Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co dziś robicie na obiadek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Robie bardzo podobnie tylko dodaje jeszzce cukier/cukier waniliowy
    A ja własnie wstawilam do barku własnorecznie zrobione malibu

    Skomentuj

    •    
         

      wiem ale akurat nie mam waniliowego w domu a nie wychodziłam bo leje
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        rosół z makaronem, ale za to na kolację robię rybkę po grecku.

        Skomentuj


          Goplana z czego to malibu robisz?
          Bo ja mam taki przepis od koleżanki:
          paczke wiórek kokosowych wsypać do 0,5 litra wódki, zamknąć i zostawić na 2 dni. potem przeby oddzielic wiórki lać przez sitko i dodac puszkę mleka skondensowanego.
          ale nie robiłam jeszcze.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            2 dni to zdecydowanie za malo jak dla mnie-ja zostawiam na tydzien. I ja wlewam czesto spirit bo mocniej smak wyciaga.
            Wczoraj zrobilam z wodki, mleka kokosowego i skondensowanego

            Skomentuj


              aha, dzieki
              może w końcu kiedys spróbuje jak mnie nawiedzi jaka wena ....
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                Goplana masz jakies przepisy na dania z ciasta francuskiego?wczoraj kupiłam a wiem ze Ty umiesz i lubisz gotować ,Twoje przepisy mi odpowiadają więc sie ladnie uśmiechami proszę o radę
                Sylwia 9 latek
                Damianek 17 m-cy


                02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                Skomentuj

                •    
                     

                  biały barszcz i placki ziemniaczane

                  Skomentuj


                    Z ciasta francuskiego ?
                    Przepis na pierogi azjatyckie

                    2 opakowania ciasta francuskiego
                    2piersi z kurczaka
                    1 pora
                    margaryna do smazenia
                    1/2 paczki ryzu gotowanego (ja daje cala, wychodzi wiecej farszu, jak zostanie to mroze)
                    smietana 18%
                    1lyzka curry w proszku
                    1 lyzka curry
                    3 lyzki miodu cieklego

                    do posmarowania : 1 jajko

                    Piersi posolic i posypac curry, usmazyc na margarynie. Pokroic w drobne czastki, wymieszac z gotowanym ryzem. Pore pokroic w krotkie paseczki, zeszklic na tluszczu. Dodac do farszu. wymieszac smietane z miodem. Dodac do farszu, posolic do smaku . ciasto francuskie pokroic na kwadraty lub paski. Farsz pozwijac w ciasto, brzegi zalepic. Pierogi posmarowac ubiytym jajku. piec 12 min na 225 stopni.

                    Schab w ciescie

                    Składniki:
                    1 op. ciasta francuskiego
                    2 kotlety schabowe
                    ok 30 dag pieczarek
                    1 cebula
                    2 plastry sera
                    2 plastry szynki
                    mala czerwona papryka
                    mala puszka ananasa
                    kieliszek sliwowicy lub wina
                    koperek
                    1 jajko
                    sol
                    pieprz
                    czosnek
                    olej

                    Przygotowanie
                    Kotlety lekko rozbic,przyprawic sola,pieprzem i czosnkiem.Zalac winem i wstawic do lodowki na jakies 2 godziny.W tym czasie usmazyc pokrojone pieczarki z cebulka,pokrojonym w kostke ananasem i papryka.Pod koniec dodac koperek.W miare mozliwosci zredukowac caly "sos" powstaly ze smazenia pieczarek.Zostawic do ostygniecia.Kotlety wyjac i posmazyc na patelni dodajac wino w ktorym sie marynowały.Ostudzone kotlety ukladamy na kawalku ciasta,na to kladziemy "pieczarkowy" farsz-dosc duzo( mozna dodac do niego surowe jajko by sie farsz potem nie rozpadał ).Na gore plaster sera i szynki.Wszystko "pakujemy" w ciasto ktorego brzegi dla lepszego sklejenia smarujemy jajkiem.Calosc nacinamy by pozostala woda z pieczarek miala gdzie odparowac, ciasto smarujemy "rozbeltanym" jajkiem.Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 15-20 minut.

                    P.S. Tluszcz ze smazenia schabu moze nam posluzyc jako baza sosu - ja dodalam do tego miesna kostke z Winiar i zalewe z ananasa.

                    Lub mini pizza - smarujesz lekko sosem pomidorowym plat ciasta, posypujesz bazylia lub np przyprawa do pizzy , na to ciut pieczarek podsmazonych z cebula i pokrojona wedlinke, moga byc parowki.No i serek Wszystko do piekatnika na 10-15 minut temp 180 - 200 stopni . Moj maz uwielbia to z piwem i meczem w TV

                    No chyba ze deser z ciasta chcesz to napisz
                    W sumei wszelkiego rodzaju rogaliki mozna zrobic - wystarczy jakis farsz - dzem, krem zcekoladowy, owoce.

                    Skomentuj


                      Wlasnie mam pomysla ale potzreba do tego raczej 2 platy ciasta chyba ze zrobi sie to w miseczkach lub kokilkach .

                      Mieso mielone, pieczarki, cebula, papryka - to podsmazyc. Pod koniec troszke kukurydzy, fasoli z puszki.Troszke koncentratu pomidorowego i wszystko wymieszac.Kokilki lub jakies wieksze naczynie wyscielac ciastem, dodac farsz ( posypac np serem) i przykryc platem ciasta. Posmarowac jajem i do piekarnika.
                      Chyab lepiej osobno zrobic kazdemu porcje bo jak zrobimy to wduzym naczyniu to przy wyjmowaniu sie rozleci - no chyba ze niewazny jest wyglad

                      Gorny plat mozna lekko ponacinac w kostke - ciasto sie ciut rozejdzie i wyjda fajne wzorki

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Super Goplanabardzo ci dziękuje na pewno wszystkie wypróbuję bo kupiłam 6 paczek byly w biedronce po 1,99 tak że zaszalałamfajna ta pizza a dla dzieci to jak te rogaliki zrobić?ja te twoje przepisy to sobie na worda wklejam
                        Sylwia 9 latek
                        Damianek 17 m-cy


                        02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                        Skomentuj


                          Silek wystarczy plat ciasta pociac na trojkaty, na koncowke polozyc farsz - ostatnio dawalam Nutelle i zwijasz Potem smarujesz jajem i ja posypalam migdalami. Mozesz tez pociac na pasy ok 6 cm, nalozyc farsz i pozniej jeden rog zagiac i tak na zmiane w lewo i prawo - zrobia Ci sie fajne trojkaciki z tego i masz pewnosc ze nic nie wyplynie

                          Skomentuj


                            Musze zrobic napad na Biedronke Szkoda ze ciasta filo nigdzie trafic nie umiem

                            Skomentuj


                              Silek mozesz jeszcze zrobic paluszki z parowka - na pas ciasta polozyc ser zolty i parowke (mozesz dodac troche ketchupu ) - zawinac i posmarowac jajem. Pycha wychodzi.

                              Skomentuj


                                robiłam te parowki, pyszne
                                a ja dzisiaj w koncu łazanki zrobiłam
                                mniam mniam




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X