniała
                      mama trzech synków(7,8 10lat)10latek grzeczny inaczej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        anioł w związku z tym, że nikt nie obiecuje, że będzie łatwo
                        sami sobie możemy to życie ułatwić

                        Każdy inaczej patrzy na tą sprawę. I dla każdego wazne będzie co
                        innego, mmamma docenia wygłupy synów, a Maja02 to, że córcia
                        pomoże przy drugim dziecku

                        Ja osobiście zgadzam się z Mają ja też nie widzę siebie w domu z
                        dwójką małych szkrabów, pewnie jakby się zdarzyło to bym się
                        cieszyła, ale jeśli mam sobie zaplanować to różnicę 4-5 lat.

                        Skomentuj


                          #42
                          Mam dwóch synów 9 lat i drugi 7 miesięcy! Każdy mówił że to za duża róznica ale teraz uważam że nie, mały jest absorbujący, starszy zajmuje się sobą a często pomaga mi z mniejszym, bawi się, przypilnuje, wcale nie jest zazdrosny. I tak czasem wieczorem padam na pysk! A co by było jakby różnica była mała?! sąsiadka ma 2latkę i synka 9 miesięcy i co ją spotkam to jak się naopowiada jak funkcjonuje to jej współczuję!
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #43
                            Każdy wyraził swoją opinię i każdy czuje innaczej, a tak naprawdę decyzję o nastepnym dziecku muszą rodzice podjąć razem.
                            Rozumiem, że niektórzy rodzice sa zadowoleni, że starsze dziecko opiekuje się młodszym, ale przecież to też jest dziecko. Wszystko jest w porządku o ile tego stanu rodzic nie nadużywa.

                            Skomentuj


                              #44
                              Starania o dziecko!!!

                              Witam!Dopiero co się zarejestrowałam i zaciekawił mnie ten wątek(starania o dziecko).Mam córkę w styczniu skończy 3lata i właśnie z mężem zastanawiamy się czy w 2009r.kwiecień-maj zacząć planowanie rodzeństwa dla Julki.Nie chcemy,żeby była jedynaczką no i oczywiście różnica wieku też nam odpowiada 4latka między jednym dzieckiem,a drugim.SUPER!Julka w 2010r,skończy 4latka i zaraz by miała rodzeństwo(drugiego WODNIKA)bym chciała!Ale jak to wyjdzie zobaczymy???Jula już jest samodzielna i myślę,że to dobry wiek i czas na drugie))Pozdrawiam!KasiaM.

                              Skomentuj


                                #45
                                a ja mam trzymiesiaczna coreczke i na tym koncze kariere o malo nie zjechalam na stole podczas cesarki dwa razy akcja serca sie zatrzymala i nie zycze nikomu takich przezyc mysl ze wlasnej corki moglam na oczy nie zobaczyc mnie przez dwa miechy meczyla jeszcze mam lekka traume po tym wszsytkim ale juz powoli zbieram sie do kupy ale wiem jedno strach napewno zwyciezy niz ochota na drugie dzieciatko.
                                Wikunia 04.08.2008r

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X