Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tutaj przenosimy konkursy, które są już zakończone.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-11-2017, 10:40
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Weź udział w naszym konkursie „Sposoby na nudę” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, radzicie sobie z nudą, gdy trzeba zostać w domu, bo za oknem brzydka pogoda. Do wygrania 4 Edukacyjne Stacje Szczeniaczka Pierwsze Słówka od Fisher-Price.

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – czy któryś rodzic tego nie zna? Za oknem wiatr, deszcz i zimno, a z dzieckiem trzeba wyjść na spacer, by trochę pobiegało, bo ma za dużo energii? Kiedy za oknem jest taka pogoda, że nikomu nie chce się wychylać nosa za próg, są tysiące sposobów na pokonanie nudy. Niektórzy wtedy urządzają pokaz mody z przebieraniem, inni bawią się w ciuciu-babkę, a jeszcze inni układają ogromne wieże z klocków. Napiszcie nam kilka zdań o waszych sposobach na nudę, gdy za oknem jest brzydka pogoda – wygrajcie świetne nagrody!

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Napiszcie na naszym forum (w wątku konkursowym poniżej) kilka zdań o waszych sposobach na nudę, gdy nie można z dzieckiem wyjść na dwór. Opisz, co robicie z maluchem w domu, gdy jesienny wiatr i deszcz nie pozwalają na spacery na świeżym powietrzu.

Do wygrania 4x Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówkazobacz nagrody w konkursie.

Konkurs trwa od 13.11.2017 do 27.11.2017

Zobacz też: Regulamin konkursu
Nieprzeczytane 13-11-2017, 12:10
karolinaradlak karolinaradlak jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karolinaradlak.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Kiedy pada deszcz to na dworze jest brzydko i szaro dlatego staram się żeby w domu była miła atmosfera, palę w kominku żeby w domu było cieplutko i można było biegać w krótkim rękawku i wymyślam kolorowe zabawy. Jedną z takich zabaw jest zabawa w balony, pompujemy balony kilku kolorów tak żeby w domy było barwnie a potem na wyścigi przebijamy balony danego koloru, oczywiście wygrywa ten kto przebije więcej. Druga fajna zabawa którą moja córka uwielbia to szukanie przedmiotów odciśniętych na kolorowej plastelinie, ustalamy w jakim pomieszczeniu będzie zrobiona odbitka, przystawiamy plastelinę np do chropowatej doniczki i przekazuje tą odbitkę innej osobie, jej zadaniem jest odszukanie z jakiego przedmiotu jest ten wzorek. Nuda w naszym domu nie gości nigdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 12:25
nanajka81 nanajka81 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nanajka81.polki.pl

Zdjęcia: 24
Smile Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Mam dwa sposoby na nudę:
- albo robię porządek z zabawkami czyli kilka pudelek wysypuje na środek pokoju i ... w sumie mam święty spokój na dłuższą chwilę bo dzieci nagle znajdują zabawki których daaaawno nie widziały i zaczynają się bawić.
- albo wyciągam przybory do brudzenia się czyli pastele, farby, plastelinę, jakieś brokaty, mazaki, takie produkty przy ktorych jest dużo zabawy ale i trzeba uwazac zeby nie uwalić wszystkiego dookoła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 12:36
anuszka1188 anuszka1188 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anuszka1188.polki.pl

Domyślnie Odp: Wygraj Edukacyjną Stację Szczeniaczka od Fisher-Price. Konkurs „Sposoby na nudę"

Taaak, sposób na nudę mam bliźniaki a je nie tak łątwo zabawić byle czym. Obecnie najlepszym sposoben jest sposób na wanne! Wkładam je do wanny u ubraniach, wsypuje im piasek i daje foremki, moc zabawy Sposób nr 2. Robię około 2 litrów kisielu, dzieci przebieram w stroje kąpielowe, wkładam do wanny ( mata antypoślizogowa na dnie) wlewam kisiel, mazają się, jedzą bawią S.nr 3 piasek kinetyczny w wannie Ogólnie uwielbiają brudne zabawy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 12:43
moniczka1816 moniczka1816 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
moniczka1816.polki.pl

