Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie dzieciom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Czytanie dzieciom

    ja czytam dziecku praktycznie od początku jego życia, po prsotu mój głos go uspokajał, a treść zaczął rozumieć dopiero po 2 latach

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Czytanie dzieciom

      Ja również tak jak Wy staram się regularnie czytać swoim dzieciom,które to zresztą bardzo lubią. Niekiedy chcę iść spać, specjalnie skracam bajkę a nie mogę bo moje maluchy znają te bajeczki i mnie upominają. Może to i dobrze bo jeśli czyta sie dzieciom w młodości to będą czytały również jak będą większe.
      W ostatnim czasie kupuję im również audiobooki. W sieci można znaleźć je w bardzo korzystnych cenach. Na przykład w księgarni PWN

      Polecam szczególnie książkę 365 bajek na dobranoc. Audiobook nie jest drogi a zawiera bardzo wiele nagrań tych najsłynniejszych bajek.
      Last edited by disne; 15-06-2020, 13:38. Powód: link
      http://forum.mamotoja.pl/

      Skomentuj


        #48
        Odp: Czytanie dzieciom

        Dziecko lubi słuchać naszego głosu, więc czytanie jest do tego super okazją. Kiedy dziecko miało kilka miesięcy czytaliśmy mu "nasze" książki. Teraz czytamy "jego".

        Skomentuj


          #49
          Odp: Czytanie dzieciom

          Ja czytam córce odkąd się urodziła tzn dokładniej odkąd wróciłyśmy ze szpitala, czyli od 3 dnia jej życia Zauważyłam, że bardzo to lubi, zwłaszcza wieczorem i w pochmurne dni. Sama czasami jak trzymam ją na rękach wyciąga rączki po książeczkę z bajkami na dobranoc

          Skomentuj


            #50
            Odp: Czytanie dzieciom

            ja robię podobnie moja kruszyna potrafi spokojnie wytrzymać kilka krótki opowiadań. Czasami puszczam też audiobook, bo tam lektor bardzo fajnie intonuje i dziecko się osłuchuje. Z kolei moja siostra nie czytała dziecku na początku a jak potem chciała zacząć to nie potrafiła skupić uwagi dziecka na książeczce. Choć to pewnie zależy od dziecka, ona ma chłopczyka

            Skomentuj


              #51
              Odp: Czytanie dzieciom

              ja czytałam Zosi już w brzuchu - a dzieci z bulerbyn uwielbia do tej pory, potem od pierwszego dnia w domku do teraz , książki na szczęście kocha i ubóstwia, ale ona raczej z tych spokojnych dzieci jest, natomiast córa siostry mimo iż ma prawie dwa lata nie potrafi posłuchać w spokoju jak się jej coś czyta, ale to dziewczyna z temperamentem właśnie jest ogromnym , u nas książka oprócz kąpieli i jedzonka to sygnał iż pora spać i ta część rytaułu wieczornego jest święta u nas

              Skomentuj


                #52
                Odp: Czytanie dzieciom

                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                ja czytałam Zosi już w brzuchu - a dzieci z bulerbyn uwielbia do tej pory, potem od pierwszego dnia w domku do teraz , książki na szczęście kocha i ubóstwia, ale ona raczej z tych spokojnych dzieci jest, natomiast córa siostry mimo iż ma prawie dwa lata nie potrafi posłuchać w spokoju jak się jej coś czyta, ale to dziewczyna z temperamentem właśnie jest ogromnym , u nas książka oprócz kąpieli i jedzonka to sygnał iż pora spać i ta część rytaułu wieczornego jest święta u nas
                Tak temperament ma duże znaczenie A książka jako usypiacz jest skuteczna? Tego jeszcze nie próbowałam, na razie czytamy przeważnie popołudniami

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Czytanie dzieciom

                  myślę że to i kwestia przyzwyczajenia Jak od małego dziecku czytamy to i nauczone słuchać a jak późno zaczynamy tym jest gorzej
                  Ja też moim dzieciom czytam kiedy się bawią np malują Wtedy też słuchają

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Czytanie dzieciom

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    myślę że to i kwestia przyzwyczajenia Jak od małego dziecku czytamy to i nauczone słuchać a jak późno zaczynamy tym jest gorzej
                    Ja też moim dzieciom czytam kiedy się bawią np malują Wtedy też słuchają
                    Też coś w tym jest. Choć zdarzają się dzieci, które są tak ruchliwe, że nie posiedzą i nie posłuchają. A co czytacie dzieciakom? bo ja jak na razie wiersze Konopnickiej, Tuwima, dłuższe teksty odpadają bo mała się buntuje, tak długo nie wytrzymuje w jednej pozycji

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Czytanie dzieciom

                      Ja słyszałam, że warto w ogóle czytać do brzucha nawet. Podobno jak do 10 roku życia przeczyta się dziecku 7 tysięcy razy jakąś książeczkę odpowiedną objętościowo do jego wieku, to jego IQ może się podnieść o 10 punktów.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Czytanie dzieciom

                        Napisane przez nowamama92 Pokaż wiadomość
                        Ja słyszałam, że warto w ogóle czytać do brzucha nawet. Podobno jak do 10 roku życia przeczyta się dziecku 7 tysięcy razy jakąś książeczkę odpowiedną objętościowo do jego wieku, to jego IQ może się podnieść o 10 punktów.
                        Ooo to dla mnie nowość nigdy nie słyszałam o czymś takim. Jestem ciekawa czy to faktycznie prawda

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Czytanie dzieciom

                          też jestem ciekawa Na pewno czytanie ma dobry wpływ
                          My czytaliśmy wiersze Brzechwy ,Tuwima czy Marii Konopnickiej Teraz przeszliśmy do etapu dłuższych opowiadań ,albo i komiksów bo Kuba bardzo komiksy lubi Wypożyczaliśmy z biblioteki różne książki

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Czytanie dzieciom

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            też jestem ciekawa Na pewno czytanie ma dobry wpływ
                            My czytaliśmy wiersze Brzechwy ,Tuwima czy Marii Konopnickiej Teraz przeszliśmy do etapu dłuższych opowiadań ,albo i komiksów bo Kuba bardzo komiksy lubi Wypożyczaliśmy z biblioteki różne książki
                            A twój maluch lubi słuchać dłuższe opowiadania? czy raczej ciężko mu wysiedzieć na miejscu? bo widzę po moim chrześniaku, że jest tyle rzeczy które przyciągają jego uwagę i go rozpraszają, że czytanie kończy się tylko na dwóch stronach

                            A idziecie z duchem czasu i czytacie dzieciom książki elektronicznie czy papierowe? Ja nadal wolę papierowe

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Czytanie dzieciom

                              [B]kotek_85[B] jak był mniejszy bywało że nie usiedział do końca bajki ale raczej nie narzekałam na jego niechęć bo bardziej słuchał i ciekawiło go teraz ma 5 lat i chce abym czytała mu swoje książki A książki też papierowe wolimy
                              miał bajko czytacz z Kubusiem Puchatkiem i też go słuchał ale nie mam to jak normalna książka

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Czytanie dzieciom

                                Ja brzuchowi nie czytałam. Ale czytam córce odkąd się urodziła. Tzn w szpitalu jej nie czytałam,a le odkąd jesteśmy w domu tak Czytam jej bajki, opowiadania, poradniki dla rodziców Czytanie, czytaniem, ale mała też lubi książki oglądać no i smakować te które się da Mam nadzieję, że ten pociąg do książek zostanie jej na zawsze. W pewnym sensie nie ma wyjścia w sumie bo i ja i mąż lubimy czytać

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X