Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Zakupy dla dzieci
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zakupy dla dzieci Ubranka, zabawki - zapytajcie o radę i podzielcie się swoimi opiniami.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-04-2013, 13:58
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Prezenty na komunię

Sprawdź, co warto kupić dziecku na pierwszą komunię.
Nieprzeczytane 24-04-2013, 14:10
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42
Domyślnie Odp: Prezenty na komunię

No extra kartka jezus jest tu a tu tablet ....wiadomo że dziecko czeka na takie prezenty to jest nie do przeskoczenia -konsumpcjonizm....tak dzieci się nauczyły . Ja daje kartkę i kasę i umywa ręce od drogich prezentow niech zbierają na co chcą....

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2013, 20:05
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Cytat:
Napisał koliberek71 Zobacz post
No extra kartka jezus jest tu a tu tablet ....wiadomo że dziecko czeka na takie prezenty to jest nie do przeskoczenia -konsumpcjonizm....tak dzieci się nauczyły . Ja daje kartkę i kasę i umywa ręce od drogich prezentow niech zbierają na co chcą....
Dokładnie. Też daję kasę.
Co się narobiło...nie oto chodzi w I Komunii Św. Niestety to nasza wina-wina rodziców.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2013, 20:14
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42

Teraz to na urodzinach dzieci patrzą zeby dostac kaskę na pierdoły, moj syn miał teraz 13-stke i co miał babci powiedzieć idz babcia do media marku i kup mi diablo....
Kase dostał i niech uczy się oszczędzać albo kupi co tam chce. Teraz to nawet od chłopaków zaproszonych dostał kase -i kazali mu kupić sobie grę.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2013, 07:19
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Zdjęcia: 2

Komunia jeszcze przede mną, ale pomysł z dawaniem kasy np. na urodziny uważam za kiepski. Dzieci oczekują prezentu, czyli czegoś, czym mogą się od razu cieszyć. Dając pieniądze wręczamy tzw. nagrodę odroczoną, co dla dziecka nie jest atrakcyjne. Oszczędzania uczmy na co dzień, a nie od święta (jakim są urodziny, czy komunia). Jak nie chcemy uczyć materializmu, dajmy jakiś piękny własnoręcznie, czy z niewielkich środków zrobiony prezent. Tylko to wymaga czasu, pomysłu i chęci, a łatwiej iść do sklepu lub po prostu wyjąć z portfela ...
Nieprzeczytane 28-11-2013, 19:43
dyt dyt jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
dyt.polki.pl

Z tym to jest coraz gorzej :/ dzieciaki nie traktują tego dnia jako ważny Dzień, ale jako dzień w którym dostaną prezenty. Sama pamiętam swoją komunię, jak dostawało się słowniki itp a swojej siostrzenicy kupiłam ładną statuetkę, coby nie zapomniała o tej uroczystości. A prezent dostała jeden, ale spory na który złożyła się cała rodzina - laptop. Zawsze się przyda a tu też sytuacja rodzinna nie pozwalała rodzicom kupić jej takiego sprzętu.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 12-05-2014 o 14:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2014, 08:46
Eizzy Eizzy jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Eizzy.polki.pl

Ja tradycyjnie podchodzę do tematu i zdecydowałam, że kupie mojemu Chrześniakowi rower. Z resztą on sam już sobie wcześniej upatrzył model, mam nadzieje, że pojeździ nim parę lat. Dzieciaki trzeba zachęcać do aktywności na zewnątrz i ruchu, nie siedzenia na komputerze, a tym bardziej jeżdżenia na skuterach, co ostatnio jest popularne!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2014, 12:00
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

Ja też właśnie jestem za rowerem. Chrześniakowi najprawdopodobniej kupię górala, już go nawet trochę podpytałam i te modele mu się podobają. To lepsze niż komputer, czy konsola.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-2014, 12:44
BabyBest_pl BabyBest_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
BabyBest_pl.polki.pl

Rower to ciekawa propozycja jako prezent na komunię i dzięki temu nasze dziecko na pewno spędzi ten czas aktywnie,na świeżym powietrzu zamiast ciągle siedziec przed komputerem czy tv.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-2014, 08:24
kimala kimala jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kimala.polki.pl

Niech prezent będzie ciekawy, typowy dla dziecka, kierunek. Trafiajcie w zainteresowania. Nie niszczcie dzieciom święta, które powinno mieć dla nich spore znaczenie...

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania