Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomocy !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomocy !!

    Witam, potrzebuje pomocy a mianowicie mój syn własnie skończył 10 miesięcy i od 4 dni pojawił się problem NIE CHCE JEŚĆ OBIADÓW. Nie wiem dlaczego tak jest, ale gdy przychodzi pora obiadowa to spróbuje 2, 3 łyżeczek i zaczyna się marudzenie najchętniej bawiłby się jedzeniem. Podaje mu jedzenie ze słoiczków. Ostatnio ugotowałam mu sam brokuł by mógł sobie wziąć go w ręke i jeść ale tylko się nim bawił. Dziś ugotowałam mu rosół i też go nie zjadł. Mleko pije normalnie modyfikowane. Ostatnie karmienie przed obiadem jest około godziny 9,00 lub 10,00 a obiad miedzy 14,00 a 14,30 więc mam pewność, że jest głodny i nie chce jeść.

    Dziewczyny jeśli któraś z was miała taki problem to proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić. Na odpowiedzi czekam niecierpliwie.
  •    
       

    #2
    Odp: Pomocy !!

    U na było podobnie kilka miesięcy temu, Majucha nie chciała jeść obiadków ( mała jest wyłącznie słoiczkowa), ja to przeczekałam, dawałam jej w zamian mleko, po około dwóch tygodniach młoda zaczęła z powrotem jeść ale jedynie HIPP'y i Gerbery, bobovity i innych firm nadal do gębki nie weźmie, spróbuj może zmienić firmę

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pomocy !!

      Ja takich problemów nie miałam, ale pamiętam jak teściowa opowiadała że mój mąż nie chciał jeść, gotowała mu rzadkie zupki i miksowała tak żeby mógł pić z butelki jak kaszkę. Ale myślę że tak jak u majowa-mama - minie to. Bądź cierpliwa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pomocy !!

        Moja córka w pewnym momencie zaczęła gorzej jeść obiadki niż wcześniej, ale poprawiło się to z powrotem, gdy zaczęłam jej podawać jedzenie o bardziej stałej konsystencji. Od tamtej pory nawet gdy je zupę woli, żeby była ona bardziej gęsta a nie wodnista.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pomocy !!

          Może po prostu znudziło mu się i chciałby spróbować czegoś innego. My córce podajemy słoiki tylko mięsne natomiast obiadki wegetariańskie z warzyw gotujemy we własnym zakresie w różnych kombinacjach tak żeby jak najczęściej smaki się zmieniały. No i mają też rózne konsystencje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pomocy !!

            U nas było w pewnym momencie tak, że synek nie chciał jeść moich obiadków a u babci wsuwał równo! Potrzebował po prostu na chwilę zmienić smaki, kuchnię.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pomocy !!

              Monotonia nie jest nigdy i nigdzie dobra. Ja traktuję w kuchni córkę tak jak siebie. Nie lubię jeść w kółko tego samego, a jak mam jeść trzy dni z rzędu to samo danie to odechciewa mi się jeść. Dlatego córce podaję góra dwa razy z rrzędu to samo i często kombinuję ze smakami żeby je urozmaicać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pomocy !!

                ja podczas posiłku daję synkowi swój widelec i łyżkę i pozwalam mu samemu metoda prób i błędów jeść a pomiędzy tymi próbami sama go karmiłam, nie jestem zwolenniczką puszczania w trakcie posiłku bajek dziecku ale czasami nie mam czasu by móc pozwolić sobie na długie karmienie to puszczam synkowi ulubiony teledysk i wtedy bardzo chętnie je

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pomocy !!

                  U nas się je w kuchni bez oglądania bajek i wygłupów. Czasem syn nie chce jeść siedząc na kolanach to pozwalam mu siedziec na krześle koło mnie i wtedy mu podaję jedzenie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pomocy !!

                    Mój synuś ma swoje sztućce i od małego staram się Go uczyć samodzielności. Nieważne, że jest cały pochlapany, a na podłodze leżą porozrzucane ziemniaki. Ważne, że synuś ma przy tym dobrą zabawę i uczy się jeść samodzielnie


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pomocy !!

                      U mnie co prawda córka była głodomorem ale rówieśniczka w rodzinie nie chciała jeść obiadów bo nie smakowało jej cieple jedzenie gdy wystygło i było zimne to zjadała ze smakiem może tak spróbować aby dziecko jadło

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pomocy !!

                        potrzebuję pomoyc chodzi o mojego 2-letniego synka , chodzi o jego żywienie byłam z nim u lekarza wyniki ma idealne i twierdzą że to taki etap że mu przejdzie , ale już nie daję rady mój syn je tylko suchą bułkę i cały czas jest na mleku (butelka) jak podaję mu inny posiłek rosół bądź coś innego to tylko spogląda i mówi "nie" i odchodzi dwa razy w tygodniu uda się że zje kluski z sosem ale nic innego nie zje bo tylko na to patrzy bardzo proszę o pomoc mama Olafka

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pomocy !!

                          edyta- może faktycznie jest akurat na takim etapie. Znajomej synek, przez pewien czas jadł tylko bułkę z pasztetem...Mówiła, że nawet panie w przedszkolu kazały jej różnicować posiłki,ale co miała zrobić skoro jak nie było chleba z pasztetem to dziecko nic nie jadło. I faktycznie po jakimś czasie wszystko się zmieniło i dziecko zaczęło jeść normalnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pomocy !!

                            Może to tylko chwilowe - ząbkowanie, skok rozwojowy, osłabienie itd. Przyczyn może być dużo, jeśli sytuacja się nie poprawi warto pójść do pediatry, a póki co dużo cierpliwości i ładnie podawane różnorodne posiłki.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X