Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wstydliwy problem - hemoroidy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wstydliwy problem - hemoroidy

    Ciąża to okres w którym mogą zacząć pojawiać się problemy z wypróżnianiem. Jelita wówczas bowiem pracują wolniej, a my jesteśmy zmuszone do większego wysiłku. Jak radzić sobie z tym problemem? Co zrobić gdy dieta nie przynosi zamierzonych efektów?
  •    
       

    #2
    Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

    ja jadlam w ciazy codziennie activie:-))) i nie miala mzadnych problemow))

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

      Żylaki odbytu w ciąży pojawiają się jako efekt zaparć i rozrostu macicy, która uciska na naczynia żylne odbytu. Jeśli chodzi o zaparcia w ciąży, pojawiają się jako skutek wzrostu hormonów i nieprawidłowej diety.
      Parcie na stolec powoduje, że splot naczyniowy odbytu wypełnia się krwią o wysokim ciśnieniu. Zbyt wysokie ciśnienie powoduje, że naczynia krwionośne wyrywają sie z podłoża i przesuwają do kanału odbytu. Jeśli chodzi o rozrastającą się macicę, to uciska ona naczynia jamy brzusznej, przez co utrudniony jest odpływ krwi. Zastój krwi powoduje, że pojawiają się guzki krwawnicze. Warto dodać jeszcze, że hemoroidy mogą się pojawić nie tylko w czasie ciąży, ale także w okresie połogu. Są one skutkiem parcia porodowego, podczas którego dochodzi do zaciskania naczyń krwionośnych odbytu.
      Leczenie hemoroidów w ciąży
      Przede wszystkim należy zadbać o zmiany w jadłospisie, które będą przeciwdziałać zaparciom. W diecie kobiety ciężarnej powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik, a więc warzywa strączkowe, owoce, szczególnie suszone, produkty pełnoziarniste. Posiłki powinny być spożywane regularnie, powoli i w niewielkich ilościach, ale za to często. Zdrowa dieta powinna być uzupełniona poprzez odpowiednią ilość płynów – co najmniej 2 litry dziennie. Może to być tylko woda mineralna, ale także soki owocowe (w niezbyt dużych ilościach), zielona herbata, herbatki owocowe, napoje mleczne (kefiry, jogurty pitne, maślanki). Aby zapobiegać hemoroidom, należy także zadbać o regularną aktywność fizyczną. Wskazane są spacery, ostrożna jazda na rowerze czy nordic walking. Wiele pań w ciąży uprawia też ćwiczenia z piłką lub lekki aerobik.
      Osobiście nie miałam takich problemów w zadnej ciązy ale moja siostra tak i wierzcie dziewczyny -widziałam jak nad tym problemem lała łzy i jak się męczyła ,nie pomagały zadne diety -skończyło się lewatywą w szpitalu-koszmar trwało to u niej od 4 do 7 miesiąca potem samoistnie przeszło.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

        Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
        Żylaki odbytu w ciąży pojawiają się jako efekt zaparć i rozrostu macicy, która uciska na naczynia żylne odbytu. Jeśli chodzi o zaparcia w ciąży, pojawiają się jako skutek wzrostu hormonów i nieprawidłowej diety.
        Parcie na stolec powoduje, że splot naczyniowy odbytu wypełnia się krwią o wysokim ciśnieniu. Zbyt wysokie ciśnienie powoduje, że naczynia krwionośne wyrywają sie z podłoża i przesuwają do kanału odbytu. Jeśli chodzi o rozrastającą się macicę, to uciska ona naczynia jamy brzusznej, przez co utrudniony jest odpływ krwi. Zastój krwi powoduje, że pojawiają się guzki krwawnicze. Warto dodać jeszcze, że hemoroidy mogą się pojawić nie tylko w czasie ciąży, ale także w okresie połogu. Są one skutkiem parcia porodowego, podczas którego dochodzi do zaciskania naczyń krwionośnych odbytu.
        Leczenie hemoroidów w ciąży
        Przede wszystkim należy zadbać o zmiany w jadłospisie, które będą przeciwdziałać zaparciom. W diecie kobiety ciężarnej powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik, a więc warzywa strączkowe, owoce, szczególnie suszone, produkty pełnoziarniste. Posiłki powinny być spożywane regularnie, powoli i w niewielkich ilościach, ale za to często. Zdrowa dieta powinna być uzupełniona poprzez odpowiednią ilość płynów – co najmniej 2 litry dziennie. Może to być tylko woda mineralna, ale także soki owocowe (w niezbyt dużych ilościach), zielona herbata, herbatki owocowe, napoje mleczne (kefiry, jogurty pitne, maślanki). Aby zapobiegać hemoroidom, należy także zadbać o regularną aktywność fizyczną. Wskazane są spacery, ostrożna jazda na rowerze czy nordic walking. Wiele pań w ciąży uprawia też ćwiczenia z piłką lub lekki aerobik.
        Osobiście nie miałam takich problemów w zadnej ciązy ale moja siostra tak i wierzcie dziewczyny -widziałam jak nad tym problemem lała łzy i jak się męczyła ,nie pomagały zadne diety -skończyło się lewatywą w szpitalu-koszmar trwało to u niej od 4 do 7 miesiąca potem samoistnie przeszło.
        Kolberek - jestem zaskoczona Twoją wiedzą na ten temat...Oczywiście pozytywnie
        Mi także niestety nie pomagała żadna dieta. Ale po pewnym czasie(oczywiście leczenia) problem ustał.Mimo to do dziś niemiło wspominam ten czas...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

