Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termin Chrztu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Termin Chrztu

    Czasem zastanawiamy się kiedy ochrzcić nasze dziecko. Z punktu widzenia Kościoła katolickiego wybierając termin chrztu, należy brać pod uwagę:

    - zbawienie dziecka - nie należy pozbawiać go dobrodziejstw tego sakramentu
    - stan zdrowia dziecka
    - zdrowie matki - aby mogła, jeśli to możliwe, wziać udział w liturgii chrzcielnej
    - potrzeby duszpasterskie - by umożliwić rodzicom i chrzestnym odpowiednie przygotowanie i zorganizowanie chrztu

    Zgodnie w wieloletnią praktyką Kościoła chrzest powinien nastąpić w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka.

    Chrztu powinno udzielać się w niedzielę, na Mszy Świętej.

    Chrzest powienien odbyć się w kościele lub kaplicy.

  •    
       

    #2
    Odp: Termin Chrztu

    tutaj jest wątek, w którym dziewczyny rozmawiają nt. w jakim wieku lub terminie chrzciły swoje dzieciaczki - najlepiej przed założeniem wątku użyć opcji szukaj by nie tworzyć ogromnej ilości wątków o podobnym temacie http://forum.babyonline.pl/forum/sho...hlight=chrzest

    Skomentuj


      #3
      Odp: Termin Chrztu

      Różnica między jednym wątkiem a drugim jest taka, że tam są własne pomysły na to kiedy chrzcić, a tu, dla zainteresowanych tematem, podałam jasno stanowisko Kościoła. I nie chodzi, by z tym dyskutować. Ale może ktoś potrzebować takiej konkretnej informacji.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Termin Chrztu

        Ja uważam że dziecko trzeba albo powinno się ochrzcić jak najszybciej, oczywiście tak żeby było przyzwyczajone już do życia po drugiej stronie brzucha ale nie za długo czekać, oczywiście w niedziele na mszy świętej,

        Skomentuj


          #5
          Odp: Termin Chrztu

          Ja też jestem za tym, aby z tym nie czekac zbyt długo. My czekaliśmy trzy miesiące, bo to moje pierwsze dziecko i musiałam nauczyć sie w roli matki, ale i tak u mnie w domu mówiono, ze długo czekaliśmy.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Termin Chrztu

            My na Chrzest wybraliśmy konkretne święta. Syn był chrzczone w czasie Wigilii Paschalnej (noc Zmartwychwstania), a córka w Niedzielę Świętej Rodziny.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Termin Chrztu

              przy uroczystościach kościelnych można ochrzcić dziecko, najlepiej gdy jest ciepło według mnie wtedy dziecko jest pozbawione jakichkolwiek chorób i to czas przyjemny

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Termin Chrztu

                My chrzciliśmy w marcu, było chłodno, ale bez przesady. Owszem, jak się da to można poczekać, aż będzie ciepło, ale nie zawsze tak się udaje. Natomiast jestem za tym, aby chrzcić dziecko dość wcześnie, czekanie rok to wg mnie za długo.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Termin Chrztu

                  Nadal istnieje taka tendencja, ze chrzci się przy okazji większych świąt. To nawet wygodne rozwiazanie. Teraz tak piekne sa stroje, ze nawet zima można fajnie ubrac dziecko do chrztu i maluszkowi będzie ciepło w kościele. Chociaz latem jest wygodniej.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Termin Chrztu

                    Córkę chrzciliśmy jak miała skończone 6 tygodniu bo rodzice powiedzieli, że tak trzeba, Teraz przy synku bardziej wzięliśmy pod uwagę pogodę bo urodził się w zimę i chcieliśmy aby było już cieplej i chrzciliśmy go jak miał 4 miesiące

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Termin Chrztu

                      ja jako początkująca mama to bym trochę się bała chrzcić tak małe dziecko. Chodzi mi tu o to, ze gdyby zaczął płakać to nie wiem czy bym umiała go uspokoić itd. Jednak początki z maluszkiem nie należą do łatwych chwil. Kiedyś to tylko takie małe dzieci chrzczono. A teraz rodzice mają wybór, bo nie są już tak wytykani palcami.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Termin Chrztu

                        Raczej zazwyczaj właśnie takie małe dziecko to śpi cały czas więc bardziej bałam się o synka bo miał już 4 miesiące i bardzo ciekawe dziecko A taki maluszek to aby był najedzony to będzie spał

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Termin Chrztu

                          Jeśli maluszek od urodzenia jest bardzo płaczliwy i marudny to faktycznie odpuściłabym chrzciny tak wcześnie, ale jeśli jest spokojne i większość czasu przesypia, to jak najbardziej im wcześniej tym lepiej.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Termin Chrztu

                            Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
                            Nadal istnieje taka tendencja, ze chrzci się przy okazji większych świąt. To nawet wygodne rozwiazanie. Teraz tak piekne sa stroje, ze nawet zima można fajnie ubrac dziecko do chrztu i maluszkowi będzie ciepło w kościele. Chociaz latem jest wygodniej.
                            A my właśnie bardzo nie chcieliśmy chrzcić córki przy okazji jakiś świąt. Chrzest to chrzest, a święta to święta. Poza tym to też w kościele więcej ludzi, więcej zamieszania. I ostatecznie bardzo się cieszę, że to rozdzieliliśmy i nie czekaliśmy na Wielkanoc.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Termin Chrztu

                              Moja babcia zawsze powtarzała, że dziecko powinno się ochrzcić w ciągu pierwszych 90 dni jego życia. Niestety nawet mimo iż bardzo bym chciała ochrzcić synka jak najwcześniej, to zawsze coś staje na przeszkodzie - a to choroba męża, a to wyjazd do sanatorium teściowej, a to operacja męża chrzestnej... Jakiegoś pecha mamy z tym terminem :/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X