Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mrożenie warzyw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: mrożenie warzyw

    Ja robiłam całe dania zmiksowane i mroziłam w pojemniczkach już gotowe. Wystarczyło rozmrozic podgrzać. Oczywiście nie przechowywać zbyt długo, ale tak na kilka dni bbyło z głowy

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: mrożenie warzyw

      A nie rozwadzniało się? Wydaje i się, że wtedy całe danie jest rozwodnione.

      Skomentuj


        #18
        Odp: mrożenie warzyw

        Cześć :0 Wydaje mi się, że jak najbardziej możesz sobie mrozić warzywa porcjami W dodatku tez możesz mrozić pokrojone warzywa jako przyprawy w specjalnych pojemniczkach Pozdrawiam

        Skomentuj


          #19
          Odp: mrożenie warzyw

          Z tego co tu czytam to najlepiej podgotować warzywa przed mrożeniem, mamy wtedy pewność że nie będą ciapowate i wodniste.

          Skomentuj


            #20
            Odp: mrożenie warzyw

            Ja zdecydowanie więcej mrożę owoców niż warzyw. Są droższe i trudniej dostępne poza sezonem. A tak można wrzucic do koktajlu czy płatków, truskaweczki albo malinki zimową porą

            Skomentuj


              #21
              Odp: mrożenie warzyw

              Tak, owoce lepiej znoszą mrożenie. A warzywa niestety tracą smak. Znowu całe zamrożone danie "nabiera" wody po rozmrożeniu. Słoik kupić i po krzyku :P
              Kiedyś pani doktor powiedziała mi, że wiadomo jakie to są teraz te warzywa ze sklepu... chyba, że od babci ze wsi , a że czasem lepszym wyjściem jest kupienie słoika, niż jarzyny z supermarketu.

              Skomentuj


                #22
                Odp: mrożenie warzyw

                No tak, warzywa i owoce też powinny być z "pewnego" źródła. Najlepiej mieć zaprzyjaźnioną panią Jadzię na bazarku

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: mrożenie warzyw

                  W lecie wolałam mrozić warzywka ze swojego ogródka niż pasteryzować bo często zdarza się, że słoiki puszczają i praca idzie na marne. Mrożone produkty nie tracą swoich właściwości.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: mrożenie warzyw

                    Ja zamiast warzyw czesto mroże owoce, potem jak znalazł do kaszki czy makaronu z warzywami, nie wspomnę o kompotach.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: mrożenie warzyw

                      Jeżeli to będą zdrowe warzywa, prosto z ogródka, to żadne mrożenie im nie zaszkodzi A jeżeli mrozicie chemiczne byle co, to nie ma się czemu dziwić, że dzieją się potem cuda...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: mrożenie warzyw

                        No niestety podobnnie jest z owocami. ja tam wole jak jest cieplo pójść na targ obok siebie i zrobic z rana szybkie zakupy zawsze to zdrowiej a i mozna sie przewietrzyc i korzystac z pogody

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: mrożenie warzyw

                          Napisane przez lucencia Pokaż wiadomość
                          Jeżeli to będą zdrowe warzywa, prosto z ogródka, to żadne mrożenie im nie zaszkodzi A jeżeli mrozicie chemiczne byle co, to nie ma się czemu dziwić, że dzieją się potem cuda...
                          Zgadzam się kupionego to nie mroziłabym ale ze swojego ogródka to tak Ale raczej w większości to ja mroże owoce nie warzywa bo warzywa będą i całe rok chyba że dynia czy cukinia czy może fasolka szparagowa ...

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: mrożenie warzyw

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Zgadzam się kupionego to nie mroziłabym ale ze swojego ogródka to tak Ale raczej w większości to ja mroże owoce nie warzywa bo warzywa będą i całe rok chyba że dynia czy cukinia czy może fasolka szparagowa ...
                            ja też tych kupionych warzyw nie mroze bo ciezko teraz o kuppione warzywa nie pedzone roznymi nawozami, ja owoców mało mroze tak szczerze, z warzyw to cukinie oj duzo duzo jej, fasolke również i swoje pomidory o ile dostane ją od rodziców, teraz mam je w swoim ogródku i mam nadzieje ze będa nabierały kolorów by je zerwac ,

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: mrożenie warzyw

                              Justyna poważnie mrozisz pomidory? Nie slyszałam jeszcze żeby ktoś mroził, a co potem z nich robisz? Pewnie zupkę albo do sosów dodajesz??

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: mrożenie warzyw

                                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                                ja też tych kupionych warzyw nie mroze bo ciezko teraz o kuppione warzywa nie pedzone roznymi nawozami, ja owoców mało mroze tak szczerze, z warzyw to cukinie oj duzo duzo jej, fasolke również i swoje pomidory o ile dostane ją od rodziców, teraz mam je w swoim ogródku i mam nadzieje ze będa nabierały kolorów by je zerwac ,
                                też nie słyszałam aby ktoś mroził pomidorów ale da się zamrozić przecież wszystko a nie myślałaś aby z pomidorów zrobić sos pomidorowy albo ketchup ?
                                U nas pomidory też bardzo obrodziły ale teraz na tyle osób co u nas jest to zjadane są szybko

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X