Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kolczyki u niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: kolczyki u niemowlaka

    Ja przebiłam uszy mojej córeczce jak skończyła 5 miesięcy i nie żałuję. Mała płakała nawet mniej niż przy zwykłym szczepieniu, wszystko ładnie się zagoiło i nie miałyśmy żadnych problemów. Zuzia nie wiedziała że ma coś na uszach i nie ciągła się za nie co mogło by powodować podrażnienie i zaczerwienienie uszka.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: kolczyki u niemowlaka

      Myśle a nawet gdzieś słyszałam,ze lepiej nie kluc uszkow maluszka za szybko bo w przyszłości moze to dziecko być uczulone od na nikiel....

      Skomentuj


        #18
        Odp: kolczyki u niemowlaka

        Ja się też tak nad tym zastanawiałam, ale nie będę jej póki co kłóć uszu, poczekam jak bedzie większa i sama mi powie, że chce mieć kolczyki. Całe życie przed nią i zdąży zrobić

        Skomentuj


          #19
          Odp: kolczyki u niemowlaka

          Ja tam nigdy nie byłam przeciwniczką przebijania uszu małym dziewczynkom. Pewnie jak bym miała córeczkę, to dość szybko bym jej uszka przebiła, trochę płaczu i po krzyku...ja miałam przebijane uszy w wieku 8 lat...do dziś niestety pamiętam także pewnie zastanowiłabym się nad przebiciem uszek dziecku do 6 miesiąca na przykład.

          Skomentuj


            #20
            Odp: kolczyki u niemowlaka

            Ja tak myślałam, ale teraz jak tak moja ma zaraz 6 miesięcy to mam stres i tak odkładam to . Ja też do dziś pamiętam dzień przekłucia uszu , miałam z 5 lat , ale ból i ten pistolet pamiętam.

            Skomentuj


              #21
              Odp: kolczyki u niemowlaka

              Tak, żeby mi jeszcze pistoletem ktoś przebijał, to może i by było fajnie... a ja 8 letnia, wystraszona dziewczynka, pudełko od zapałek między uszy a szyje i rach ciach ciach igłą do szycia dlatego mam taka traumę

              Skomentuj


                #22
                Odp: kolczyki u niemowlaka

                yyyy... masakra. Chyba bym zwiała. Mi to pstryk i już miałam , z tym że później w uszach piszczało, trzeszczało jakoś dziwnie. Ten strzał mnie ogłuszył. Dlatego nie wiem jak taki niemowlak zareaguje, czy płkać nie bedzie cały dzień.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: kolczyki u niemowlaka

                  Niemowlaki i tak płaczą a lepiej takiemu niemowlakowi zapodać taki pstryczek w ucho niż 8latce, która do dziś pamięta, jak bardzo bolało...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: kolczyki u niemowlaka

                    Dla mnie to nie jest do końca normalne żeby niemowlakowi przekłuwać uszy...

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: kolczyki u niemowlaka

                      Dziś rozmawiałam ze znajomą i robiła swojej córce jak miała 8 miesięcy i była u komsetyczki, która ma pistolet bez hukowy i że mała nawet nie wiedzała kiedy miała przekłute uszy. Póxniej też zachowywała się normalnie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: kolczyki u niemowlaka

                        No i prawidłowo a wypowiedź typu, że dla kogoś jest to nienormalne mnie trochę zaskoczyła, co w tym nienormalnego baranku?

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: kolczyki u niemowlaka

                          Napisane przez pediatra Pokaż wiadomość
                          Infekcja po założeniu kolczyków może zdarzyć się w każdym wieku niezależnie od tego jakie kolczyki i w jaki sposób zakładane. Co do wieku- trudno się wypowiadać, zależy to od decyzji rodziców.
                          Myślę, że Pani pediatra tutaj jasno napisała - że trudno się wypowiedzieć w kwestii wieku - rodzic podejmuję tę decyzję w momencie dla niego odpowiednim kiedy ma poczucie, że nadszedł ten moment.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: kolczyki u niemowlaka

                            Dokładnie, to kwestia wyboru rodzica, wyboru momentu i nie widzę w przebijaniu uszu małym dziewczynkom nic nienormalnego.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: kolczyki u niemowlaka

                              Sama zdecydowałam że teraz na wiosnę przebijemy córce Ma 2 latka
                              Samo przebicie nie boli przecież tak bardzo chyba strach jest większy Więc lepiej teraz niż później

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: kolczyki u niemowlaka

                                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                                Sama zdecydowałam że teraz na wiosnę przebijemy córce Ma 2 latka
                                Samo przebicie nie boli przecież tak bardzo chyba strach jest większy Więc lepiej teraz niż później
                                Popieram Cię.
                                Taka mała dziewczynka szybko zapomni o bólu a jak zobaczy co za cudo ma w uszkach, to będzie biegać po polku i chwalić się każdemu dookoła, tak samo jak to robiła moja siostrzenica. Płakać, wiadomo, płakała, ale jaka potem była z tego frajda, że ma takie śliczne diamenciki różowe w uszkach

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X