Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pokarmy do GRYZIENIA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pokarmy do GRYZIENIA

    Witam, mój synek skończył 8 miesięcy 1 kwietnia. Niedawno gdzieś czytałam, że pod koniec 7 miesiąca dziecko powinno już zjeść chrupkę czy herbatnika, które poda mu się do rączki. Czy to prawda ? Stąd moje pytanie dlatego że moje dziecko gdy wyczuje grudki w zupce zaczyna się krztusić, wypluwa jedzenie po czym odmawia jedzenia i kończy się tym że miksuje mu na papkę by cokolwiek zjadł. ( podając mu np. piętkę od chleba potrafi ją zjeść). Czy mam się martwić ?
  •    
       

    #2
    Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

    ja bym nie patrzyla na te tabele co i w ktorym wieku dziecko powinno - przyznam szczerze nigdy na to nie zwracalam uwagi odnosnie córki - każde dziecko uczy sie i rozwija w swoim tempie, jedno dziecko potrafi w tym czasie to inno w zupełnie innym, moje dziecko do tej pory jak jakis kawalek pozywienia jej nie odpowiada to go wypluwa, choc dawno je jedzenie w kawalka - bo my akurat papkowego jedzenia za bardzo nie przerabiałyśmy, ja bym sie nie martwiła na Twoim miejscu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

      Napisane przez 92natalia Pokaż wiadomość
      Witam, mój synek skończył 8 miesięcy 1 kwietnia. Niedawno gdzieś czytałam, że pod koniec 7 miesiąca dziecko powinno już zjeść chrupkę czy herbatnika, które poda mu się do rączki. Czy to prawda ? Stąd moje pytanie dlatego że moje dziecko gdy wyczuje grudki w zupce zaczyna się krztusić, wypluwa jedzenie po czym odmawia jedzenia i kończy się tym że miksuje mu na papkę by cokolwiek zjadł. ( podając mu np. piętkę od chleba potrafi ją zjeść). Czy mam się martwić ?
      Martwić raczej nie ale ja bym uparcie podawała z grudkami żeby synek przyzwyczaił się do nich bo to bardzo ważne

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

        No też właśnie upieram się ale czasami bywa to trudne .. mam nadzieje że to jakoś przetrwamy i zacznie mu smakować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

          napewno z czasem bedzie ino lepiej, a powiedz synek ma ząbki już bo to też ma znaczenie, ciesz się ze je - bo ja mam takiego niejadka w domku od momentu rozszerzania diety ze hmm masakra,

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

            Na pewno starała bym się przyzwyczajać do grudkowej konsystencji. maluszek powinien w końcu załapać że to jest pyszne

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

              Mamy już 2 ząbki
              będę cierpliwa i konsekwentna i damy rade

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                my już mamy 8 A jak zrosi ząbkowanie bo u nas kiepsko- gorączki i katarki bardzo męczą mojego małego synka ;(

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                  Ja równiez nie sprawdzałam tabeli dokładnie, no może co do owoców i warzyw ale resze wprowadzałam na wyczucie. Moja malizna jak ząbkowała to zbawienne były skórki od chleba (najlepsza pietka). Przecierała nimi dziąsła i bardzo jej smakował chlebuś

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                    1 ząbek wyszedł nie wiadomo kiedy a z 2 było troszkę płaczu, ale generalnie bez tragedii wszystkie mogłyby tak wychodzić

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                      Napisane przez 92natalia Pokaż wiadomość
                      1 ząbek wyszedł nie wiadomo kiedy a z 2 było troszkę płaczu, ale generalnie bez tragedii wszystkie mogłyby tak wychodzić
                      tego Ci zyczę, u nas odpukać zabkowani przechodzimy w miarę - tylko ostatnio jak 4 zęby na raz wychodziło bo było lekko pod górkę

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                        U Nas cieżko idzie z ząbkami, małej 2 wyszły na 8 miesiecy i znów stoimy. Ogólnie prócz cyca nic nie je, ale do gryzenia jako tak daje jej chrupki kukurydziane, chlebek, czasem widzę jak z talerza bratu kradnie śniadanie Wczoraj dałam jej kawałek szynki, ale to syf ze sklepu, a ostatnio zjadła parówkę

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                          Ja do gryzienia jako pierwsze dawałam skórki od chleba, chrupki kukurydziane i przede wszystkim owocki i gotowane warzywa

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                            U nas też skórka chleba poszła jako pierwsza w ruch. Na początku nie za bardzo synek polubił, ale jak wychodziły zabki to zjadał.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pokarmy do GRYZIENIA

                              Mój synek do dzisiaj nie bardzo lubi brudzić sobie rączki. Jak był mały to dawalam mu np jabłko i w miarę było ok ale banana sam już nie zjadł bo za bardzo się nim zawsze wypaćkał

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X