Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezpieczeństwo to podstawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bezpieczeństwo to podstawa


    Drogi Rodzicu, czy Ty i Twoje dziecko czujecie się bezpiecznie na placu zabaw? Co wzmacnia/osłabia Twoje poczucie bezpieczeństwa w miejscu zabaw?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

    Wraz z moimi dziećmi uwielbiamy chodzić na plac zabaw, który jest niedaleko nas, czujemy się tam bezpiecznie ponieważ ma stabilne metalowe ogrodzenie i znajduje się w miejscu z dala od ulic. Wiele moich znajomych na nim spotykam, więc ten plac zabaw jest w miarę przyjazny. Może jestem nim zachwycona dlatego ze jest on dość nowy i wszystko jest dopracowane, choć wiem ze mimo bezpiecznych miejsc i tak trzeba bacznie obserwować swoje dzieci.Na naszym placu zabaw jest wiele świetnych, fajnych, pomysłowych bujaków i innych zabawek, choć są i takie na które musimy baczniej uważać np, duża ślizgawka dla starszych dzieci, liny po których można się wspinać. Uważam również że takie miejsca powinny być monitorowane i często sprawdzane, gdyż mimo postawionych tam koszy na śmieci z rana zdarza się bałagan. Szkoda ze nie ma 2 odrębnych miejsc np dla dzieci do 6 lat a drugi dla starszych, ponieważ obserwując dzieciaczków widzę ze ciekawią się tym co zostało tam zamontowane dla starszaków. Mimo wszystko jestem happy że mam gdzie wychodzić z moimi pociechami i wiem ze zawsze spotkam tam znajomych. W razie wypadku zabieram ze sobą telefon kom, abym mogła szybko wezwać pomoc, zawsze może się przydać...Aby ten nasz plac zabaw zawsze wibrował tak dodatnią energią i przyjaźnią.Bo dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci a czas chcemy spędzać mile i bezstresowo.
    Attached Files
    Last edited by sylciar; 04-07-2012, 18:44.
    Doriaś ur.17.03.2008




    Tristaś ur. 11.03.2010

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

      Tak, plac zabaw, gdzie bawią się moje dzieci, jest bezpieczny. Choć leży nad kanałem i dzieci mogą się bawić w wodzie, na wodzie i nad wodą.
      Co mi bardzo przeszkadza, to rodzice czy opiekunki z papierosem. Gonię takich bez pardonu. Albo miłośnicy psów, którzy wyprowadzają swoje pupile na trawniki przeznaczone dla dzieci. Akurat na naszym placu tacy się nie pojawiają, ale tam, gdzie wcześniej mieszkaliśmy, regularnie przychodziła jedna paniusia z wielgachnym włochatym dobermanem, by się piesio wybiegał, by go wyczesać na świeżym powietrzu i by piesek załatwił swoje potrzeby. Fuj! A parę metrów dalej miała ścieżkę spacerową specjalnie przeznaczoną dla psów...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

        Niedaleko mojego domu w którym mieszkałam, był bezpieczny plac zabaw, ponieważ kożystałam z http://www.bezpiecznemiejsca.miniminiplus.pl/ na której można znaleźć m.in. wykaz bezpiecznych placów zabaw na terenie całego kraju.
        Teraz przeprowadziłam się do innego miasta i już poszukałam sobie na stronce gdzie w pobliżu znajde takie bezpieczne place zabaw :-))
        Swoją drogą to ktoś wpadł na świetny pomysł, aby stworzyć taką aplikację :-)
        Last edited by mlecznasabi; 22-09-2012, 22:38.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

          Powiem szczerze że jestem zaskoczona nawet nie wiedziałam, że coś takiego powstało. Co prawda jakiś czas temu mój 5 letni syn mówił mi coś o dobrych placach zabaw. że coś rybka mini mini ale jakoś uwagi nie zwróciłam. widocznie na kanale, który on namiętnie ogląda była taka informacja. Fajna sprawa, aby takich bezpiecznych placów powstawało jak najwięcej.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

            ja wiedziałam, bo czasem z młodym oglądam minimini, niestety z mojego miasta mają tam tylko jedną propozycję, ale chyba sama zgłoszę kolejne, bo można zgłaszać swoje propozycje

