Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

    To jest wciąż palący problem – wystarczy zobaczyć komentarze na moim blogu pod wpisami na temat klapsów. Część komentarzy pochodzi od ludzi, którzy sami byli bici i do dziś się za nimi ta trauma ciągnie, a część – i to spora – pochodzi od zwolenników bicia. Piszą, że wymyślam. Że się czepiam. Że jeden klaps jeszcze nikomu krzywdy nie zrobił…

    Więcej:

    http://babyonline.pl/bicie-dzieci-ha...,15950,r1.html
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

    Ja nie mogę tego przeżyć i zrozumieć: jak normalny dorosły człowiek, który nie może dotknąć i naruszyć nietylkalności innego dorosłego, może tłuc własne dziecko i znajdować w tym usporawiedliwienie, że to niby dla dobra. Dla jakiego dobra? To z dobrem nie ma nic wspólnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

      NIe rozumiem tych komenarzy popierających takie zachowanie, zwłaszcza od ludzi którzy samo zaznali takiego traktowania w dzieciństwie jak i tych którzy dzieci jeszcze nie maja i bajki wymyślaja...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

        W jaki sposób klaps nie robi krzywdy... Bicie nie robi krzywdy...Własnego dziecka tak mniejszego i słabszego... To jest nielogiczne. Ludzie mają mózgi zlasowane skoro tak myślą.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

          Takie opinie mają ludzie, którzy sami byli bici. Nie czytałam opinii nie bitego dorosłego, które byłoby za. A ci, którzy są za cierpią na syndrom sztokholmski.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

            Każde dziecko jest inne, w zależności od jego charakteru. Nie trzeba się uciekać do tych ostatecznych metod. Stąd też kontrowersje i negatywne opinie o tzw bezstresowym wychowaniu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

              Od bicia do bezstresowego wychowania, czy ze skrajności w skrajność...są inne metody, czas dla dziecka, słuchanie go a nie słyszenie. Dzieciaki, to obserwatorzy najlepsi z najlepszych, ich zachowanie, to najczęściej nasze zachowanie, jak lustro w mniejszym, czy większym stopniu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

                Zgadzam się, jesteśmy dla nich przykładem, czy tego chcemy, czy nie. To, jak my się zachowujemy utrwala się w nich i najczęściej powielają nasze błędy. Potem ktos mówi ja dostawałem od ojca i wyszłem na ludzi to nic złego...smutne

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nie bijmy dzieci – czytaj wpis Agaty, autorki bloga Hafija.pl

                  Dokładnie, zachowanie dzieci w późniejszym czasie jest jak lustro naszych własnych zachowań. Jeżeli nie nauczymy dzieci rozwiązywać problemów inaczej niż swego rodzaju agresją, to nie ma szans, że nauczą się tego same...

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X