Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plecak czy tornister?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Plecak czy tornister?

    Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
    ewelka ja w tamtym roku w realu kupiłam za 119 zł z wyposażonym piórnikiem w orginalne kredki flamastry gumki Herlitz w worek na ciapy (naprawdę rewelacyjny i solidny) bidon (tu taki sobie produkt) i pojemnik na kanapki - idealnie pasuje do kieszonki na przodzie a i portfelik także łącznie cena bardzo fajna. Bo kupując nawet tańszy plecak za 60 zł piórnik za 20 plus wyposażenie plus worek itd cena podobnie wyjdzie a tu ma się fajniutki komplecik
    Ciekawe czy w tym roku będą takie promocje.Muszę przejrzeć gazetki promocyjne reala...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Plecak czy tornister?

      Dla dzieci w pierwszych klasach zdecydowanie tornister.Pamiętam jak moi chłopcy rozpoczynali naukę w szkole podstawowej to wybieraliśmy taki aby im się spodobał,ale aby miał sztywne plecki ,spód i brzegi.Po za tym aby łatwo było go otworzyć maluchowi.Gdy szli do klasy 4 nie chcieli tornistrów,więc szukaliśmy odpowiedniego plecaka.Na rynku jest duży wybór,jednak nie wszystkie mają wzmocnione plecy i paski,trzeba dokładnie je przejrzeć ..........powodzenia w 1 klasie.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Plecak czy tornister?

        Jest jeszcze kwestia przyborów szkolnych... Jest to w sumie bardzo ważna rzecz dla dziecka, ponieważ w taki sposób zdobywa prestiż wśród rówieśników, a także buduje pewność siebie i jak sądzę: czyni przestrzeń szkolną "swoją", "przyswajalną". Z drugiej strony są produkty ERGONOMICZNE, stworzone z myślą o fizyczności maluchów. Czy można zatem pogodzić jedno z drugim?

        Skomentuj


          #19
          Odp: Plecak czy tornister?

          Napisane przez bekwa Pokaż wiadomość
          Dla dzieci w pierwszych klasach zdecydowanie tornister.Pamiętam jak moi chłopcy rozpoczynali naukę w szkole podstawowej to wybieraliśmy taki aby im się spodobał,ale aby miał sztywne plecki ,spód i brzegi.Po za tym aby łatwo było go otworzyć maluchowi.Gdy szli do klasy 4 nie chcieli tornistrów,więc szukaliśmy odpowiedniego plecaka.Na rynku jest duży wybór,jednak nie wszystkie mają wzmocnione plecy i paski,trzeba dokładnie je przejrzeć ..........powodzenia w 1 klasie.
          Dziękuję w imieniu Kasi

          Skomentuj


            #20
            Odp: Plecak czy tornister?

            Napisane przez mrtn Pokaż wiadomość
            Jest jeszcze kwestia przyborów szkolnych... Jest to w sumie bardzo ważna rzecz dla dziecka, ponieważ w taki sposób zdobywa prestiż wśród rówieśników, a także buduje pewność siebie i jak sądzę: czyni przestrzeń szkolną "swoją", "przyswajalną". Z drugiej strony są produkty ERGONOMICZNE, stworzone z myślą o fizyczności maluchów. Czy można zatem pogodzić jedno z drugim?
            Cóż...wydaje mi się,że tak.Kasia zażyczyła sobie na przykład,aby wszystkie przybory szkolne,w tym tornister,worek na kapcie,pojemnik na drugie śniadanie,itp.miały wizerunek Hannah Montana.Zanim jednak podjęłam ostateczną decyzję dotyczącą ich zakupu zapytałam ją ponownie,czy to jej ostatnie słowo.Pewnym głosem odpowiedziała,ze tak.Ale dziś twierdzi,że najlepszy będzie tornister przedstawiający bohaterów serialu H2O.Całe szczęście,że jeszcze żadnego nie kupiłam...
            Cieszę,że dzieci mogą w tej kwestii same dokonywać wyboru ;mogą pokazać swoją osobowość;wyróżnić się z tłumu.Mogą zabrać ze sobą swoich ulubionych bohaterów,a przez to poczuć się może trochę pewniej w miejscu,którego nie znają.Gdy ja uczęszczałam do szkoły nie było takiej możliwości.Rodzice mogli mi kupić tylko to,co było dostępne na sklepowych półkach...
            Minusem w tym wszystkim jest tylko to,że ceny wszystkich artykułów szkolnych są przez to znacznie wyższe..

