Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pasteryzowanie zupek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pasteryzowanie zupek

    Dzień dobry,

    Mam pytanie dotyczące pasteryzacji zupek dla niemowlaka.

    Mam 7,5 miesięcznego synka. Jeśli chodzi o takie pokarmy jak zupki to karmiony jest tylko zupkami i daniami przygotowanymi przeze mnie. Przewidujemy wyjazd na 2 tygodniowy urlop, częściowo wyjazd objazdowy. Jak mogłabym zapasteryzować zupki (mrożenie to raczej nie wchodzi w grę) na te 2 tygodnie? Dodam, że jak robię zupki to są one dosyć gęste, ponieważ blenduję (lub rozgniatam widelcem) same warzywa, mięsko, a dopiero potem dodaję wody.
    Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję.
    P.
  •    
       

    #2
    Odp: Pasteryzowanie zupek

    Bardzo dziękuję
    Na pewno będę próbowała tak zrobić.

    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pasteryzowanie zupek

      Można też odrazu po ugotowaniu do słoika i ten słoik we wrzątku 20 min i na 2-3 dni do kocyka
      Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pasteryzowanie zupek

        Witam serdecznie!
        Oczywiście pasteryzacja to dobry pomysł na zakonserwowania zupek dla dziecka. Poniżej przedstawiam znany mi i skuteczny sposób na zabezpieczenie zupek przed zepsuciem:
        1. Zupkę zagotować, gorącą nalać do słoika i zakręcić
        2. Na dno garnka położyć ścierkę, włożyć słoiki i zalać wodą do 3/4 wysokości.
        3. Słoiki trzymać w gotującej wodzie przez 10 min.
        Zamiast gotować słoiki można je zapasteryzować w piekarniku. W tedy należy nagrzać piekarnik do 150 st. C. i trzymać w nim słoiki przez 10 min.
        Proszę pamiętać, że podczas tych procesów mamy do czynienia z dużymi różnicami ciśnień. Proszę zachować ostrożność!
        Last edited by TwojDietetyk; 14-04-2014, 23:01.
        Dyplomowany Dietetyk
        Yánsè Poradnia dietetyczna

        Zapraszam na nasze strony!
        www.yanse.waw.pl
        Facebook

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pasteryzowanie zupek

          Ja nie pasteryzowałam, gotowałam np dziś zupke dla synka na dziś i na jutro, i tak co drugi dzień. Wolałam mieć pewność , że będzie świeże - bo czasem się pasteryzuje a i tak się psują te słoiczki. Wiadomo, jakaś wina jest źle zakręcony albo coś innego.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pasteryzowanie zupek

            my po dwóch próbach zakończyliśmy zabawę w pasteryzowanie, bo po tygodniu mimo wszelkiej staranności słoiki były do wyrzucenia. Stwierdziłam, że nie będę narażać dziecka na problemy. Z pewnością nie ma sensu pasteryzować w słoikach po gotowych obiadkach bo się do tego nie nadają, a zupkę najlepiej gotować na dwa trzy dni i trzymać w lodówce.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pasteryzowanie zupek

              PASTERYZACJA NISZCZY ENZYMY

              Przeczytaj tu a przy okazji mozesz zadbac o malucha vita24.life/calivita-polinesian-noni-117.html?search_query=noni&results=17

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pasteryzowanie zupek

                Tym, że niszczy enzymy itp to bym się specjalnie nie przejmowała, bo pasteryzacja i mrożenie są najlepszym sposobem przechowywania żywności. Owszem w każdym przypadku ta żywność traci nieco na wartości, ale lepsze to niż sklepowe mrożonki niewiadomego pochodzenia lub brak warzyw.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pasteryzowanie zupek

                  ja nigdy nie pasteryzowałam zupek dla dziecka bo co 2 dzień gotuję świeżą ale pasteryzowałam przetwory i robiłam o tak:
                  -wyparzyć słoiki
                  -do słoika włożyć produkt, dokładnie wytrzeć nakrętkę oraz gwint by były czyste i suche
                  -mocno zakręcić słoik
                  -do garnka włożyć słoiki tak by się ze sobą nie stykały na wcześniej ułożonej ściereczce
                  -zalać wodą o 3/4 wysokości słoika i gotować 20 minut

                  P. S. mi nigdy pasteryzowanie w słoiczkach po daniach dziecięcych nie wychodziło (zapasteryzowały się 2/10 słoików) dlatego polecam kupić zwykłe małe słoiki

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pasteryzowanie zupek

                    Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
                    P. S. mi nigdy pasteryzowanie w słoiczkach po daniach dziecięcych nie wychodziło (zapasteryzowały się 2/10 słoików) dlatego polecam kupić zwykłe małe słoiki
                    Ja chciałam się za to zabrać i zrobić kilka słoiczków, bo to duże ułatwienie. Kilka razy próbowałam w tych słoiczkach po gotowych daniach dla dziecka i mi się też nie udawało. Więc zrezygnowałam z tego i robię tak jak ty co drugi dzień

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pasteryzowanie zupek

                      Słoiczki po dziecięcych obiadkach są nieszczelne, myślę że producenci faktycznie tak je robię właśnie żeby nie był wykorzystywane ponownie przez sprytne mamusie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pasteryzowanie zupek

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        Słoiczki po dziecięcych obiadkach są nieszczelne, myślę że producenci faktycznie tak je robię właśnie żeby nie był wykorzystywane ponownie przez sprytne mamusie
                        Aha, no popatrz nie wiedziałam o tym a szkoda, bo według mnie lepiej taki mały słoiczek zrobić, bo wtedy jest na raz niż taki duży, który później do końca nie wykorzystasz

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pasteryzowanie zupek

                          Ja zbieram teraz małe słoiczki po chrzanie, żyrawinie itp Takie zwykłe spokojnie nadają się do pasteryzowania a producenci słoiczków dla dzieci niech się ugryzą w nos ;P

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pasteryzowanie zupek

                            Te słoiczki to faktycznie nie sa szczelne. Pewnie specjalnie tak robia, sama nie wiem na czym to polega. Ja też zbieram różne słoiczki i potem z nich korzystamy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pasteryzowanie zupek

                              Oczywiście że spacjelnie tak robią! Byłby to dziwny zbieg okoliczności że właśnie słoiczki po dziecięcych obiadkach i to z różnych firm są nieszczelne ;p

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X