Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

strach przed kolejnym dzieckiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

    Takie zachowanie nie jest normalne. Cierpisz nie tylko, ale również Twój partner. Udaj się do psychologa i to jak najszybciej. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, to tutaj https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa są namiary na dobrych specjalistów.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

      Coz, trzeba pogodzic sie z tym, ze seks czasami rowna sie dziecko, a zadne zabezpieczenie nie daje 100 procentowej pewnosci, ze dziecka nie bedzie

      Skomentuj


        #18
        Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

        Napisane przez Basia101 Pokaż wiadomość
        mam już jedno dziecko i nie jestem jeszcze gotowa na kolejne. W czasie zbliżenia myślę o tym, co będzie jak "wpadniemy" ta myśl mnie blokuje. Jak to zmienić?
        Ja również na razie nie wyobrażam sobie drugiego dziecka, dlatego stosuje antykoncepcję hormonalną

        Skomentuj


          #19
          Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

          Tylko psycholog może w tym przypadku pomóc. Warto udać się na terapię. Faktycznie w Klinice Psychomedic mają świetnych specjalistów. Można się do nich umówić online poprzez stronę oraz telefonicznie pod nr 22 253 88 88.

          Skomentuj


            #20
            Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

            Wydaje mi się że często tak bywa, my nie planowaliśmy drugiego, ale jak się już trafiło to bardzo się cieszyliśmy. Choć oczywiście obawy były to szczęście wszystko dobrze się układa!

            Skomentuj


              #21
              Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

              Napisane przez KameliaO Pokaż wiadomość
              Zabezpiecz się. A jeżeli jesteście pewni, że nie chcecie mieć więcej dzieci, twój partner może się poddać wazektomii- wtedy już koniec z tabletkami czy innymi metodami i święty spokój praktycznie na zawsze
              Ciekawa sprawa z tą wazektomią. Nie wiem, czy zwróciłyście na to uwagę, ale podwiązanie jajowodów jest nielegalne ( chyba że ze zdrowotnych przesłanek), a wazektomia jest legalna. Znowu faceci mają wybór, a kobiety nie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                Ja patrzę na to inaczej - trzeba przekonać Partnera, że wazektomia to najlepsza opcja. Skoro ja nie mogę bo nielegalne, no to facet musi zadziałać.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                  Jest wiele możliwości jak się zabezpieczać. Wiadomo, ja też nie chciałam brać tabletek, a wkładka do mnie nie przemawiała, chociaż na pewno jest dobrym wyjściem i wiele kobiet ją stosuje. Ja wolę implant antykoncepcyjny. Jeżeli nie znacie, to znalazłam artykuł http://www.kobiety.org/implant-antykoncepcyjny można poczytać i powodzenia w wyborze

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                    Ja bym swojego męża nigdy nie namawiała na taki zabieg. Faceci mają świra na punkcie swojej płodności. Nawet jeśi nie chcą mieć więcej dzieci, to ona po prostu daje im poczucie męskości i pewnosci siebie. Tak mają i już. Póki co planujemy kolejne dzieci, więc mi to nie straszne. Ale jakbym nie planowała juz powiekszania rodziny to bym się po prostu zabezpieczyła.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                      Słyszałam o implancie ale ostatecznie wybrałam wkładkę levosert, zasugerowała mi ją moja dr bo miałam bolesne i obfite miesiączki, a teraz faktycznie o niebo lepiej, na początku miałam tylko plamienie a teraz nic.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                        haha, czyli wbrew opiniom to nie jest tak, że jak kobieta urodzi to zaraz chce następne dziecko
                        Umowa dożywocia czy służebność mieszkania?

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                          to się zawsze tak wydaje, że co to będzie a jakoś potem się wszystko układa.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                            Z informacji jakie znalazłam ostatnio na stronie http://e-zdrowie-info.pl/ w Polsce notuje się ujemny przyrost naturalny. Młode małżeństwa odwlekają decyzję o pierwszym dziecku, nie mówiąc już o tym, by pomyśleć o drugim, trzecim i następnym dzidziusiu. Argumentem na „nie” dla kolejnej ciąży są najczęściej kłopoty finansowe rodziny i brak poczucia stabilizacji. Kiedy kobiety zaczynają myśleć o drugim dziecku? Najczęściej, kiedy pierwszy maluszek skończył roczek albo dwa latka.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                              Moim zdaniem najlepiej przedyskutować i szczerze porozmawiać o Twoich obawach i odczuciach z partnerem. Wspólnie podejmijcie decyzje czy chcecie się zabezpieczać i jaka forma zabezpieczeń najlepiej będzie Wam odpowiadać. Antykoncepcja nie dotyczy wszak tylko kobiety i nie powinna spadać tylko na nią, bo odpowiedzialność wówczas również schodzi tylko na kobietę. W związku warto dzielić się problemami.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: strach przed kolejnym dzieckiem

                                Duża wygoda takie pigułki, jak masz 21+7. Nie robisz przerw pomiędzy blistrami, więc nie wypadasz z rytmu brania.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X