Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamo a babcia pozwoliła....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mamo a babcia pozwoliła....

    Czy zdarza sie Wam ze kategorycznei zabronicie czegos dziecku po czym babcia robi swoje i i tak mu pozwala....
    Moje dzieci wczoraj byly u babci na noc i przyszly i zachwalaly jakie to mialy rarytaski a poszlysmy spac pozno babcia kupila duzo slodyczy itp A ja mowie ze przeciez nie wolno jesc tyle slodkiego jednego dnia ale mamo babcia pozwolila....
  •    
       

    #2
    Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

    Oczywiście... my wychowujemy, one rozpieszczają na całego. Wiadomo,że dziadkowie czasem przesadzają i my mamusie przez to boimy się, że nauczą nasze dzieci nieodpowiednich przyzwyczajeń. Jednak jest to ich przywilej i dzięki temu odgrywają ważną rolę w życiu naszych maluchów



    Skomentuj


      #3
      Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

      Moja mama też rozpieszcza swojego wnuczka, ale w granicach rozsądku

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

        moja mama powtarza: Ty jestes od wychowania a ja od rozpieszczania przypomnij sobie ja kbylas mala ja kmialas dobrze u babci Werci
        Fakt miala mwspaniale i kocham ja za to ponad wszystko!!!!!!!!
        ale czasami moja mama to juz przesadza z tym rozpieszczaniem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

          moge wam pozazdrościć, moja babcia wpadnie raz na jakiś czas coś tam przyniesie ale fajnie by było miec babcie co wezmie wnuka i przechowa i porozpieszcza- NIE NARZEKAC bo mozecie miec jak ja


          Skomentuj


            #6
            Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

            A ja uważam że dziadkowie nie powinni podważać zdania rodziców. Czyli jak wiedzą doskonale że jest zasada że dzieciaki nie jedzą słodyczy lub nie jedzą ich w dużych ilościach jednego dnia to mimo wszystko powinni to uszanować. Rozpieszczanie tak ale tez w granicach zdrowego rozsądku. Nie może być tak że np. mama powie , nie malujemy po ścianach a dzieciaki pojadą do dziadków i tam mogą bo babcia pozwoliła. Ych.. ja byłabym o coś takiego wściekła i urządziłabym rozmówkę z babcią.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

              Od zawsze tak było. Dziadkowie jak kiedyś sami byli rodzicami małych dzieci, to starali się być rygorystyczni, żeby porządnie je wychować. A teraz kiedy już ich dzieci mają dzieci, to wiedzą, że dziecko potrzebuje azylu, małego łamania reguł, które narzucają rodzice. Jeśli są to drobne sprawy, to nie widzę problemu, żeby dzieci były rozpieszczane przez dziadków, bo taka już kolej rzeczy.
              Ale jeśli dziadkowie ingerowaliby poważnie w wychowanie dzieci, jakie wpajamy im wartości itd. To wtedy jest coś nie tak i może warto porozmawiać z dziadkami i postawić sprawę jasno, że nie życzymy sobie tego i tego.
              Najpiękniejsze działki budowlane na kaszubach

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

                w sumie racja sami lubilismy byc po cichu rozpieszczani przez nasze babcie, a moja mama nigdy nie lamie regul dotyczacych wychowania. :-) Gdyby zlamala zareagowalabym na pewno

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

                  oczywiste jest że dziadkowie sa od rozpieszczania, ale to mujsi być rozpieszczanie rozsądne. Nie moga ignorować zasad które wprowadzają rodzice, a juz niedopuszczalne jest stwierdzenie: "wychowuj dzieci jak uważasz a ja i tak będę robić inaczej bo twoje zasady mnie nie obchodzą, a że potem dziecko w domu płacze to nie mój problem tylko twój, bo ja tego płaczu nie słyszę"-a sprawa dotyczyła zabawy kluczami dziecka(trzymał je wrączce jak nóż do ataku) które uwielbia bawić się z bratem w zapasy, kiedy oświadzcyłam że przeciez przy takiej zabawie rzucajac się na ziemie z bratem może wbić klucze sobie lub jemu, usłyszałam że histeryzuję.... albo sytuacja kiedy dziecko jest bardzo najedzone,babcia daje mu duży batonik mama mówi nie dawaj go teraz bo będzie go brzuch bolał a babcia i tak daje i stwierdza to co powyżej: mnie przy tym nie będzie więc to nie mój problem.....
                  Ja mam taki właśnie problem z teściową i dlatego nie jest mile widzianym gościem w moim domu......
                  Last edited by bagnes; 18-03-2013, 13:00.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

                    To rzecz jasna ze dziadkowie uwielbiaja ropieszczac swoje wnuki... Jest rowniez zauwazalna pewna rywalizacja miedzy dziadkami z jednej i drugiej strony. Zauwazylyscie?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

                      Niestety, ale tak. Wraca od dziadków i od razu jest "jak tylko wstałem , to dziadek mi włączył tablet" , synek jest w tym wieku, że wszystko powie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mamo a babcia pozwoliła....

                        Witam
                        moim zdaniem najważniejsza jest rozmowa rodziców z dziadkami. Trzeba im wytłumaczyć, że rola dziadków nie sprowadza się tylko do rozpieszczania swoich wnuków i pozwalania im na wszystko. Jest wiele innych przykładów okazywania miłości i czułości jak na przykład wspólne wycieczki, zabawa, wspólne gotowanie czy pieczenie ciasta podczas którego dziecko będzie im pomagało i zapamięta te chwile na zawsze. Trzeba na spokojnie wytłumaczyć, że w ten sposób podważają autorytet rodziców którzy już wyznaczyli pewne normy i zasady według których dzieci mają postępować. Takie wahania obowiązywania zasad mogą doprowadzić do braku poczucia bezpieczeństwa dla dziecka ponieważ dziecko nie wie kto mówi prawdę, kogo ma słuchać. Często dziadkowie nie zdają sobie sprawy ze swojego postępowania jednak jeśli zdają sobie z tego sprawę to warto rozważyć krótsze pobyty dziecka u dziadków aby te złe zachowania oraz nawyki nie zakorzeniły się w dziecku.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X