Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brak apetytu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Brak apetytu

    Witam.

    Mój syn ma 8 miesięcy i oprócz mleka nie chce jeść innych posiłków. Mimo tego, że rozwija się prawidłowo to bardzo mnie martwi brak jego apetytu na stałe posiłki. Co zrobić aby maluch zaczął jeść obiadki?




  •    
       

    #2
    Odp: Brak apetytu

    Ja moje tez bardzo ciezko przyzwyczajalam i dlugo, nei chcialy nic jesc az wreszcie po troszku zaczely od sloiczkow po pare lyzek i sie jakos nauczyly trzeba malutkimi kroczkami i miec mega cierpliwosc do tego

    Skomentuj


      #3
      Odp: Brak apetytu

      Napisane przez GosiaBytom Pokaż wiadomość
      Witam.

      Mój syn ma 8 miesięcy i oprócz mleka nie chce jeść innych posiłków. Mimo tego, że rozwija się prawidłowo to bardzo mnie martwi brak jego apetytu na stałe posiłki. Co zrobić aby maluch zaczął jeść obiadki?
      Cierpliwie ...do skutku próbować. Nie wszystko da się zrobić/nauczyć od razu...



      Skomentuj


        #4
        Odp: Brak apetytu

        To duzy chłop- siedzi zapewne sam, posać go przy stoliku do jedzenia a jak nie masz to na kocyku na podłodze i na talezyku połoz ,kawałek jabłuszka, skórke od chleba, kawałeczek ziemniaczka ugotowanego.....niech chłopina maca smakuje sprawdza konsystencje niech sie pobawi kluska chrupka czy czyms co da sie wziasc do raczki a w miedzy czasie wcisnij zupke -ale broń Boze miksowaną.Drobno pokrój jarzynki i dawaj do zjadania.Synus ma juz ząbki zapewne 2 da sobie rade a jak zasmakuje w miksowanym znowu bedziesz miec kłopot.Deserek to jabluszko banan i jakies kaszki a mięsko gotowane poduszone widelcem ,ziemniaczki i tak sie nauczy.
        Mam za soba 2 Tadki niejadki i jednego Pasi brzucha wiem oczym mowie.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Brak apetytu

          Dziecko uczy się smaków- jak wszystkiego.Tak jak uczy się poznawać głos, zapach, kolor. Bardzo często inna konsystencja posiłku i nowy smak jest źle przyjmowany. Ale metodą częstych prób powinno się udać wprowadzić inne posiłki.Dobra rada od Mamy powyżej. Dołożyłabym jeszcze jedno- posiłek rodzinny, gdzie każdy ma na talerzu mniej więcej to samo. Ciekawość powinna zwyciężyć- jeśli rodzice jedzą ,dziecko tez zacznie próbować.Inna metoda - to pozwolić na zjedzenie czegoś z talerza rodzica - może okazać się warte zainteresowania. Cierpliwość załatwi resztę. A- jeszcze jedno- regularne pory posiłków, bez pojadania pomiędzy nimi, jeśli owoce- to np podwieczorek lub do drugiego śniadania, jeśli sok to dodatek do obiadu.
          dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

          Skomentuj

                 
          Working...
          X