Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Czas wolny z dzieckiem
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Czas wolny z dzieckiem Książeczki, filmy, gry planszowe czy aktywność sportowa?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-07-2013, 13:24
monikasol monikasol jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monikasol.polki.pl

Domyślnie Najskuteczniejsze metody uczenia dzieci

Witajcie!
Chciałabym poznać waszą opinię na temat wychowania i edukacji naszych maluchów. Doskonale wiemy, że w sieci istnieją portale internetowe, które udostępniają różnego typu rozrywkę dla szkrabów, mam tu na myśli głównie gry o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Każdy kto ma dziecko wie, że nie łatwo jest zmusić je do nauki, dlatego trzeba tutaj nieco sprytu aby go skłonić do pochłaniania wiedzy, w tym miejscu właśnie pojawiają się gry edukacyjne, gdzie z jednej strony maluch ma rozrywkę a z drugiej chłonie wiedzę. Jak czytałam w jednym magazynie naukowym już udowodniono, że taka forma nauki dla najmłodszych jest najbardziej efektywna, dzieci wykazują duże zaangażowanie i chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Oczywiście przed wyborem gier należy zastanowić się co dla naszego dziecka będzie najlepsze, jakie umiejętności posiada, które gry mogłyby jeszcze bardziej wykształcić, po prostu mówię o doborze pod przejawiane zainteresowania. Chciałabym właśnie poznać waszą opinię, co sądzicie o tego typie wychowaniu i edukacji? Znacie inne sposoby?

Monika
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-2013, 15:32
Pasiut's Avatar
Pasiut Pasiut jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Pasiut.polki.pl

Domyślnie Odp: Najskuteczniejsze metody uczenia dzieci

Ja mojego Dawidka uczę poprzez różne gry i zabawy no i obrazkowo nawet czasem sama robię karty do nauki.

Ostatnio edytowane przez Pasiut : 15-09-2013 o 15:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-2013, 17:20
Hulajnogi Hulajnogi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Hulajnogi.polki.pl

Nie wiem czy istnieje coś takiego jak najbardziej skuteczne metody nauki dzieci,każdy z nas musi znaleźć swój indywidualny sposób no i rzecz jasna zachęcić jakoś dziecko do nauki. Tutaj najlepiej sprawdza się gry i zabawy edukacyjne.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-2014, 15:32
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

Też tak uważam, nie ma czegoś takiego jak skuteczna metoda uczenia. Większość ekspertów uważa, że najlepiej uczyć przez zabawę i tak się staram robić. Gramy w państwa-miasta (można w ten sposób poznać geografię) czy warcaby (nauka logicznego myślenia). Jakiś czas temu kupiłam tablet - aby odciągnąć trochę dzieci od internetu i staram się uczyć języków, spostrzegawczości, matematyki i logicznego myślenia. Pierwszą grą jaką zainstalowałam był chińczyk - mimo, że opinie na temat tej gry są mocno podzielone - jedni uważają, że ta gra wciąga, uczy strategii oraz logicznego myślenia, inni natomiast upierają się, że ostateczny rezultat zależy od szczęścia. Ciekawą aplikacją jest Color & Draw - w dużym skrócie jest to blok rysunkowy, fotoedytor i kolorowanka w jednym. Staram się też podsuwać gry i aplikacje do nauki języka angielskiego - na razie z średnim skutkiem
Na http://**************/aplikacje-na-androida można znaleźć wiele recenzji gier i aplikacji. Myślę, że może to być dobra alternatywa dla tradycyjnych form wspólnego spędzania czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2014, 01:22
megamanuela82 megamanuela82 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
megamanuela82.polki.pl

Wiadomo że dziecko najlepiej uczy się i poznaje świat na podstawie zabawy i obserwacji. Ćwiczenia pamięciowe, ruchowe oraz słuchowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-2014, 13:41
BabyBest_pl BabyBest_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
BabyBest_pl.polki.pl

Racja,w pierwszym etapie nauka jest na zasadzie obserwacji oraz zapamiętywania i warto skupić się właśnie na tym. Druga kwestia to natłok informacji,nie może być ich zbyt wiele ponieważ wtedy dziecko nie może się skupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-2014, 09:23
cwiklak cwiklak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
cwiklak.polki.pl

Zgadzam się, dziecko uczy się obserwując i doświadczając czyli w praktyce. Pokazuję, opowiadam, tłumaczę spędzamy dużo czasu razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-2014, 22:35
marmurka marmurka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marmurka.polki.pl

Dziecko najlepiej się uczy jak się czymś zainteresuje samo, najszybciej przyswaja poprzez zabawę. Gry i zabawy edukacyjne to świetne rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-06-2014, 12:44
Zaba2 Zaba2 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Zaba2.polki.pl

Zobaczcie gry na ekodzieciki.pl. Jest ich tam cała masa, są pozbawione przemocy i bezpieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-2014, 23:19
paulina_woj paulina_woj jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
paulina_woj.polki.pl

Drodzy Rodzice.
Bajka Agi Bagi to nowy projekt warszawskiego studia animacji - który w kolorowej formie i na wesoło pokazuje podstawowe pojęcia ekologii - potrzebujemy waszych opinii, chcemy przekonać ludzi, że można o tym opowiadać kolorowo i wesoło, że forma animacji w Polsce nie musi być szarobura, a nasze dzieciaki zasługują na polski animowany serial ekologiczny.

Nasze założenie było proste - wytłumaczyć dzieciakom ekologiczne zjawiska i zagadnienia - ubierając je w kolorową i interesującą formę.

Możecie mieć realny wpływ na powstanie tego serialu, Wasze opinie są dla nas bardzo ważne.
Jeśli wspieracie ten pomysł i podoba Wam się forma - napiszcie nam coś pozytywnego :-)

Czy podobają się Wam kolory ? Czy pociechy rozumieją nasz przekaz ? Czy podoba Wam się idea serialu ?

Powstawanie takiego serialu to duże wyzwanie i musimy przekonać jeszcze sporo osób, że warto - potrzebujemy wsparcia i dobrego słowa :-)
Dzięki Waszemu wsparciu - to się na prawdę może udać.

Podajemy link do profilu FB, gdzie można zobaczyć przedpremierowy odcinek bajki:

https://www.facebook.com/OfficialAgiBagi?ref=hl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania