Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na I Komunię Świętą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    moja uposledzona siostra przezywala bardzo komunie, a jak dostala prezenty to byla wielce zdziwiona.


    kuzyn meza na komunie dostal sama kase tylko mysmy zamiast kwiatka przyniesli mu model motoru do skrecania(taki prosty, kilka czesci i kola, za 10 czy 20 zl)i ogolnie bardzo sie cieszyl z tego jedynego taniego prezentu.

    co do prezentow, to ja dostalam skladkowo rower , tez nie taki wymazony ale wtedy goral to byl koszt niebotyczny dla mojej rodziny, wigry 3 tez sie sprawdzil kase dostalam(bylo chyba 1500000(150zl) to byly dla mnie wielkie pieniadze) i nie musialam oddac jej rodzicom tylko sie podzielilam z bratem,ale to byla tylko moja decyzja.


    a mysle ze dzieci tak wariuja na punkcie tych prezentow, bo to rodzice(+rodzina) zapomnieli jaki sens ma komunia i daja tak drogie prezenty ze dzieciom przycmiewaja one komunie.

    warto sie spytac co lubi, moze jakies gry?mata do tanczenia, czy wii(to drogie)jakies ciuchy(moze byc bon do sklepu)
    ksiazki, dvd,prenumerata gazety,plyty cd, obraz do pokoju(plakat)
    a mysle ze podstawa prezentu powinno byc cos religijnego np biblia,encyklika cos uduchowionego, a do tego cos swieckiego j.w.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Ja tez bardzo przezywalam komunie i to tez chyba dzieki ksiedzu ktory do niej przygotowywal.
      Dostalam rower Wigry czy jakos tak, zegarek,encyklopedie, lancuszek i kase a do tego pamiatki I komunii w roznej formie. Tyle pamietam.

      diabelecke piszesz ze na rower bys dala kase lub zaprowadzila dziecko by wybralo a zaraz pozniej pisze ze kasy bys nie dala bo rodzice zabiora.MP4, aparaty cyfrowe i inne takie bajery sa fajnym pomyslem pod warunkiem ze dostaje je odpowiednie dziecko. Nie kazde gubi prezent. Moj 7 letni sasiad dostal lustrzanke na Mikolaja - interesuje sie fotografia po bracie.
      Nie ma co wrzucac do jednego wora wszystkie dzieci i rodzicow. Twoj kuzyn okazal sie rodzicem ktory tak na prawde zlamal dane slowo, zawiodl corke - coz i tacy sie zdarzaja, ale nei kazdy ma takich rodzicow. Swoja droga ciekawe na co te kase wydali.

      pieczulka tez jestem zdania ze prezent powinien sie skladac z prezentu religijnego i swieckiego.Ja do dzis mam takie pamiatki .

      Skomentuj


        #18
        napewno Biblię trza kupić jako dodatek np.jakaś ilustrowaną
        ja myslę,że to powinna byc taka pamiątka z I Komuni.
        pomysl z zegrakiem(od chrzesnych)z grawerem to fajny pomysl,dla dziewczynki może jakies koczyki,zegarek albo łańcuszek??może staroświeckie,ale ja mam do dziś komunijny pierścionek,nie noszę go ale pamiątkę mam
        a takie sprzęty np.mp4 itd to kiedys to się wkońcu wyrzuci....

        Na rower to mogą pozostali zrobić zrzutę,albo playstation3 itd.
        Z dawaniem pieniędzy na Komunie,to najczęsciej sie tak zdarza,że rodzice zabierają,bo wkońcu organizują imprezę więc to kosztuje.
        za moją kasę kupiliśmy telewizor

        Skomentuj


          #19
          Goplana moze faktycznie zamotalam,a le chodzilo mi o to zeby dac pieniadze na rower majac pewnosc, ze rower zostanie za nie kupiony, a nie tak po prostu kase. A fakt moj kuzyn na ojca sie nie nadaje, ale to juz inny temat dyskusji.

          W mojej parafii tylko jeden rocznik szedl w albach nastepny mial sukienki, ale wszytskie te sukienki byly takie same. Mamy na spotkaniu dostaly adres do krawcowej do ktorej maja sie zglosic zeby wymiary wziela z dziewczynek i wszystkei dziewczynki wygladaly slicznie. Mialy proste biale dlugei sukienki u dolu obszyte jakimis drobnymi kwiatuszkami o ile dobrze pamietam. 2 mamy sie na to nie zgodizly i kupily suknie (jedna miala srebrna - taka mini wersja sukni slubnej, druga normalniejsza) ale bardzo odstawaly od reszty i chyba zle sie z tym czuly.

