Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mrożenie warzyw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mrożenie warzyw

    Witam,
    Chciałabym poprosić o wskazówki dotyczące prawidłowego mrożenia warzyw dla niemowląt. Czy w jednym woreczku mogę przygotować sobie porcję składającą się np. z marchewki, ziemniaka i brokuła, by po rozmrożeniu ugotować z tych składników zupę? Czy może każde z warzyw trzeba mrozić osobno? A może lepszym sposobem jest pasteryzacja? Będę miała dostęp do ekologicznych warzyw i chcę "zabezpieczyć" Syna (obecnie 5m-cy) w warzywa na smaczne zupki. Dziękuję za pomoc.
  •    
       

    #2
    Odp: mrożenie warzyw

    Hej

    Możesz pasteryzować, możesz mrozić.
    Ja mrożę bo nie umiem pasteryzować.

    A mrożę różnie, kalafior z brokułem lepiej podgotować, bo są gumowe po rozmrożeniu, dynie osobno pokrojoną w kostkę itp.
    Całkiem śmiało możesz zamrozić w porcjach w miksie warzyw, i lepiej pokroić w kostkę.
    A jeśli umisz pasteryzować to wiem, że dziewczyny dają jedzonko do słoiczków po deserkach lub obiadkach. Można też kupić kubki do mrożenia i tam dać warzywka, albo zwyczajnie w woreczkach na mrożonki.


    Skomentuj


      #3
      Odp: mrożenie warzyw

      Ziemniaków nigdy nie mroziłam, no prawie, bo zamroziłam raz jedyny i to młode, a po rozmrożeniu były ohydne bo wodniste.

      I tak teraz myślę, że jednak lepiej zamrozić w miksie bo ja mam osobno i musze każdy woreczek otwierać. I możesz dodać do tego natkę pietruszki z koperkiem, będzie pycha. Nie zapomnij o korzeniu pietruszki.


      Skomentuj


        #4
        Odp: mrożenie warzyw

        dziękuję bardzo za pomoc mrożenie wydaje się prostsze, więc póki co z tego sposobu będę korzystać. chociaż żeby zabrać jedzonko na wakacje (zamiast kupnych słoiczków) to będę musiała zapasteryzować

        Skomentuj


          #5
          Odp: mrożenie warzyw

          Mrożenie to rewelacyjny pomysł i oszczędność czasu, ja też mam poporcjowane warzywa i zamrożone np. na zupy. I tu też pytanie, co z tymi ziemniakami ???np. w gotowych paczkach typu "warzywa na patelnię" są mrożone ziemniaki ale ja sama jak zamroziłam pokrojone w kostkę ziemniaki to po ugotowaniu były obrzydliwe, rozmiękczone i gorzkie!!! A jak długo trzymacie mrożonki w zamrażarce ???

          Skomentuj


            #6
            Odp: mrożenie warzyw

            Grawal, no właśnie, też zamroziłam ziemniaki młode i były paskudne. Wydaje mi sie, że trzeba ziemniaki lekko ugotować i wtedy zamrozić.
            Na jesień zamroziłam dynie i do teraz ją miałam, tak też z kalafiorem i brokułem.


            Skomentuj


              #7
              Odp: mrożenie warzyw

              Witam serdecznie!
              Mrożenie jest doskonałą metodą przechowywania. Powoduje, ze strata wartości odżywczej jest nieduża, a produkty zachowują swój smak i nadają się do dalszej obróbki np. do ugotowania zupy.
              Warzywa przeznaczone do mrożenia należy odpowiednio przygotować. Zanim trafią do zamrażarki powinno się je umyć i osuszyć. Następnie pokroić na drobniejsze kawałki, aby gotową paczuszkę łatwiej można było ułożyć w szufladzie.
              Oczywiście można sporządzać miksy warzywne, pamiętając o kolejności wprowadzania konkretnych produktów do diety dziecka. Z tego powodu warto również każdą paczuszkę podpisać.
              Dyplomowany Dietetyk
              Yánsè Poradnia dietetyczna

              Zapraszam na nasze strony!
              www.yanse.waw.pl
              Facebook

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mrożenie warzyw

                W tym wątku pojawił się problem mrożenia ziemniaków. Ziemniaki nie powinny być mrożone na surowo. W ten sposób zapoczątkowana zostaje fermentacja (wykorzystywana w procesie produkcji spirytusu) i tak jak panie napisały zmieniają smak i konsystencję. Dlatego warzywa te powinno się przed mrożeniem ugotować lub poddać blanszowaniu. Gotowane ziemniaki można rozgnieść i w postaci puree zamrozić. Jest to dobra baza do klusek.
                Dyplomowany Dietetyk
                Yánsè Poradnia dietetyczna

                Zapraszam na nasze strony!
                www.yanse.waw.pl
                Facebook

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mrożenie warzyw

                  No to już mamy odpowiedź co do ziemniaczków


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mrożenie warzyw

                    Ja swego czasu gotowalam na parze warzywa, pozniej je miksowalam i zamrazalam w pojemniczkach do robienia lodu. Pozniej przekladalam je do opisanych woreczkow. Tym sposobem moglam dowolnie je laczyc. W zaleznosci od apetytu corki bralam 2 kosteczki ziemniaka, marchewki, pietruszke, brokuly, kalafiora, dynie itd. Pozniej dodawalam mieso.
                    Trzebabylo zainwestowac troche czasu, zeby ugotowac na parze wyrzywa i je lyzeczka powkladac do pojemnikow na lod, ale pozniej obiad byl gotowy w pare minut. Przygotowywalam takie mrozone kosteczki zazwyczaj raz na tydzien.



                    Rosne...
                    14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                    17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                    13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                    16.11.2009 5620 gr, -
                    16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                    19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                    17.06.2010 9250 gr, -
                    06.09.2010 10600 gr, 77cm
                    14.12.2010 11600 gr, 81cm
                    05.05.2011 11900 gr, 83cm
                    20.09.2011 13200 gr, 90cm
                    14.01.2012 14300 gr, 93cm
                    19.07.2012 15500 gr, 98cm



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mrożenie warzyw

                      Dziewczyny przepraszam za bledy - coz to za pomysl, zeby nie mozna bylo edytowac swoich postow?



                      Rosne...
                      14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                      17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                      13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                      16.11.2009 5620 gr, -
                      16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                      19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                      17.06.2010 9250 gr, -
                      06.09.2010 10600 gr, 77cm
                      14.12.2010 11600 gr, 81cm
                      05.05.2011 11900 gr, 83cm
                      20.09.2011 13200 gr, 90cm
                      14.01.2012 14300 gr, 93cm
                      19.07.2012 15500 gr, 98cm



                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mrożenie warzyw

                        ja część poporcjowałam, a część po ugotowaniu włożyłam do foremki na lód teraz jak muszę szybko podać Synkowi zupkę to wyciągam podgrzewam, aby przegotować i gotowe! tylko ziemniaki zamroziłam, więc widzę, że muszę je wyrzucić

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: mrożenie warzyw

                          mrożę warzywa zerwane latem no i ryby jeśli mąż coś przywiezie z polowania mięsa nie mrożę, traci wg mnie wiele na smaku w ten sposób

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: mrożenie warzyw

                            A ja mrożę mięso, królika i cielęcinę. Nikt mi nie sprzeda jednej małej porcyjki. Wydaje mi się, że mięso nie traci nic, podobnie jak warzywka.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: mrożenie warzyw

                              Mrożę praktycznie wszystko, i warzywa i owoce i mięso i jeszcze nikt mi się w domu nie pochorował

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X