Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

    Ostatnio usłyszałam taką uwagę, a mój synek je:
    - na śniadanie kaszkę zbożowo- owocową
    - potem przekąska - bułeczka, np. grahamka z masłem
    - drugie śniadanie to zazwyczaj owoc (banan,jabłko, gruszka) lub mus owocowo-marchwiowy, ostatnio z dodatkiem żurawiny
    - obiad to danie warzywno-mięsne lub warzywa z rybą (najczęściej łosoś); warzywa to marchew, ziemniak, brokuł, pietruszka, burak, mięsa też różne - cielęcina, wołowina, bażant...
    - kolacja - kaszka lub owsianka

    Czy powinnam coś zmienić?
  •    
       

    #2
    Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

    a ile synek ma miesięcy bo to ważne

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

      Ma skończone 11 miesięcy.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

        a jakieś zupki podajesz synkowi?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

          Zupkami nazywam właśnie te dania warzywno-mięsno-rybne, miksuję warzywa z mięsem (tak aby nie powstała papka, lecz zostały kawałki do gryzienia), dodaję trochę wywaru z warzyw, masło lub oliwę. Próbowaliśmy też gotowych zupek ze słoiczków, ulubiona to pomidorowa.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

            aha już rozumiem mysle ze możesz już robić powoli dziecku dania dwudaniowe: zupka rzadka plus oczywiście w odstępie czasowym np. chude mięso, gotowane, drobno posiekane lub zmielone i do tego puree ziemniaczanym i marchewka gotowana, zaznaczam to moja propozycja u mnie nie bylo etapu papek wiec Zosia jadła takie jedzonko i pisze na swoim przykladzie a jogurty podajesz maluszkowi czy jeszcze nie?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

              Ja też myślę , że możesz już jakaś zupkę jako normalne danie podawać, jakieś warzywko ugotowane na mięsku np z makaronem. A na drugie za jakiś czas samo mięsko i warzywka do tego z ziemniaczkiem.

              Np możesz zrobić na śniadanko makaron z jajkiem ja tam swojemu czasem robiłam, że jajko gotowałam narzadko i uzgadałm to z makaronem . Synek się bardzo zajadał.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                a jogurty podajesz maluszkowi czy jeszcze nie?
                Tak, jogurty też czasem między posiłkami jako deserek. Dzięki za propozycje menu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                  Jak dziecko w sumie nie wybrzydza i je to co dajesz to widac nie przeszkadza mu to samo :P Ale fajnie jak bedzie poznawał różne smaki.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                    Weroniko, a kasze podajesz Małemu?

                    To świetne źródło witamin, dobrych węglowodanów.

                    teraz modna (i bardzo dobrze) jest kasza jaglana. Ja robię z niej sporo rzeczy, nawet oststnio zmiksowałm ją z bananem. Moje Zośce bardzo odpowiadało.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                      Kasz jaglana jest bardzo smaczna i zdrowa. Moja zuzia uwielbia ją zapiekaną z brzoskwiniami.
                      Przygotowując posiłki dla Zuzi bardzo dużo eksperymentuje. Zamiast jednej rzeczy dodaję inną podobną i tak powstaje coś nowego

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                        U nas ostatnio kaszka jaglana króluje. Nawet znalazłam taką strone kaszomania, i z niej czepię inspirację. I na słodki Olci też dawałam, ale z truskawka jej ulubioną (szkoda ze kończą nam się zapasy mrożone) i naprawdę pycha

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                          Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                          U nas ostatnio kaszka jaglana króluje. Nawet znalazłam taką strone kaszomania, i z niej czepię inspirację. I na słodki Olci też dawałam, ale z truskawka jej ulubioną (szkoda ze kończą nam się zapasy mrożone) i naprawdę pycha
                          Już nie długo będą świeże
                          Kasz jest pyszna i warto z nią troszkę pokombinować. Jeśli nie zasmakuje dziecku na słodko to może bardziej na ostro podana z jakimś sosikiem, albo zapiekana w piekarniku.
                          Taka ksza ladnie wyglada podana w pucharku i ozdobiona owocami i listkami miety

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                            Ja bardzo lubię w każdej wersji kaszę jaglaną. I jaka bardzo zdrowa dla brzuszka. Ostatnio wpadają mi w oko przepisy z ciecierzycy. I chyba kupię, niech córcia degustuje.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zbyt monotonny jadłospis roczniaka?

                              Kasza jaglana jest bardzo zdrowa i ja także gotuję ją sobie i synkowi. W zasadzie to jest bez smaku tak samo jak kuskus ale można ją fajnie wkomponować w każdy przepis

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X