Podczas brzydkiej pogody można robić mnóstwo rzeczy w domu. Ja i moje dzieci siadamy wtedy malujemy farbami, gramy w gry planszowe. Czytamy książeczki, lub urządzamy sklepik i bawimy się w kasjera i klientów Czasami mamy także domek i pijemy wyśmienitą herbatkę i zajadamy wymyślone ciasto które podłączone dZieci wszystko zależy od wyobraźni moich dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 13:04
martynka2014 martynka2014 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
martynka2014.polki.pl

Zdjęcia: 2

Pogoda za oknem nie rozpieszcza i nie zachęca do spacerów. Poza tym przeziębienie nie pozwala wychodzić nam z domu. Jednak mimo choroby, dzieciaki mają jeszcze dużo energii, którą muszą gdzieś spożytkować. Dlatego na nudę w domu najlepszy jest ruch. Robimy sobie mini plac zabaw. Mamy huśtawkę, linę do wspinaczki, a materac wyciągnięty z łóżeczka jest idealny do fikołków i do skakania. Tak wybrykane dzieciaki są spokojniejsze i na pewno nie usłyszę od nich: "nudzi mi się".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 13:16
klaudiaa87 klaudiaa87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
klaudiaa87.polki.pl

Zdjęcia: 157

Gdy na dworze szaro, buro i ponuro, deszcz i wiatr nie dają za wygraną to moje dzieciaki i tak świetnie się bawią. Może jest mniej miejsca na bieganie i większe rozrabianie to i tak pomysłów mnóstwo mamy i nudzie się nie damy. Mamę i tatę oczywiście do zabawy zapraszamy no i zaczynamy: aby trochę się poruszać w ciuciu babkę się bawimy, albo w baba jaga patrzy, po tych wariacjach musimy trochę odetchnąć więc zabawę w chowanego lub kalambury czas zacząć. Gdy już opadamy z sił to różnego rodzaju gry planszowe lub puzzle rozkładamy i nasze szare komórki do zabawy zapraszamy. Można czasem troszkę dać rodzicom odpocząć i za wspaniałą zabawę podziękować i piękne laurki dla nich namalować to kredkami, mazakami albo farbami, my radości też przy tym dużo mamy, bo przecież najwspanialsza zabawa jest zawsze z rodzicami. Na zakończenie tego za oknem brzydkiego dnia jeszcze trochę w wannie się bawimy, pływamy, kuleczkami się rzucamy, farbą do ciała rybki malujemy i na sam koniec dokładnie się myjemy. Do łóżeczka się kładziemy i piękne bajki do snu czytamy do misia się przytulamy i zasypiamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 13:28
anusiaaa anusiaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anusiaaa.polki.pl

Zdjęcia: 6

"Mama do bazy, mama do bazy!" - wołam do kolorowego plastikowego kubka na sznurku.
Nagle słyszę chichot...a z kubka słychać "Tu baza, tu baza. Melduje się kapitan Zuzia i szeregowy Tymek".
Dzieciaki siedzą w wielkiej bazie, którą ułozyliśmy z wszystkich kocy w domu. Nie obyło się też bez użycia kołdry "Mamo, musi być szczelnie".
W bazie stacjonują armie pluszaków (to od Zuzi) oraz samochodów bojowych (to Tymka).
Jest też na czym się położyć - wszystkie poduszki z domu znalazły swoją miejscówkę w bazie dzięki czemu dzieciaki mają miękko.
"Baza do mamy, baza do mamy. Potrzebujemy prowiantu. Krzyczy Zuza. A Tymek tylko jej wtóruje "Baza, am am , baza am am".
Prowiant gotowy, nadchodzę. Baza jest ciemna i ciasna. Zuza świeci mi latarką po oczach. "Ciiii". Szeregowiec Tymek uciął komara". Po cichu siadam obok Zuzy i świecąc latarką czytamy bajkę.
Nagle...choć nie wiadomo co się dzieje słychać dziwne dźwięki. Gdzie ja jestem przecieram oczy....chyba nam się zasneło.
Na zewwnątrz słyszę "Ziuuuuuuuuuuu, nalot, nalot" Nasza baza zostaje zaatakowana przez tatę, który właśnie wrócił z pracy ...a tu obiadu brak.
Całe wojsko przysnęło.

