Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

grupa krwi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    grupa krwi

    Witam czy kazdemu dziecku oznacza sie po porodzie grupe krwi w szpitalu ?
  •    
       

    #2
    Odp: grupa krwi

    tak gdzie ja rodziłam nie oznaczało się i z tego co kojarzę nie jest to w standardzie

    Skomentuj


      #3
      Odp: grupa krwi

      Noworodkom tuż po urodzeniu robi się badanie grupy krwi w 3 przypadkach:
      gdy dziecko jest chore
      gdy ma żółtaczkę lub podwyższony poziom bilirubiny,
      gdy rodzice mieli konflikt serologiczny

      Skomentuj


        #4
        Odp: grupa krwi

        Dziekuje za odpowiedz

        Skomentuj


          #5
          Odp: grupa krwi

          U Nas też nie robią badania krwi, ogólnie położna mówiła że dziecku do roku czasu nie da się okrreślić grupy krwi, ponieważ ciągle się zmienia.

          Skomentuj


            #6
            Odp: grupa krwi

            Z tego co wiem, to właśnie w żadnym szpitalu nie ma teraz w standardzie robienia badań pod kątem sprawdzenia, jaką grupę krwi ma dziecko :/ U mnie nawet nie pytali się, jaką grupę krwi ma mój mąż, co mnie bardzo dziwiło. Na szczęście mamy tę samą grupę, więc nie było mowy o konflikcie serologicznym. Ale jak synuś podrośnie to go zabiorę na badania i sprawdzę jaką ma grupę krwi, tak dla pewności ( i żeby też zaspokoić własną ciekawość. Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: grupa krwi

              U Nas był konflikt a szczerze mówiąc też nic nie wiem co do grup i czy coś podawlai czy nie. Nie wiem w tych szpitalach cicho ciemni pracują , nic ich nie obchodzi :/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: grupa krwi

                U as w szpitalu nie ma w standardzie określania grupy krwi dziecka. Moja córka ma 3 latka i dopiero chcemy jej zrobić grupę bo do roku nie było sensu a później mała panicznie bała się lekarza i nie dała sie nawet zbadać a co dopiero pobrać krew.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: grupa krwi

                  A moja córka miała oznaczana krew po porodzie..a było to 10 lat temu :-)

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: grupa krwi

                    macdzianio wlasnie x lat temu czesto oznaczono grupe krwi dzieci w szpitalach - bo zarowno ja jak i moja siostra mialysmy oznaczone grupy krwii sa one wpisane w ksiazeczkach zdrowia, a potem przestano to robic

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: grupa krwi

                      U nas też nie robili badań na grupę krwi córki, choć malutka zaraz po porodzie miała robione przeróżne badania z krwi, to tego badania na określenie grupy krwi tez nie dali skierowania.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: grupa krwi

                        Moją kruszynka miała robione ale z krwi pępowinowej bo ja mam Rh- więc wyszedł konflikt serologiczny.. . Na szczęście wyszedł ze ma Rh+ ale jak podrośnie sprawdzę jaką ma.. . A o tym, że miała robione dowiedziałam się przypadkiem jak przeczytałam wypis ze szpitala.. .

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: grupa krwi

                          Zazwyczaj robią grupę krwi i wpisują w książeczkę zdrowia. Ale dobrze to później jeszcze samemu zweryfikować jak dziecko trochę podrośnie. Ja w książeczce mam inną grupę krwi niż mi wychodziła w późniejszych latach..

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: grupa krwi

                            Z tego co mi mówiono to w szpitalu po narodzinach już nie sprawdzają grupy krwi, mój synek też nie ma wpisanej. Robiłam mu później badanie na własną rękę

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: grupa krwi

                              To może coś się zmieniło..teraz jestem w ciąży to zobaczę czy robią czy nie..a w razie czego zapytam czy mogą ją zrobić :-)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X