          Ja uwazam, ze ciagle dobrym prezentem jest zegarek. Teraz robia takie sliczne. Wcale nie musi byc taki typowo komunijny - bialy, moja kuzynka dostala rozowy, alez jej go zazdroscilam. Ostatnio znowu w modzie rolki wiec mozna by bylo sie nabd tym zastanowic. Trudno tak wymyslic prezent, jak ja mam cos kupic to po prostu ide do miasta i szukam.
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #20
            ZA moją kasę z komunii rodzice kupili sobie pralkę. Co prawda dostałam też dużo drogich prezentów, jak rower, kolczyki + łańcuszek itp, i pewnie myśleli że mi się w głowie poprzewraca. Już nie wnikam, ale w sumie i tak uważam to za krzywdzące. Mi się np w głowie nie mieści, że mogłabym zabrać pieniądze mojego dziecka Jasne, że w wieku 8 lat Viki pewnie nie będzie jeszcze miała jakiś potrzeb finansowych, dlatego po prostu kasę wpłacimy na jej konto i tyle.


            Skomentuj


              #21
              Dziecko moze nie ma potrzeb finansowych, ale ma marzenia wiec jezeli te pieniadze pozwolilyby je spelnic to bym to zrobila. ja np. bardzo chcialam rolki i spodnie dzwony (wtedy byly bardzo modne) mama mi to kupila, a reszte wziela sobie co bylo dla mnie bardzo krzywdzace, bo praktycznie wogole nie dostalam prezentow wiec zostalam z samymi kwiatkami i bombonierkami =/
              Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

              Skomentuj


                #22
                ja na komunię dostałam samą kasę i byłam z tego faktu bardzo
                nie zadowolona
                myślę że jak moje dzieci będą miały komunie i dostaną kasę to zrobimy to samo co z pięniędzmi ze chrztu - założymy lokatę - w końcu to ich kasa

                mnie w przyszłym roku czeka komunia mojego chrześniaka.
                Pójde do jego rodziców i się spytam co potrzebne jest Kubusiowi
                oni wiedzą co jest najleprzym prezentem dla ich synka
                ŁUKASZ 08.09.2006

                NATALIA JULIA 30.11.2007



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Ja na komunię dostałam dwa zegarki, to pamiętam dobrze. Jeden elektroniczny różowy od chrzestnego i z tego byłam dumna, a drugi na złotej bransolecie od chrzestnej - ten nosiła moja mama. Więcej prezentów nie pamiętam więc pewnie była to kasa.


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                    Gdy telefon okaże się nietrafionym prezentem warto go sprzedać. Sprzedając telefon każdy z nas chciałby, aby odbyło się to jak najszybciej. Znalazłam na to świetny sposób - www.skuptelefonow.pl . Oferują wysokie ceny, płatność gotówką w ciągu 24 godzin, a wszystko bez wychodzenia z domu. Aktualny cennik zajdziecie na ich stronie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                      mnie rozbroily ostatnie informacje na temat tego co jest teraz "modne"
                      no wiec:
                      quad
                      tablet
                      1000zl
                      lustrzanka

                      masakra...
                      to nie komunia... to wyscig szczurow, ktorego dzieci ucza sie od najmlodszych lat...
                      20maja mamy komunie... maz jest chrzestnym...
                      chlopczyk zazyczyl sobie bmx-a z pegami (rurki po obu stronach kol, na przednim i tylnim), jest to rower wyczynowy do skokow ze schodow, barierek, do skakania po chodniku itd... powiedzialam mu, ze moim zdaniem jest za maly na taki rower to mi powiedzial, a w sumie to na mnie burknal, ze on chce taki...
                      najchetniej, bym teraz mu udowodnila, ze na komunie daje sie to co kiedys, czyli symbolicznie bombonierka, kartka, zwykly goral, rolki, medalik albo zegarek...


                      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                      ---------------------------------------------------

                      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                        No cóż,nie ukrywajmy ze największa radość sprawi dziecku zabawka lub coś co go zainteresuje. dawniej była moda na rowery,teraz są to Xboxy i konsole PS3,a więc wszystko się zmienia. Podstawowa sprawa to budżet jaki posiadamy na ten cel.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                          Sprawia, ale komu nie sprawia dlatego naszym zadaniem jako dorosłych jest podkreślić w tym dniu to co najważniejsze. Ja znalazłam bardzo ciekawe statuetki 3D z Crystal City.
                          Attached Files

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                            W sumie wybór masz dość duży. Obecnie najpopularniejszymi prezentami na komunię są takie rzeczy jak laptop, tablet, rower, hulajnoga elektryczna, PS3... I pomyśleć, że kiedyś najlepszym prezentem był zwykły zegarek .
                            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 16:01.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                              Jeżeli takie prezenty i tyle pieniędzy daje się na komunię to ile i co daje się na wesele? bo wybieram się w sierpniu i jestem przerażona

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Prezent na I Komunię Świętą

                                hyhy, z komuniami jakieś szalenstwo! w ogole swiat na glowie staje, chrzest prezenty, komunia prezenty, na slub strach pojsc DD

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X