Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dyskryminacja w przedszkolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dyskryminacja w przedszkolu

    Witam wszystkie piszące MAMY!
    Pisze, bo mam wrażenie, że panie w przedszkolu nie lubią mojego synka. Nie jest on może dzieckiem nad wyraz spokojnym, ale nie jest jakimś rozrabiakom. Ostatnio jak go przyprowadziłam , pani mierzyła mu temperaturę czy aby nie jest chory i nie odesłać go do domu. NIe chce byc typeme matki przewrazliwionej, ale taka sytuacja byla dos dziwna. Co o tym sadzicie?
    Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym. ~ Charles Chaplin
  •    
       

    #2
    Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

    a jakie jeszcze sytuacje zwróciły Twoją uwagę ? konkretnie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

      moim zdaniem przedszkolance chyba nie przypadl do gustu niczemu niewinny chlopczyk. niekore pracownice wybieraja sobie dzieci z ktorymi nawiazuja lepszy kontakt, a pozostalym nie poswiecajaa wiekszej uwagi. to nie jest wina dziecka ani Twoja. najlepiej bedzie 'zagrac w otwarte karty'. zycze powodzenia

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

        Witam
        Spotkałam się ze zjawiskiem dyskryminacji w przedszkolu i w szkole.Panie nauczycielki traktują dzieci przedmiotowo, zawód nauczyciel jest w dzisiejszych czasach złem koniecznym-przyjsć i wyjść po 8 godzinach. To nie jest jak dawniej ,ze pani kochała wszystkie dzieci, poświęcała jednostce czas teraz panie oceniają po wyglądzie po zachowaniu(wszystkie dzieci mają ADHD),a i są panie ktore lubią dzieci , których rodzice mają pokazne konta.Dziś przedszkole moze miec kazdy,no i kazdy moze skończyc pedagogikę tylko pytanie po co? po to zeby mieć pracę ,czy dlatego ,ze się kocha dzieci?
        Moja droga jesli widzisz ze dzieje się krzywda twojemu dziecku ,co kolwiek jest nie tak,ze jest nerwowe,ze nie chce chodzic do przedszkola.To najwyzszy czas interweniować u dyrekcji-zawsze mozesz powiedziec co ci się nie podoba( jak płacisz to wymagasz), albo poprostu panią wziąć na stronę i jasno powiedziec ze jej postępowanie wobec twojego dziecka ci się nie podoba. Im wczesniej tym lepiej bo uraz mu zostanie do szkoły ,a zapewniam cię ze to jest pierwszy szczebel w tej drabinie.Wykształcenie pedagogiczne to mit, w zeczywistość nie ma najmniejszego znaczenia,nauczycielki postępują zupełnie nie pedagogicznie, większość z nich nie mia jeszcze własnych dzieci lub dawno zapomniała jak z dzieckiem postępowac. Smutne ale prawdziwe jak my same nie będziemy pedagogami ,lekarkami ,sprzątaczkami ,kucharkami -to placowki społecznem nam dzieci zmarnują.Moja rada zanim dzieci postanowicie oddac na wychowanie obcemu ,wychowajci je same i nuczcie ze musza byc twarde bo nawet w przedszkolu moze byc im trudno.Pozdrawiam
        PS.Dla mnie chore jest oddanie dziecka 5 letniego do szkoły-co z dziecmi z końca roku?-to tak jakby 4-ro latek chodził .Dla tak małych dzieci to przepaść-rok czasu dla takiego malucha.....niewyobrazalne...


        Skomentuj


          #5
          Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

          Mialam praktyki w przedszkolu... i powiem szczerze, ze to w ktorym bylam różni sie od tego opisywanego przez was... Tam dzieci byly rowne... Jesli nabroil chlopiec ktory zawsze jest niegrzeczny i dziewczynka ktorej raz zdarzylo sie rozmawiac w trakcie zajec, oboje siadali do stolika i siedzieli tam az skonczyli rysowac slaczki, lub literki na jestej stronie A4. PRZEDSZKOLANKOM NIE MOZNA FAWORYZOWAC DZIECI... A ze sie martwia o zdrowie dziecka... to ich obowiazek... u nas wystarczylo ze dziecko zakaszlalo (a moglo przeciez niechcacy zakrztusic sie slina) i bylo to prz wyjsciu zglaszane rodzicom... Powinnas porozmawiac z synkiem... spytac jak traktuje go pani... i najlepiej zaobserwowac chec chodzenia do przedszkola... gdyby bylo cos nie tak synek napewn mialby opory przed rannym pojsciem...
          I LoVe YoU - KrzyŚQ

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

            Witam. Syn zaczął chodzić do przedszkola w styczniu i nie mogę powiedzieć złego słowa o paniach przedszkolankach i samym przedszkolu. Pomimo tego iż jest to przedszkole integracyjne i niektóre dzieci wymagają więcej uwagi wszystkie traktowane są równo. Może mam szczęście że syn trafił akurat do takiego przedszkola. Pani która wybiera sobie dzieci, te ładne i grzeczne chyba minęła się z powołaniem .

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

              Ja też mam szczęście do przedszkola, moja córka ( 5 lat) w domu jest typem gaduły i rozrabiaka a w przedszkolu to taka cicha gapa, myślę, że bardzo pomogła nam wychowawczyni, bo rozruszała Ale i teraz jest o wiele lepiej.
              Myślę, że gdybym miała taki problem jak Ty szukałabym rozwiązania w przedszkolu do skutku.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

                Wygląda na słodziaka, a każde dziecko trochę rozrabia. Poza tym, jak dziecko jest energiczne to trzeba się cieszyć. Opiekunki też ludzie i pewnie niektóre dzieci faworyzują, ale powinny bardziej niż inni panować nad tym, bo dzieci spędzają z nimi sporo czasu i są wrażliwe na tym punkcie. Czy Twoje dziecko czuje się gorzej traktowane? Możesz też poszukać innej placówki. Możesz sprawdzić prywatne przedszkola w szukajopieki.pl.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dyskryminacja w przedszkolu

                  Ja jestem zdania, że częściej takie sytuacje mogą zdarzać się z publicznych przedszkolach, dlatego każdemu, kto może sobie na to pozwolić doradzam przedszkole prywatne, takie tak to: http://junior.lublin.pl/ czy jakiekolwiek inne. Tam panuje zasada, że jak płacisz, to wymagasz i nie ma segregowania dzieci.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X