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

              Świetna sprawa z tymi bezpiecznymi miejscami! Nawet udało mi się znaleźc fajny plac zabaw w moim mieście! A i mam już w planach dodac jeszcze jeden którego tam nie ma a jest równie wspaniały MiniMini+ dostaje duży + z tę akcję

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                To prawda,świetne miejsca na zabawę. A co sądzicie o wycieczkach z dzieckiem na basen? Bo moim zdaniem to podstawowa sprawa podczas zimy,gdzie dziecko świetnie się bawi a przy tym uczy.


                www.Amko.com.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                  Ja czuję się na placu zabaw bezpiecznie, dopóki nie zobaczę psa, który leci luzem... wtedy nóż mi się w kieszeni otwiera, zwłaszcza jak właściciel podąża sobie spacerkiem za nim i nie patrzy gdzie ów pies sra za przeproszeniem...

                  Czy tak ciężko na smyczy? No kurcze

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                    My mamy malutki plac zabaw, czasami chodzę z synkiem i z córeczką przyjaciółki. Jest bezpiecznie, ale to chyba dlatego, że jest ot nieduży plac zabaw i miejscowość mała. Każdy dba o to by było czysto i bezpiecznie bo w sumie to dla dobra naszych dzieci.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                      na moim placu zabaw nie zauważyłam niebezpieczeństw poza jednym , przeklęte kocie i psie kupy, mnóstwo bakterii i obrzydlistwo, fuj, chodzę tylko na te ogrodzone

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                        Różnie bywa z tym bezpieczeństwem na placach zabaw. Ja ostatnio dostałam piłką w twarz no i po okularach. Doobrze, że tylko okulary ucierpiały a nie moje oczy Mama chłopca, który mnie tak załatwił ( a bez okularów jestem prawie ślepa ) zaproponowała, żebym wybrała inne oprawki ale raczej w internecie- nie wiem dlaczego tak ale spoko ) a ona zwróci koszty. I znalazłam ładne model Santino na kodano.pl, cena nawet nawet i promocja na 2 parę. Ona już wie ile ma mi zwrócić, a ja za "szkody moralne" będę miala druga parę oprawek za 1 zł

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                          Napisane przez szafa Pokaż wiadomość
                          Różnie bywa z tym bezpieczeństwem na placach zabaw. Ja ostatnio dostałam piłką w twarz no i po okularach. Doobrze, że tylko okulary ucierpiały a nie moje oczy Mama chłopca, który mnie tak załatwił ( a bez okularów jestem prawie ślepa ) zaproponowała, żebym wybrała inne oprawki ale raczej w internecie- nie wiem dlaczego tak ale spoko ) a ona zwróci koszty. I znalazłam ładne model Santino na kodano.pl, cena nawet nawet i promocja na 2 parę. Ona już wie ile ma mi zwrócić, a ja za "szkody moralne" będę miala druga parę oprawek za 1 zł
                          Ale pech, to i tak się wszystko dobrze skończyło i odkupiła Ci te okulary. U mnie na placu zabaw w piaskownicy ostatnio znalazłam mnóstwo szkieł po butelkach. Mimo że plac jest ogrodzony i każdy ma do niego klucz to ludzie nie zamykają i wieczormi na ławeczki włazi kto chce.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                            na ten co my chodzimy też wchodzić każdy może chociaż jest to szkolny ogrodzony Ale kapsle ,butelki czy puszki też się tam znajdą

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bezpieczeństwo to podstawa

                              No właśnie i jak tu dziecko same puścić żeby się bawiło, moja jakby znalazła to na pewno by sie takim szkłem zaczęła bawić,rany boskie na każdym kroku trzeba mieć oczy szeroko otwarte

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X