Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

    Kiedy byłyście pierwszy raz u okulisty ?
    Mała na bilansie 2latka nie miała wykonywanych takich badań, nie widzę aby miała jakieś problemy w tym kierunku, jednak zastanawia mnie, kiedy powinno udać się do okulisty z maluchem pierwszy raz?

    #2
    Odp: Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

    Bilans dwulatka w dużym stopniu opiera się na obserwacjach rodziców, ale zawiera też elementy oceny wzroku dziecka. Jeśli nie ma wątpliwości, nie zaleca się innej oceny. Jeżeli wątpliwości są, to pediatra kieruje do okulisty zwykle niezwłocznie a okulista decyduje o terminie następnej wizyty. Ta zasada dotyczy każdego okresu życia dziecka, również noworodkowego, czy niemowlęcego.
    Ja także dołączam się do pytania Anis81 i proszę o wpisy, kto bez sugestii lekarza, czy pielęgniarki zdecydował się na wizytę u okulisty, dlaczego i jak ta wizyta przebiegała?

    Pozdrawiam

    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

      U mnie w wieku 12 lat zaczął się problem z oczami, wcześniej nic się nie działo. Był czas, kiedy z ostatniej ławki, przesiadłam się do pierwszej...a do mamy poszłam o pomoc, gdy już w pierwszej ławce koleżanki musiały mi mówić co jest na tablicy
      Wcześniej nikt ze mną nie chodził do okulisty

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

        syn ma prawie 4 lata i jeszcze nie mieliśmy takiej wizyty kontrolnej

        Skomentuj

               
        Working...
        X