Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

    Na pewno wspólne budowanie, robienie prac plastycznych, czytanie, układanie puzzli wzmagają dziecięcą kreatywność.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

      Moim zdaniem warto jest łączyć wszystko po trochu. Ważne jest, żeby zadbać o zrównoważony rozwój dziecka. Zadbać o wszystkie zmysły wzrok, słuch i oczywiście ruch. Warto rozważyć zakup zabawek interaktywnych lub sensorycznych, którymi możemy bawić się wspólnie z naszymi pociechami. Osobiście w tej kategorii wpadła mi w oko Bawialnia FokaStara.pl. Trafiłam tam, gdy szukałam zabawki wishbear. Mają duży wybór zabawek każdego typu i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

        My z mężem bardzo lubimy gry planszowie ,dziecko widząc jak dorośli miło spędzają czas sam chce z nami się bawić i też lubi gry planszowe które naszym zdaniem są o wiele lepsze , bardziej rozwijające .

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

          Najlepiej po prostu poświęcić dziecku czas, wspólnie z nim zbudować zamek z lego, ułożyć puzzle, poczytać, porysować.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

            Osobiscie to bym bardziej poszukala jakichs produktow zwiaznych z symulacja wyobrazni dziecka. Na poczatek dobrym pomyslem bedzie zakup jakichs kolockow do ukladania, ale na dluzsza mete z pewnoscia to sie znudzi. Ciekawym rozwiazaniem sa ostatnio coraz bardziej popularne zestawy Makedo - przyklad https://www.sklepojca.pl/kategoria-produktu/makedo/ Mam znajoma, ktora kupilam taki zestaw swojemu synkowi i po jakims czasie naprawde sie rozkrecil w tworzeniu roznych modeli. Teraz jedynym problemem jest organizowanie kartonow do budowy nowych rzeczy

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

              Najlepiej byłoby je zachęcać do zabawy i wykonywania różnych czynności, które będzie traktowało właśnie jak zabawę. Na przykład dla dziewczynki ciekawą opcją byłoby kupno zestawu artystycznego do wyszywania sukienek https://www.mamissima.pl/zabawki/zes...oktailowe.html i sądzę, że coś takiego mogłoby się spotkać z dużą aprobatą ze strony dziecka.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                Polecam tę stronę, znajdziesz tu fajne inspiracje do kreatywnych zabaw z dzieckiem Sama bardzo chętnie z niej korzystam http://pozytywka.com/domowe-sposoby-...awy-dla-dzieci Ostatnio moja córeczka szczególnie polubiła zabawy z masą papierową, rośnie mi artystka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                  Moja córka zawsze lubiła bawić się plasteliną, jednak od jakiegoś czasu tylko zbieram ją przyklejoną do stołków lub podłogi. Jedyne co mnie cieszy to fakt, że od kiedy dostała pakiet gier edukacyjnych Akademia Umysłu Junior http://www.akademia-umyslu.pl zwiększyła się jej wiedza oraz pamięć i koncentracja. Co do zdolności manualnych to dzięki nauce poprzez ten program, chętnie zgłasza się na lekcjach i bierze czynny udział w różnych konkursach szkolnych min. plastycznych. Nie nudzi się tak szybko wykonywaną pracą, tylko siada spokojnie i tworzy swoje dzieła od początku do końca.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                    Polecam jakieś stronki o tematyce edukacyjnej, jak na przykład tutaj. Można na takich stronach znaleźć sporo ciekawostek.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                      Ja uwielbiam bawić się w rysowanie miasta z góry na kartkach papieru. Dokleja się kolejne kartki, kolejne aż powstaje ogromny rysunek , z ulicami, parkingami, po których można później jeździć samochodzikami.
                      TV cabinets

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                        Ciekawy patent. Robiłam w sumie podobnie za dziecka.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                          Zabawek na pobudzenie kreatywności jest naprawdę wiele od klocków po maty edukacyjne.. Ja jednak jestem zwolennikiem tworzenia zabawek z niczego. Ostatnio zbudowaliśmy garaż dla resoraków z rurek po papierze toaletowym albo jak zostało nam akcesoriów z urodzin typu słomki, serwetki czy balony które zamówiłam na tej stronie https://godanparty.pl/ (są najlepsze) to tworzyliśmy ludziki czy inne postaci, malowaliśmy balony flamastrami albo maczalismy balony w farbie i robilismy arcydzielo na brystolu

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                            Ja staram się podsuwać dziecku różne masy do lepienia. Idzie tego u nas na kilogramy, nie nadążam z kupowaniem czasami Staram się wybierać takie nietoksyczne, najlepiej zwykłą glinę albo masę papierową. Chodzi mi na przykład o takie rzeczy: http://www.indygo24.pl/akcesoria-rzezbiarskie
                            Po wyschnięciu malujemy razem farbkami, potrafią nam wyjść niekiedy bardzo ładne rzeczy

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                              A ja próbuję moją córkę nauczyć cierpliwości... a robimy to tak: idziemy do ogrodu / lasu / parku bierzemy aparat fotograficzny i próbujemy znaleźć coś interesującego, a później to sfotografować. Czasem to jest ptak, czasem owad, a czasem dwa patyki śmiesznie ułożone na kamieniu. Później wybieramy najlepsze zdjęcia, przygotowujemy śmieszny opis i przygotowujemy album (drukuję gotowe stąd: https://fotojoker.pl/inspiracje/letnia-podroz.html Uważam, że to całkiem fajny, kreatywny sposób spędzania wolnego czasu

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                                Czytaj mu książki, stawiaj przed nim wyzwania nawet błahe typu załóż mamie skarpetkę, baw się zabawkami dzięki którym można coś zbudować czy ulepić, ogranicz tv, rysujcie razem i będzie dobrze
                                Z zabawek klocki, plasteliny, masy plastyczne (tu masz do przetestowania za darmo KLIK), kolorowanki, pudełka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X