Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-03-2019, 14:53
malenka1996 malenka1996 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
malenka1996.polki.pl

Domyślnie Odp: W jaki sposób przygotowujecie się do narodzin?

A czy to prawda, że należy zażywać kwas foliowy jeszcze przed zajściem w ciąże? Wiadomo, że 1 tydzień ciąży i kolejne nie dają o sobie znać, ale czy już wtedy kwas foliowy jest niezbędny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2019, 08:26
niccol niccol jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
niccol.polki.pl

Miasto: śląsk

Jeśli planujemy ciąże, to należy szybciej udać się do lekarza i wykonać zalecane badania. To ważne i tak faktycznie lekarze zalecają zarzywanie kwasu foliowego dużo szybciej przed ciążą. Myślę, że jeśli podchodzimy do planowania dziecka szybciej to takie podejście jest wskazane i odpowiedzialne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-2019, 14:36
sylwiaklara sylwiaklara jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sylwiaklara.polki.pl

Przygotowanie do narodzin dziecka wymaga oczywiście też skompletowania wyprawki. Widziałam ostatnio urocze czapeczki dla niemowlaka z dzianiny bambusowej, sama takie zamierzam kupić, kiedy już przyjdzie czas
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-05-2019, 21:05
bertia bertia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
bertia.polki.pl

Przygotowania to bardzo fajny okres, na pewno trzeba pamiętać o dbaniu o siebie, braniu witamin, ja brałam mamadha premium. Mają dużą dawkę kwasu foliowego, dha, witamin D,która jt bardzo ważna dla kości ale też zębów przyszłej mamy, dużo słyszałam od koleżanek że miały problmy z zębami po ciąży ale większość o witaminie D zapominła
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-2019, 09:17
faustyna22 faustyna22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
faustyna22.polki.pl

Jeśli szukacie dobrej jakości bujaczka dla dziecka i w rozsądnej cenie to polecam https://lionelo.com/shop/bujaczek-robin/ bardzo fajny model i do tego tani.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2019, 15:52
malgosiaczek malgosiaczek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
malgosiaczek.polki.pl

W ciązy trzeba wyjątkowo o siebie dbać. Wiadomo, ze dba sie nei tylko o siebie ale też o malucha. Ja przez całą ciąze brałam mama dha premium dla prawidłowego rozwoju malucha. Moim zdaniem to najlepsze przygotowanie do narodzin dzidziusia Nie ma nic cenniejszego jak zdrowie malucha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-07-2019, 10:46
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Ja się jakoś wyjątkowo nie umęczyłam przy kompletowaniu wyprawki, bo wszystko zamawiałam przez neta Z czystym sercem polecam sklep https://baby-stars.pl/ i tu znajdziecie np. kocyki, zestawy pościeli, prześcieradełka, podusie dla maluszka, kocyki, rożki, otulacze, rogale do karmienia etc. Przyda się każdej mamie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-2019, 08:53
strawberrysunrise strawberrysunrise jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
strawberrysunrise.polki.pl

Ja dbałam nie tylko o suplementy, ale też o akcesoria. Dla mnie najważniejsze były foteliki samochodowe Axkid, bo mieszkamy na wsi i wszędzie musimy dojeżdżać. Sprawdziły się bardzo dobrze, więc mogę je z czystym sumieniem polecić - można je znaleźć tutaj: https://www.ceneo.pl/Buty_damskie/p:4F.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-07-2019, 20:56
rosiaadka rosiaadka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
rosiaadka.polki.pl

cała wyprawkę dziecięcą można zmaówić na https://www.doz.pl/apteka/k4454-Dziecko są kosmetyki, smoczki, wkłady poporodowe i laktacyjne, bez ruszania się z domu można kupić potrzebne po porodzie rzeczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-2019, 18:49
kwiatuszeczek889 kwiatuszeczek889 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kwiatuszeczek889.polki.pl

Normalnie . Robię sobie listę co muszę kupić, nawet co muszę zrobić, załatwić. Jestem raczej zoraganizowaną osobą, chociaż w takim natłoku emocji itd. Czasami faktycznie można zapomnieć o czymś. Teraz ja przeglądam śpiwory do wózka https://4kidspoint.pl/1177-spiworek-do-wozka , ponieważ jak urodzę będzie już chłodno.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania