Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

    Czasem faktycznie ciężko coś wymyślić. Człowiek staje na głowi e a dziecko i tak marudzi, że się nudzi ;/ Ja ostatnio juz nie miałam serio pomysłu czym zająć siedmiolatka więc na szybko zorganizowałam mu wyprawę na wystawe lego. Ogromnym zaskoczeniem było dla nas to, że na miejscu można wypożyczyć. Dzięki temu urządzeniu do zwiedzania mogliśmy na spokojnie obejrzeć całą wystawę i posłuchać opowieści o każdej ekspozycji. Młody był zachwycony. Ja zresztą też
    Last edited by disne; 10-06-2020, 15:59. Powód: reklama

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

      Polecam książkę - książka pokazuje małym i dużym, jak pracować z własnymi emocjami. Zaletą jest to, że wszystkie ćwiczenia można wykonywać wspólnie.
      Last edited by disne; 05-06-2020, 02:30. Powód: nie opłacona reklama

      Skomentuj


        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

        Ja z moją córeczką lubię oglądać bajki oraz dużo czytamy i wymyślamy zabawy ruchowe.

        Skomentuj


          Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

          Polecam wyjść na zewnątrz, albo zorganizować wspólną zabawę. Widziałam niedawno w Internecie całą listę różnych zabaw, dzięki którym dzieci są zachwycone i zupełnie nie myślą o elektronice. Swoją drogą.. według mnie nadmierne korzystanie z komputera, tabletu czy gier w telefonie jest dla dzieci, zwłaszcza małych, bardzo niezdrowe...

          Skomentuj


            Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

            Moim zdaniem, dziecko powinno odpocząć po dłuższym siedzeniu przed komputerem. Wiadomo, że to źle wpływa na oczy, na kręgosłup. Dzieciaki są teraz coraz mniej aktywni, więc i w domu potrzebują takiego miejsca na dodatkowy ruch, na jakieś ćwiczenia. Można zamontować na przykład drabinki do ćwiczeń w domu. Zachęcić dziecko do ćwiczeń po siedzeniu przed komputerem czy po lekcjach, świetna przerwa moim zdaniem.
            Last edited by disne; 05-06-2020, 02:29. Powód: nie opłacona reklama
            Drabinka do ćwiczeń

            Skomentuj


              Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

              ja ze swoją siostrzenicą gram w gry planszowe, układamy klocki przestrzenne - to w ogóle rewelacja

              Skomentuj


                Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                Ja polecam aktywność fizyczną, dla najmłodszych są parki zabaw, dla starszych rowery, basen, spacery. Ruch to zdrowie.
                Last edited by disne; 10-06-2020, 15:57. Powód: reklama

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                  Dzieki za rzeczowe porady.

                  Skomentuj


                    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                    Spróbujcie ułożyć origami! Jeśli nie wiecie jak zacząć to zajrzycie na stronę: origami-nauka-precyzji-i-koncentracji na której znajdują się wzory origami dla dzieci. Moim zdaniem jest to świetny pomysł na spędzenie razem wolnego czasu, nauczenie się czegoś nowego, a dla dzieci układanie może okazać się sposobem na rozwijanie umiejętności i zręczności manualnej.
                    Last edited by disne; 05-06-2020, 02:12. Powód: nie opłacona reklama

                    Skomentuj


                      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                      Można pozwolić dziecku obejrzeć coś w telewizji, pełno jest przecież bajek i filmów familijnych, co można oglądać i polecić do oglądania z czystym sumieniem.
                      Last edited by disne; 05-06-2020, 02:14. Powód: nie opłacona reklama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                        Oczywiście że można postawić na oglądanie bajek w tv ale ja wolę jednak te kreatywne -najbardziej-rozwijajacych-zabaw-dla-dzieci , takie które rozwijają, uczą i nie są nudne. Kilka pomysłów w necie na nie już znalazłam.
                        Last edited by disne; 05-06-2020, 02:15. Powód: nie opłacona reklama

                        Skomentuj


                          Raz na jakiś czas polecam wspólnie z dzieckiem obejrzeć jakąś animację np. Toy Story 4 xxx
                          Last edited by gagatka; 25-01-2021, 14:59. Powód: link

                          Skomentuj


                            Przerabiałam ten temat ostatnio... niestety ale narodowa kwarantanna nam wszystkim się udziela My jako rodzice też przesiadujemy więcej w domu, więcej jemy... tyjemy itp No a na dzieci już czasami nie ma pomysłu Ja ostatnio moje dzieciakowi - chłopiec 8 lat puszczam jakieś filmy edukacyjne xxx i nawet polubił oglądanie bo zawsze rano przed wyjście na dwór ogląda sobie godzinkę jakiś filmy edukacyjny A ostatnio domaga się filmu za miast telefonu więc wyszło to na +
                            Last edited by gagatka; 04-03-2021, 14:19. Powód: link

                            Skomentuj


                              Może spróbuj z puzzlami albo klockami lego. Takie zajęcia ćwiczą tez cierpliwość i wytrwałość dziecka

                              Skomentuj


                                moja ukochana coreczka ostatnio stala sie domowym terrorysta. umie swietnie chodzic sama ale jedyne co chce robic to chodzic ze mna za reke. po 15 minutach takiego spaceru ja juz jestem padnieta od zginania sie i chodzenia wolnym krokiem, ale ona by najchetniej to robila przez caly czas. i jak mama nie chce (bo tata nie wchodzi w gre, z tata chodzic za raczke nie chce mimo, ze maz probuje mnie zastapic) to zaczyna sie wrzask, marudzenie, piszczenie.......aaaaaa....... to piszczenie o sile decybelow dla mnie niespotykanej, jeszcze nic nigdy tak nie dzialalo na moje nerwy. zen staje sie powoli nieosiagalny mimo ze bardzo probuje zachowac spokoj i zrozumienie ;P hehe zabawki jej az tak nie interesuja, sama bawi sie w ciagu dnia w sumie moze z godzinke. maz sugeruje, ze to moze moja wina bo podczas takich "domowych spacerow" podnosilam ja za rece do gory wiec mogla sobie wskakiwac na fotele i stoly i w ogole robic za Bonda. spodobalo sie i mam. czy wasze dzieci w tym wieku potrafia bawic sie same? pozdrawiam
                                Chcesz znaleźć najlepsze Paysafecard kasyna? Odwiedź naszą stronę i wybierz.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X