Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

fundusz emerytalny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    fundusz emerytalny

    Hej dziewczyny. W jaki sposób zamierzacie zabezpieczyć swoją emeryturę? Ja zastanawiam się czy nie zainwestować w fundusz emerytalny ...

    Komu warto powierzyć swoją przyszłość?
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 13:00.
  •    
       

    #2
    Odp: fundusz emerytalny

    Myslę że trzeba ja wziąć we własne ręce. Trzeba umieć rozeznać co jest najlepsze bo propozycji jest mnóstwo. Fajną alternatywą jest inwestowanie w obligacje. Prawda jest jednak taka że trzeba się umówić z kilkoma doradcami i wyciągnąć wnioski.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 03-07-2014, 11:46.

    Skomentuj


      #3
      Odp: fundusz emerytalny

      Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie
      cieżko jest znaleźć jedyne, prawidłowe i dobre rozwiązanie bo to zależy od wielu czynników np. jakie masz środki, możliwość, jak długo chcesz oszczędzać...

      Skomentuj


        #4
        Odp: fundusz emerytalny

        Portfel trzeba dywersyfikować, nie ukrywajmy, że najlepszą lokatą są dzieci i rodzina. Natomiast nie zawsze każdy może sobie na coś takiego pozwolić. W chwili obecnej jak bym miała wybierać to chyba zdecydowałabym się na nieruchomości. Jakiś czas temu przeglądałam nawet ofertę, wygląda to naprawdę dość sensownie, ale póki co mam tyle wydatków i tak daleko do emerytury, że muszę się martwić o tu i teraz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: fundusz emerytalny

          Aby inwestycja w nieruchomości była opłacalna, należy dysponować sporym kapitałem - inaczej to nie ma sensu. Ja bym poszła w stronę obligacji korporacyjnych, które są korzystniejsze niż lokaty i nie są tak ryzykowne jak akcje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: fundusz emerytalny

            Też mi się wydaje, że inwestycja w nieruchomości nie zawsze się opłaca. Trzeba wybrać dobrą lokalizację. Lepiej o tym, jak kupić obligacje przeczytajcie na maxmag.pl i zacznijcie w ten sposób inwestować. To da najlepsze efekty.

            Skomentuj


              #7
              Odp: fundusz emerytalny

              Ja odkładam co miesiąc po 100 zł na lokacie. Nie ufam niczemu co jest promowane przez rząd.
              Gdzie kobieta przejmuje panowanie, tam chwieje się ogon bez głowy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: fundusz emerytalny

                Ja tam nie lubię takich produktów złożonych jak fundusze emerytalne, tak na prawdę nie wiesz ile dostaniesz, ile tam będzie opłat, o których ktoś "zapomniał" Ci powiedzieć itp. Poza tym w ciągu wielu lat się bardzo dużo może wydarzyć. Lokaty może są nisko oprocentowane, ale masz np. pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi i wiesz co i jak, a fundusze wcale takie dobre nie są.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: fundusz emerytalny

                  Chyba najlepsza inwestycja w przyszłość to wielodzietna rodzina. Dziś wszystkie siły włożyć w dzieci, w dobre ich wychowanie. A potem można będzie liczyć na ich wsparcie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: fundusz emerytalny

                    Inwestycja w rodzinę wielodzietną? Przecież to zakrawa o egoizm. Poza tym nasze dzieci będą miały też swoje dzieci, którym powinny pomagać. Taka jest moim zdaniem kolej rzeczy. Jeśli chodzi o emeryturę i oszczędzanie na nią, to wybrałam IKE z tej strony https://www.nntfi.pl/ i uważam, że to bardzo dobra inwestycja na przyszłość i dzięki niej nie będę musiała martwić się o to czy będę miała pieniądze na starość i nie będę musiała liczyć na pomoc swoich dzieci.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: fundusz emerytalny

                      Dziewczyny nie warto jest liczyć na emeryturę z państwa Sama jakiś czas temu czytałam o tym,ze ma być ona bardzo niska tak więc trzeba samodzielnie się zatroszczyć o to aby zaoszczędzić sobie na przyszłośc pieniążki....

                      Największy problem może być z zorganizowaniem się i comiesięcznym wpłacaniem pieniędzy. Dobrą ofertę ma PZU:
                      http://pkoubezpieczenia.pl/polisa-dl...o-oszczedzania

                      Jest to polisa długoterminowego oszczedzania. Poczytajcie sobie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: fundusz emerytalny

                        Ja się szkolę i konsultuję gdzie najlepiej inwestować i jaki biznes rozwijać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: fundusz emerytalny

                          Ja mam założone konto w banku, co miesiąc mam z konta pobierane 200 zł i tak odkładam.
                          Mam również 3 filar od 10 lat mam w nim regularne składki a co z tego będzie zobaczymy

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: fundusz emerytalny

                            Nie przekonuje mnie takie rozwiązanie. Tak naprawdę nie wiadomo, czy kiedy już dożyjemy do emerytury, te pieniądze będą dostępne.
                            Lepiej liczyć na siebie. Sama zastanawiam się teraz na jakimś sensowym pomysłem na inwestycję na przyszłość. Myślałam np. o kupnie monet kolekcjonerskich. Sprawdzałam już ceny tu: http://www.cezar24.pl/monety-kolekcj...-c-85_171.html . Monety nie są wcale bardzo drogie, a myślę, że to o wiele pewniejszy sposób na ulokowanie pieniędzy niż fundusz emerytalny.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: fundusz emerytalny

                              Z trzeciego filaru pieniądze można wypłacić kiedy sie chce. Na początku jest to suma ze stratą, ale po min. dziecięciu latach są już zyski

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X