Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

    witam, mam problem dotyczący plamy jaka powstała u mojego 5 miesięcznego synka (na policzku koła ucha) i już długi czas się utrzymuje(ok.1,5 miesiąca) . Lekarz prowadzący nakazał mi nie jeść nabiału ( może to być skaza białkowa, gdyż plama ma typowe symptomyy - szkli się, raz jest jaśniejszą raz ciemniejsza, na szczęście synek się tam nie drapie, czyli go nie swędzi). Stosuję się do zaleceń mimo to plama ciągle jest. Chciałabym dowiedzieć się, czym smarować plamę (używam tylko emolium do smarowania ciała i nic nie pomaga).Na internecie można znaleźć całą masę specyfików, ale sama nie wiem co wybrać). Dziękuję za pomoc
  •    
       

    #2
    Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

    Takie plamy to raczej na pewno skaza białkowa. Najlepiej odstawić nabiał i poczekać. Możesz kąpać dziecko w "galaretce" z siemienia lnianego. Fajnie nawilża skórę i jest polecane przy zmianach skórnych.

    Skomentuj


      #3
      Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

      U nas tak plamka okazała się naczyniakiem To po prostu była plamka a z biegiem czasu stawała się bardziej uwypuklona Lekarza stwierdził naczyniaka który zniknie po prostu sam
      Ale jak twój stwierdził że to skaza więc pewnie tak jest bo widział oglądał Ja też myślałam z początku że to coś uczuliło ...

      Skomentuj


        #4
        Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

        Plamka moze być rożną przyczyną, popatrz sobie w necie o naczyniakach, u nas mała sie z nim urodziła, często zmienia intensywność koloru o czym poinformował nas onkolog, jeśli nic sie z nim nie dzieje, nie wycieka nie powiększa sie to raczej nie ma się czym niepokoić, ale warto to skonsultować jeszcze z lekarzem,

        Skomentuj


          #5
          Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

          nasza plamka właśnie się uwypuklała skonsultowaliśmy to z rodzinnych który odesłał do chirurga dziecięciego Najbliższy ponad 100 km od nas Ten z kolei odesłał nas do Krakowa jeśli chcielibyśmy usunąć Ale kiedy usłuszałam że to nie zagraża zdrowiu to tylko po prostu jest i samo zniknie a bałam się po prostu o córeczkę że będzie miała taki zabieg i uśpiona to pomyślałam niech samo zniknie Córka ma 2 lata prawie i dopiero widzę że jej znika Tak to było u nas

          Skomentuj


            #6
            Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

            Nie przejmuj się, jeśli lekarz to widział to mozesz być spokojna, u nas mała ma naczyniaka który miał sie wchłonąć do 3 lat mała w grudniu kończy trzy latka i niestety naczyniak nie znika w ubiegłym roku będąc na kontroli, lekarz powiedział ze moze go mieć jeszcze długo, ale należy go obserwować, aby nic z niego nei wyciekało dziecko zeby go nie drapało i przede wszystkim chronić przed słońcem, jeśli jest zbyt wysuszony możńa go natłuszczać np. linomagiem.

            Kiedyś miałam taka sąsiadkę której córcia miała dużego naczyniaka na czółku i leczyła go kroplami sprowadzanymi z Anglii nie pamietam nazwy ale były to jakieś okulistyczne, nie zszedł całkowicie ale była wyraźna poprawa.

            Skomentuj


              #7
              Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
              nasza plamka właśnie się uwypuklała skonsultowaliśmy to z rodzinnych który odesłał do chirurga dziecięciego Najbliższy ponad 100 km od nas Ten z kolei odesłał nas do Krakowa jeśli chcielibyśmy usunąć Ale kiedy usłuszałam że to nie zagraża zdrowiu to tylko po prostu jest i samo zniknie a bałam się po prostu o córeczkę że będzie miała taki zabieg i uśpiona to pomyślałam niech samo zniknie Córka ma 2 lata prawie i dopiero widzę że jej znika Tak to było u nas
              Bardzo mądra decyzja. Nie ma co dziecka narażać na zabiegi które nie są konieczne i nie są do zrobienia "na już". Mój synek miał naczyniaka przy oczku ale bardzo szybko mu zniknął.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                mikaa997 - mam nadzieje że to dobra decyzja bo jednak ryzyko jest Jeśli mała by rozdrapała czy coś takiego mogło by się wdać zakażenie ale mam ogromną nadzieję ze zniknie szybciej niż myślę Powoli znika bo miałam też wrażenie że to rośnie razem z nią

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                  U nas naczyniak , wraz ze wzrostem małej jak by się rozciągał, ale za to jest bledszy i ma miejscami już normalną skórę,

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                    Anis - a od jakiego czasu u twojego dziecka się pojawił i jak długo już jest
                    U nas już ponad rok się utrzymuje i dopiero teraz widzę jak powoli znika

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                      Malutka sie urodziła wraz z naczyniakiem, poczatkowo był bardzo intensywnego koloru wręcz taki krwisty, jednak wraz z wiekiem widzę jak nieco blednie, jedynie przy przeziebieniach czy chorobie potrafi być nieco mocniejszego koloru.
                      Ponieważ jest w miejscu potylicy, musimy szczególnie uważać częsząc małej włosy, aby go nie uszkodzić

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                        Koleżanki córeczka miała taką plamę koło oka początkowo była to mała kropka, a później zaczęła rosnąć razem z małą i robić się wypukła. Okazało się ze to naczyniak który do pewnego momentu rósł i robił się ognisty a później zaczął robić się coraz jaśniejszy i gdy mała skończyła 3 latka po plamie ani śladu.
                        Moja córeczka również miała takie plamki z tym że na głowie i również okazały się naczyniakami ale lekarka doszła do tego dopiero jak zrobiły się wypukłe, a jak ją już wcześniej pytałam czy to mogą być naczyniaki to mówiła że nie i kazała stosować sie do zaleceń ( zero nabiału i smarowanie drogimi maściami)

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                          i lekarze bywają omylni :/ niestety

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                            Oczywiście że bywają, chyba nikt ni jest idealny
                            w naszym przypadku naczyniak sie utrzymuje, mojej znajomej syn miał do ok 17 lat, teraz ma nieco ciemniejszą w tym miejscu plamę, z tego co mówiła wraz z okresem dojrzewania zmieniała kolor, jednak nic większego z tym nie robiła poza kontrolami u lekarza, był w miejscu niewidocznym

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: czerwona plama na na policzku koła ucha u 5miesięcznego niemowlaka

                              Do 17 roku życia to bardzo długo Moja córeczka ma na klatce piersiowej więc już takie miejsce że jakby była starsza to bluzeczka z dekoltem i już naczyniak byłby widoczny :/ Najpierw lekarz mówił że do roku czasu i samo zniknie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X