Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rośliny kontra komary

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rośliny kontra komary

    Proszę o radę jakie rośliny hodować na balkonie, czy w domu aby odstraszały komary czy inne męczące owady????
  •    
       

    #2
    Odp: Rośliny kontra komary

    Witam.
    Ogólnie zasada jest taka, by sadzić rośliny aromatyczne, lub wydzielające olejki eteryczne, mające specyficzny zapach.
    Z roślin ozdobnych, a jednocześnie odstraszających komary, najczęściej wymieniana jest lawenda oraz komarzyca (Plectranthus).
    Również pelargonia posiada właściwości, który odgania owady, a z bylin popularna jest kocimiętka.
    Ale można też wykorzystać zioła intensywnie pachnące, jak mięta, szałwia, hyzop czy bazylia.

    W jednym ze sklepów internetowych widziałam gotową mieszankę nasion roślin specjalnie skomponowanych pod kątem odstraszania komarów. Według opisu, który podał producent, w mieszance znajdują gatunki jednoroczne i wieloletnie. Ale myślę, że samemu również jesteśmy w stanie skomponować taką wielogatunkową rabatę, czy kompozycję w donicy na tarasie, wybierając z gatunków powyżej wymienionych. Powodzenia!
    Agnieszka Szamborska
    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
    http://www.firma-krzak.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rośliny kontra komary

      Zupełnie przypadkiem miałam w zeszłym roku na balkonie i miętę, i lawendę, i pelargonie (dużo!) i komarów było w bród - ale może gdyby nie te rośliny - byłoby ich więcej

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rośliny kontra komary

        Moja mama ostatnio kupiła jakieś kwiatki na komary do altanki. Niestety nie zauważyłam, żeby było mniej komarów:/ Czytałam ostatnio o odkomarzaniu i zastanawiam się czy działa też taka firma w Poznaniu. Bo ta którą znalazłam odkomarza ogrody parki i inne miejsca tylko w Warszawie i okolicach:/ U Nas na pewno by się przydało zamgławianie termiczne bo jeszcze nigdy nie było tyle komarów co teraz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rośliny kontra komary

          U mnie podobnie, mam kilka odmian miety i dużą kilkuletnią lawendę, melisę i rozmaryn, dużo szałwi. Wszytkie pachną mocno, ale komarów jakos to nie odstrasza :/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rośliny kontra komary

            Ja sadzę lawendę, ma intensywny zapach i komary uciekają.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rośliny kontra komary

              jest taki kwiat w doniczce jak Komarzyca roślina odstrasza swoim zapachem komary naprawdę działa ale zapach jest dla mnie dość nieprzyjemny

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rośliny kontra komary

                Napisane przez karolgrzelak Pokaż wiadomość
                Ja sadzę lawendę, ma intensywny zapach i komary uciekają.
                lawenda tak ładny zapach ma to warto mieć

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rośliny kontra komary

                  ooooo nie słyszałam o tym. Chyba na lato wypróbuje bo u nas wiecznie plaga tego jest :/ Bańka na bańce póxniej i płacz

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rośliny kontra komary

                    fakt lawenda ładnie pachnie ale mi się kojarzy z substancja na mole wiec może i na komary jest dobra

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rośliny kontra komary

                      haha na mole to fakt Zawsze się wieszało w szafie takie wieszaczki z zapachem lawendowym Pamiętam u moich dziadków było tego w szafie pełno - tych zawieszek

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rośliny kontra komary

                        u nas do tej pory lawendę stosuje się na mole mamy je prawie w każdej szafie ale mi zapach lawendy naprawdę odpowiada

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rośliny kontra komary

                          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X