Zabawa w bazę, piratów, jaskiniowców, poszukiwaczy skarbów to najlepsze zabawy na pochmurne dni.
Angażują dzieciaki, rozwijają wyobraźnie i wszyscy się świetnie bawimy wymyslając nowe scenki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 15:57
marteczka2855 marteczka2855 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marteczka2855.polki.pl

Zdjęcia: 13

Mając dwóch synków z różnicą wiekową 4,5 lat muszę być mamą która w zabawie zwróci uwagę mniejszego dziecka , a także spełni oczekiwania starszego.

Gdy za oknem pogoda zła wtedy do akcji wkraczam Ja. Zabawy w które się razem bbawimy są różne, pomysłowe i uczące np.

1.wspólne pieczenie i ozdabianie ciasteczek , babeczek- starszy syn uczy się liczenia,(liczymy babeczki)mówimy jakich produktów używamy, ozdabiamy opisując kolory, młodszy synek bawi się miseczkami , łyżką itd.nawet czasem gra na miseczkach nasłuchując różne dzwięki.

2.budowle z klocków-budujemy różne rzeczy domki, pojazdy itd.To świetna zabawa , która wpływa na kreatywność, pobudza myślenie, rozwija wyobraznię, sprawność manualną, koordynację wzrokową , ucząc przy tym kolorów, klasyfikowania mniejszy-większy oraz uczy współpracy i dzielenia się z rodzeństwem.

3.masa solna czy modelina- jest to fajne spędzanie czasu , zabawa ta wzmacnia mięśnie dłoni , pobudza wyobraznię , oraz uspokaja moje dzieci a efekty są wspaniale.

4.zabawy z makaronem naszą ulubioną jest gra w łowienie rybek np.na zwykłą rurkę nabieramy muszelki.

5.zabawa tworzenie czegoś z niczego ( surowce wtórne)czyli kartony butelki itd.wymyślamy i tworzymy np.teraz robimy choinkę z butelki plastikowej zielonej ( nacinam i wyginam nacięte kawałki osobiście)do środka wkładamy woreczki kolorowe , na wygięte gałązki chłopcy przyklejają kuleczki z folii aluminiowej , oraz inne rzeczy które im się podobają.

6.gra Warzywniak- zamykamy oczy próbując jakie to warzywo lub owoc i odgadujemy nazwę.( na mniejszego synka jest to fajny sposób , żeby zjadł witaminki, a starszy z dumą odgaduje)

7.zabawa ciepło- zimno - szukamy przedmiotów schowanych w domu itd.

Wszystkie zabawy są fajne, ale najważniejsze jest to że spędzamy razem radośnie dzień a uśmiech moich dzieci jest największą nagrodą, nawet wtedy gdy jestem bardzo zmęczona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2017, 16:23
annakoper10 annakoper10 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
annakoper10.polki.pl

Jestem mamą prawie 9 miesięcznej córki. Co prawda jeszcze nie biega, ale uwielbia spacery w wózku. Kiedy pada deszcz oswajam moją córkę z książkami - ona ogląda obrazki i przewraca strony( często też do tyłu), a ja czytam. Jesienna pora kojarzy mi się właśnie z książkami czytanymi w ciepłym domu, kiedy krople deszczu bębnią w parapet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania