Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wypadające włosy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez adria Pokaż wiadomość
    W trakcie ciąży nie wypadały mi włosy,ale kilka miesięcy po porodzie tak,ale to może dlatego,że w ciąży łykałam witaminki,które wzmocniły mój organizm.Jak myślicie?

    Ja mam dokladnie tak samo...W ciazy wogole nie wypadaly mi wlosy, ale za to po ciazy i do tej pory wypadaja mi garsciami, zaraz po umyciu...kiedy fryzjerka mi powiedziala, abym zaczela uzywac odzywki, ale jakos do tej pory jej nie posluchalam,a moze warto by bylo?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      w ciąży raczej powinny być piękne i lśniące
      i nie chcę straszyć....
      ale w 3 miesiące po niej - karmię piersią - włosy wypadają mi na potęgę!
      I z tego co się orientowałam, muszę to po prostu przeczekać. A chcę karmić Marysię jeszcze przez dobrych 8 miesięcy...
      happiness is easy

      Skomentuj


        #18
        Dokladnie. Po porodzie zmienia sie godpodarka hormonalna.Karmienei tez ma wplyw na wlosy.Podczas karmienia piersią dochodzi do zablokowania mechanizmów płodności, regulowanych w dużej mierze przez estrogeny. Niestety estrogeny też mają jakby funkcję trzymania włosa, więc im mniej estrogenów, tym gorzej dla włosów.

        Poleca sie łykanie(picie) skrzypu i pokrzywy. Na włosy szampon i odżywki z czarnej rzepy.

        Trzeba to przetrwac - wroci Wam plodnosc a co za tym idzie estrogeny sie unormuja to i wloski sie polepsza.

        Skomentuj


          #19
          mi dopiero gdzieś od miesiąca zaczęły wypadać w dużych ilościach, a płodność mi wróciła już pół roku temu

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
            Ja w ciazy mialam ten sam problem .
            Maz przyniosł mi z apteki preparat o nazwie WAX do wlosow ze sklonnoscia do wypadania - cena ok 15 zł.

            Jak dla mnie rewelacja - i wlosy super sie rozczesuja
            o fajne jak działa to musze sobie kupić
            dziękuję

            Skomentuj


              #21
              Wypadanie włosów

              Nigdy nie myślałam, że włosy AŻ tak mogą wypadać!! Po pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów ale teraz to się zaczeło!! Moje włosy są wszędzię!! Czy są jakieś skuteczne tabletki na wzmocnienie ich?? Zaznacze że karmie piersią. Wiem że rzepa jest bardzo dobra i czytałam o ampułkach firmy Joanna z większą zawartością wyciągu z rzepy. Ale czy to działa?? Czy same szampony i odrzywki pomogą?? Morze witaminy dla karmiących no i oczywiście czy są jakieś skuteczne inne tabletki na wzmocnienie włosów. Moja siostra jest fryzjerką i gdy podcieła mi włosy bo końców były porozdwajane to już po tygodniu miała problem końcówek od nowa.

              Skomentuj


                #22
                miałam taki sam problem. ja używałam szamponu firmy Garnier , kuoiłam go w aptece. troche pomogł. mozesz kupić sobie witaminy, zapytaj w aptece na pewno Ci doradzi. po 3 miesiącach u mnie wszysko wrociło do normy... a wypadła mi chyba połowa.




                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Mi żadne szampony niepomagają a włosy wypadają od 7 miesięcy i z każdym dniem to się nasila. Myślałam też o witaminkach dla karmiących, bo jakby nie patrzeć to organizm jest osłabiony i witamin potrzebuje więc i z tego może się to brać.

                  Skomentuj


                    #24
                    mi tez włosy garściami leca aż się boje czesać po umyciu! i tak juz 8 miesięcy!
                    szampony z rzepą nic nie dają, taki z naftą z apteki też,
                    biorę też falvit i NIC!!!!!!!!!!!!!
                    oprócz witamin nic nie można brać tylko stosować szampony i odżywki, ja tez karmię piersia dlatego pytałam w aptece.
                    Znajoma która leczy się na łysienie plackowate poleciła mi odżywkę na wypadanie KAMIWAZA,podobno rewelacja ale nie kupiłam bo cena mnie zniechęca (ok 80 zł) a duża nie jest. żebym miała pewność że pomoże...
                    poleciła też capivit piękne włosy ale my karmiące nie możemy!
                    pozostaje czekać...
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      #25
                      ja bedac w ciazy mialam piekna i bujna czupryne ale jak tylko Pawełek sie urodzil to wlosy wychodza mi garsciami i nie wiem co mam na to poradzic.Nie dawno skonczylam karmic piersia wiec chyba pomysle o jakiejs porzadnej kuracji

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        ja niestety też mam problem z włosami, w ciąży były ładne, lśniące a teraz nie dość, że wypadaja garsciami, to jeszcze są wszędzie i na dodatek elektryzuja się, chyba będę musiała podejść do fryzjera i je podciąć, a miałam takie ładne, długie blond włosy aż szkoda. biorę też Capivit Piękne włosy, ale efekty są dopiero po trzech miesiącach regularnego stosowania, do tej pory to chyba wyłysieje
                        Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                        http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                        Skomentuj


                          #27
                          Kiedy Mały skończył 4 miesiące miałam to samo z moich wypadających włosów można było zrobić fajny tupecik....były wszędzie Zaczełam zajadać witaminy takie dla mam karmiących pomogło po 1,5 miesiąca przestały wypadać...Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #28
                            Cytuje wypowiedz doradcy laktacyjnego.

                            "Podczas ciąży włosy właściwie nie wypadają. Wiadomo jednak, że jakaś ich część powinna była wypaść. Kiedy po porodzie zmienia się gospodarka hormonalna, te właśnie "przetrwałe" włosy, zaczynają wypadać. I zaczyna się koszmar zapchanego odpływu wanny, bo proszę sobie wyobrazić ile włosów nie wypadło przez 9 miesięcy... tyle wypada niemal jednocześnie po porodzie. No, może nie następnego dnia, ale wypadanie zaczyna się po ok. 2 miesiącach i trwa zwykle do ok. 6 miesiąca. Nie przeczę, że włosy przerzedzają się, ale proszę wierzyć, że odrastają.
                            A związek z karmieniem? Podczas karmienia piersią dochodzi do zablokowania mechanizmów płodności, regulowanych w dużej mierze przez estrogeny. Niestety estrogeny też mają jakby funkcję trzymania włosa, więc im mniej estrogenów, tym gorzej dla włosów.
                            Nałożenie się tych dwóch elementów, powoduje, że włosy faktycznie wypadają.
                            Jednak naprawdę przestają, gdy rozszerza się dieta dziecka, czyli właśnie po 6 miesiącu - wielu kobietom wraca wtedy płodność, estrogeny ruszają i od razu widać poprawę.
                            Osobiście przechodziłam to 2 razy i 2 razy byłam pewna, że wyłysieję. Nie wyłysiałam, włosy odrosły i są nawet mocniejsze.
                            Witaminy, odżywki - bardzo proszę. Do łykanie skrzyp i pokrzywa. Na włosy szampon i odżywki z czarnej rzepy."

                            Dorota Szatkowska

                            Skomentuj


                              #29
                              Ja na szczescie nie mam tego problemu,mi po ciazy wlosy sie wzmocnily ,mimo ze karmilam przeszlo 8 m-cy wygladaja lepiej niz kiedys
                              Mam jednak znajoma ktorej problem dotknal i polecam szmpony zawierajace kofeine i witaminy Merz specjal dragees.Niestety do stosowania dopiero po zakonczeniu karmienia...

                              Skomentuj


                                #30
                                Hej tez miala mten problem i fryzjerka mi polecila maske do wlosow WAX polecam ja , do stosowania 1-2 razy w tyg , ale z kwestia czasu wlosy juz nie beda ci tak wypadac , oslabione sa po ciązy i maja prawo wiec musisz to jakos przebolec , pozdrawiam
                                Katarzyna

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X