          EWELKA cytuje wiedze z moich ksiązek które często czytam, jak byłam pierwszy raz w ciązy nie było internetu i tak gromadziłam rózne" tomiska " o dzieciach, zdrowiu w ciązy i nie tylko i czasami się przydają.
          Lekarzem nie jestem więc moja wiedza opiera się na ksiązkach, czesto zanim się wypowiem lubie wiedzieć o czym pisze.
          A co do tematu, hemoroidy to naprawde przykra rzecz, bo niby taki piękny stan -ciąza a takie niefajne rzeczy przyszłe mamy dręczą- tak ze kazdy facet nawet najlepszy tata pod słoncem ,nie ma pojęcia co to znaczy być w ciazy i znosic to wszystko.
          Moja siostra powiedziała ze strasznie by chciała byc jeszcze w ciązy ale właśnie boi się ze znowu bedzie się tak meczyć i przechodzic to samo.
          Ale po ciązy juz Ci nie wróciły hemoroidy i masz spokój? Bo moja Ania rodziła w Angli i tak ja tam zmasakrowały podczas porodu,miała 12 szwów pękła w trzech miejscach, ze po wszystkim bała się iść do toalety i znowu miała problem. Tak się męczyła do rozpuszczenia szwów, potem mama przyjechała i cudowały.....Masakra


          Skomentuj


            #6
            Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

            Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
            EWELKA cytuje wiedze z moich ksiązek które często czytam, jak byłam pierwszy raz w ciązy nie było internetu i tak gromadziłam rózne" tomiska " o dzieciach, zdrowiu w ciązy i nie tylko i czasami się przydają.
            Lekarzem nie jestem więc moja wiedza opiera się na ksiązkach, czesto zanim się wypowiem lubie wiedzieć o czym pisze.
            A co do tematu, hemoroidy to naprawde przykra rzecz, bo niby taki piękny stan -ciąza a takie niefajne rzeczy przyszłe mamy dręczą- tak ze kazdy facet nawet najlepszy tata pod słoncem ,nie ma pojęcia co to znaczy być w ciazy i znosic to wszystko.
            Moja siostra powiedziała ze strasznie by chciała byc jeszcze w ciązy ale właśnie boi się ze znowu bedzie się tak meczyć i przechodzic to samo.
            Ale po ciązy juz Ci nie wróciły hemoroidy i masz spokój? Bo moja Ania rodziła w Angli i tak ja tam zmasakrowały podczas porodu,miała 12 szwów pękła w trzech miejscach, ze po wszystkim bała się iść do toalety i znowu miała problem. Tak się męczyła do rozpuszczenia szwów, potem mama przyjechała i cudowały.....Masakra
            Na szczęście nie, chociaż miałam jeszcze z nimi pewien problem po porodzie. Ale nie odczuwałam ich aż tak bardzo jak na początku. Myślę, że to dlatego że miałam cc . Gdybym rodziła naturalnie, to pewnie wysiłek by je uszkodził...Dodam jeszcze, że teraz gdy od porodu minął juz ponad rok nie ma po nich śladu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

              No to dobrze oby nigdy nie wróciły,paskudztwa


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                Mam taką nadzieję, chociaż wiadomo przecież że hemoroidy pojawiają się nie tylko w ciąży..

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                  oj wycierpiałam się też z tymi ch... hemoroidami, z zaparciami zresztą też lekko nie było, i nadal czasem lekko nie jest :-) ale jak byłam w ciąży to lekarz polecił mi na hemoroidy czopki, wystarczyło je przed aplikacją naoliwić, wprowadzić, potem zaczynały musować i muszę przyznać, że dawały radę. Ból i sedzenie ustępowały. Wcześniej stosowałam też posterisan, ale nie sprawdził się w moim przypadku. Po ciąży już na szczęście takich problemów miałam znacznie mniej.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                    ekstra




                    ________________
                    Warto zobaczyć wczasy itaka Polecam !
                    Last edited by Prodigs; 27-09-2013, 14:36.
                    Warto zobaczyć wczasy itaka Polecam !

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                      Jedzenie nabiału może pomóc!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                        A co z seksem analnym? Czy jeśli miałam hemoroidy mogę się tak kochać, cy to nie spowoduje, że one wrócą?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                          Ja miałam hemoroidy na początku ciąży 3-4 miesiąc...i to przez zaparcia... mega się wystraszyłam widząc krew przy podcieraniu... temat wstydliwy ale wiele kobiet go ma...
                          Niestety to nic przyjemnego i ciężko się leczy ,bo musisz wkładać sobie czopki ale musisz być wypróżniona to jeden z warunków... no i 2 razy dziennie (rano i wieczorem)... Najgorsze jest to ze po wypróżnieniu i po tym całym cierpieniu nie chce ci sie tego czopka wkładać..

                          Jedyne co mogę na to poradzić,bo sama to przetestowałam..to jeść jedzenie ,które nie powodują wzdęć i zaparć...brałam tych czopków z kilka... i jakos samo mi przeszło

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                            Hemoroidy pojawiły mi się III trymestrze ciąży. Nie są niebezpieczne dla dziecka, ale przysporzyły mi wiele przykrych dolegliwości. Jednym z pierwszych sygnałów było swędzenie w okolicach odbytu. Potem, w wyniku otarć spowodowanych drapaniem, pojawiło się pieczenie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wstydliwy problem - hemoroidy

                              dużo błonnika w diecie może pomóc, ważne, żeby ograniczyć zaparcia, bo wszelkie leki to tylko za zgoda lekarza

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X