Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Wszystko dla mamy, taty i domu
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wszystko dla mamy, taty i domu Nasi pomocnicy w codzienności - sprzęt AGD, wyposażenie, gadżety i ciekawe pomysły.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-04-2015, 05:37
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

Domyślnie Zakup własnego mieszkania

Witam wszystkich
Czy kredyt to jedyna opcja aby kupić własne mieszkanie? Obecnie wynajmujemy m - ale wiecie jak jest. Nie można przeprowadzić remontu i zaplanować przyszłości - bo to nie jest nasze. Nie uśmiecha mi się też spłacanie zobowiązania finansowego przez kolejnych 30 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 05:59
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Zakup własnego mieszkania

wsrod moich znajomych co maja swoje wlasne M na wlasnosc większość z nich ma właśnie pozaciągane kredyty na nie - niestety zyjemy w takiej rzeczywistosci ;/, mam tez kolezanke co odziedziczyla mieszkanko w kamienicy po babci sprzedala je i pieniądźe przeznaczyla na zakup wlasnego mieszkania w nowszej dzielnnicy Krakowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 07:17
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

No niestety chyba inaczej sięnie da, my również zadłużeni na 30 lat no juz teraz na 26 chyba że na bank napadniesz albo w totka wygrasz to sie da
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 09:00
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

My też od roku na kredycie, z tym , że mieliśmy wkład własny z wesela jeszcze i z % jakie na urosły w banku co prawa nie były to jakieś wysokie kwoty, ale lepszy rydz jak nic. Też spłacamy kredyt, ale za miesiac ponad będzie rok jak sobie mieszkamy na swoim i mamy spokój prawie bo jednak czynsz i inne rzeczy trezba płacić plus spłata kredytu masakra
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 09:31
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

Jeśli rodzice nie pomogą a naprawdę niewiele jest w stanie wspomóc swoje dzieci to niestety tak :P Kredyt jest w zasadzie jedyną mozliwą opcją na własne mieszkanie.
Nie należy się jednak załamywać ponieważ większość osób jest obecnie w takiej właśnie sytuacji.
Zastanów się nad programem Mieszkanie dla Młodych. Tutaj masz artykuł o tym jakie warunki trzeba spełnić:
http://www.forum-kredytowe.pl/porady...gromadzic-247/
Jeśli mieszkasz obecnie w większym mieście to naprawde nie jest ciężko znaleźć takie mieszkanie.
Przy 2 dzieci państwo da Ci dopłatę ponad 20% !
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 10:09
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Tak jak w naszym mieście nie ma nowcyh powstajacych mieszkań wiec u Nas np nie działa ta opcja. Jak dla mnie pierwsz była dużo lepsza a teraz niestety jest lipa i połowa ludzi nie moze z tego skorzystać a bylo by to naprawde przydatne np dla nas mających bardzo mały dochód i dwójke dzieci plus opłaty... No ale pomarzyć można a zeby w ściane i tak musimy wsadzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-2015, 12:21
falko12 falko12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
falko12.polki.pl

No chyba, że masz co sprzedać i możesz za gotówkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-2015, 13:14
gekasdaniela gekasdaniela jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gekasdaniela.polki.pl

Niestety kredyt na mieszkanie, dom jest nieunikniony. Nikt z nas nie ma przecież około 300 tys do wyłożenia na raz...
Perspektywa budowy swojego domu również jest o wiele lepsza. Dlaczego? Dlatego, że nie jesteśmy od nikogo uzależnieni... Chcemy ogrzewać dom za pomocą pomp ciepła? Szukamy jakiejś okazji, dobrej firmy i dokonujemy montażu. Chcemy sobie wyburzyć/dołożyć ścianę - robimy to. Mamy możliwość wyboru i to nie tylko na poziomie projektowania domu, ale i w późniejszych latach.
P.S.
Jeśli bierzecie kredyt na te 30 lat, to wybierzcie raty malejące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-2015, 20:27
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zazdrosze w poytywny sposób tym co mają domek, fakt trzeba na opał kase wydac , na inne rzeczy też, ale w bloku też sie płaci czynsz niby na jedno wychodzi z opłatami, ale jak masz domek to możesz wyjsć na podwyrko. Nie słyszysz wiertarki która chodzi 4 mieskzkania dalej o 21 itd..
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-2015, 21:24
ewa90000 ewa90000 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewa90000.polki.pl

Chyba to jedyne rozwiązanie mnie też opcja spłacania kredytu przez tyle lat przeraża. Teraz chce założyć konto osobiste jakie opinie o koncie mbiznes macie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania