Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co zrobic z trawnikiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co zrobic z trawnikiem

    Witam, drogie panie szukam informacji jak pomóc mojemu trawnikowi. Ogród mam od dwoch lat , mały ale zawsze. Dbam o niego na tyle na ile potrafie naworze kiedy pora, zagrabiam dosiewam braki w trawie ale niestety coś zknocilam. Mimo iz wysialam trawe boiskowa a potem wzmocnilam naprawcza bo tego wymagala sytuacja to jest strasznie słaba. Wystarczy ze sie chwile postoje w jednym miejscu a juz wyglada jakby była zgnita. to raczej nie wina gleby poniewaz u sąsiadki jest ok. Juz nie wiem co robic i co sypac a niestety jeszcze wszystkie srodki sa drogie moze wiecie cos naten temat?
  •    
       

    #2
    Odp: co zrobic z trawnikiem

    A próbowałaś rekultywować trawę?
    Można to zrobić za darmo - bez użycia narzędzi (chociaz i takie specjalistyczne w sklepach są), ale jak chcesz tanio to widelec i lecisz... nalezy nakłuwać ziemię w trawniku co 1,5 cm wsuwając widelec do końca - wtedy ziemia się napowietrza, do trawy dociera tlen bodaj i całość lepiej rosnie

    A poza tym polecę tez fachowe podkaszarki no i nawożenie trawy - ale to już za darmo się nie da zrobić z tego co wiem)
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:44.

    Skomentuj


      #3
      Odp: co zrobic z trawnikiem

      z tym widelcem to trzeba mieć dużo cierpliwości. lepiej i szybciej będzie jak się kupi takie nakładki na buty zakończone igłami. Chodzi się miejsce w miejsce i nakłuwa. Troszkę szybszy sposób

      Skomentuj


        #4
        Odp: co zrobic z trawnikiem

        o extra myśl z tymi butami na igły,
        szprytne

        Skomentuj


          #5
          Odp: co zrobic z trawnikiem

          Buty na igły ?

          Skomentuj


            #6
            Odp: co zrobic z trawnikiem

            Rzeczywiście ciekawy pomysł z tymi butami Muszę powiedzieć mężowi bo u nas on zajmuje się trawnikiem, ma lekkiego fioła na jego punkcie Teraz przymierza się do zakupu nowej kosiarki bo stara coś szwankuje a na wiosnę trzeba wziąć się za porządki. Z
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:44.

            Skomentuj


              #7
              Odp: co zrobic z trawnikiem

              My też mamy problem, bo w ogrodzie rozpanoszyły się nam krety.
              Cały trawnik przeorany, strasznie to wygląda :/
              Jak się pozbyć tego paskudztwa? Znacie coś skutecznego?
              My coraz bardziej skłaniamy się ku wynajęciu profesjonalistów,no bo nie wyobrażam sobie, żebym przez kolejny rok miała patrzeć na to pobojowisko...
              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 11:44.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: co zrobic z trawnikiem

                też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: co zrobic z trawnikiem

                  Ja bym raczej skupiła się na odpowiednim sprzęcie, bo to od niego dużo zależy. Zajrzyjcie do http://www.agro-leliwa.pl/ i zobaczcie, jak faktycznie dobre mogą być sprzęty do pielegnacji ogrodu. W ten sposób najłatwiej zadbać o odpowiedni stan roślinności.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: co zrobic z trawnikiem

                    Słuchajcie, chciałabym kupić sobie traktor ogrodowy najlepiej z pojemnikiem, który gromadziłby skoszoną trawę, ale nie wiem za bardzo jaki wybrać, bo niezbyt znam się na takich pojazdach. Przeglądałam już ofertę kilku sklepów i tutaj https://mtdsklep.pl/traktory-ogrodow...-z-koszem.html widziałam dość fajny. Możecie sprawdzić i napisać co o nim myślicie? Bardzo pomogłoby mi to w podjęciu decyzji.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: co zrobic z trawnikiem

                      Jak chcecie mieć naprawdę ładny trawnik to sprawdźcie sobie trawnik z rolki, na pewno wam się to spodoba. Nie trzeba bawić się w sianie i pielenie. Trawnik jest od razu ładny, mocny, bez chwastów. My mamy trawnik z Xero Flor https://www.xeroflor.pl/ i super się sprawdza w praktyce. Zero problemów.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: co zrobic z trawnikiem

                        Ciekawy pomysł z nakładkami na buty. Gdzie takie nakładki można zakupić? Bardzo by mi się sprzydały.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X