            Skomentuj


              #21
              Odp: Plecak czy tornister?

              hehe Hannah Montana. W klasie mojej córki 90% dziewczynek miało plecaki przybory itd własnie z nią. Moja córka jej nie lubi na szczęście bo mnie osobiście też drażni. jak dla mnie i mojej córki jest to problem bo ciężko dostać fajne rzeczy na których nie była by przyklejona ta laska wrrrrr

              Jesli chodzi o przybory naprawdę polecam firmę Herlitz kredki tzw trilino doskonale dopasowane do paluszków ołówki też tylko cena wysoka.Za ołowek w tym roku dałam 3,99 za 12 kredek 22,90


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                #22
                powrót do szkoły...

                Właśnie, właśnie... jak dla mnie to istnieje jeszcze dylemat produktów wyprofilowanych, odpowiednio zaprojektowanych, które gwarantują to, że dziecko nie będzie się męczyło w trakcie pisania. Z tego względu jestem wielką fanką marki stabilo, która niestety nie ma wizerunkow hannah montana. No i jak to pogodzić?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Plecak czy tornister?

                  Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                  hehe Hannah Montana. W klasie mojej córki 90% dziewczynek miało plecaki przybory itd własnie z nią. Moja córka jej nie lubi na szczęście bo mnie osobiście też drażni. jak dla mnie i mojej córki jest to problem bo ciężko dostać fajne rzeczy na których nie była by przyklejona ta laska wrrrrr

                  Jesli chodzi o przybory naprawdę polecam firmę Herlitz kredki tzw trilino doskonale dopasowane do paluszków ołówki też tylko cena wysoka.Za ołowek w tym roku dałam 3,99 za 12 kredek 22,90
                  Najgorsze jest to,że Kasia idzie dopiero do pierwszej klasy a jej ulubionymi postaciami są idolki nastolatek.Ja w jej wieku marzyłam o zeszycie z myszką miki lub kaczorem donaldem.Wydaje mi się,że teraz dzieci trochę za szybko dojrzewają...

                  A co do formy Hertlitz to rzeczywiście zgadzam się z tą opinią.Tyle,że ceny tych przyborów są naprawdę wysokie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: powrót do szkoły...

                    Napisane przez mrtn Pokaż wiadomość
                    Właśnie, właśnie... jak dla mnie to istnieje jeszcze dylemat produktów wyprofilowanych, odpowiednio zaprojektowanych, które gwarantują to, że dziecko nie będzie się męczyło w trakcie pisania. Z tego względu jestem wielką fanką marki stabilo, która niestety nie ma wizerunkow hannah montana. No i jak to pogodzić?
                    Tak,ta marka też jest uznawana od wielu,wielu lat.Jeśli koniecznie chcesz aby Twoje dzieci miało długopisy lub pióra z wizerunkiem Hannah Montana to może kup po prostu parę naklejek i je nimi ozdób?

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Plecak czy tornister?

                      Wracając na chwilkę do tematu plecak czy tornister, jednym z najważniejszych aspektów jest chyba jego waga i ergonomia. Podobnie jak w kwestii przyborów szkolnych...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Plecak czy tornister?

                        Tak,wydaje mi się właśnie,że plecaki przeznaczone dla najmłodszych dzieci są często po prostu za ciężkie.Stąd właśnie pomysł na tornister na kółkach

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Plecak czy tornister?

                          Ale w ogóle czy jest jakikolwiek sens żeby dzieci nosiły te wszystkie podręczniki? Czy kontrolujecie w jakiś sposób te wage? Redukujecie ją np. ograniczając ilość przyborów, wielkość piórnika etc.? Generalnie plecak na kółkach sprawdza się w momencie kiedy nie ma schodów lub są windy... Myślę, że to nie do końca rozwiązuje problem, a jedynie pozwala się nam łudzić, że został rozwiązany...

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Plecak czy tornister?

                            Chyba nie ma na to skutecznego sposobu...Od Najmłodszych dzieci wymaga się przecież by nieustannie miały przy sobie kredki,flamastry,farby,bloki,obuwie na zamianę,strój na gimnastykę,drugie śniadanie,coś do picia..Wydaje mi się,że to właśnie te dodatkowe rzeczy ważą najwięcej.A kółka choć trochę mogą dziecko odciążyć.Chociażby w drodze do i ze szkoły.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Plecak czy tornister?

                              To może jakieś wielkie podsumowanie... ile w tym roku kosztowała Was wyprawka? Mało, dużo, bardzo dużo?

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Plecak czy tornister?

                                Napisane przez ewelka21 Pokaż wiadomość
                                Chyba nie ma na to skutecznego sposobu...Od Najmłodszych dzieci wymaga się przecież by nieustannie miały przy sobie kredki,flamastry,farby,bloki,obuwie na zamianę,strój na gimnastykę,drugie śniadanie,coś do picia..Wydaje mi się,że to właśnie te dodatkowe rzeczy ważą najwięcej.A kółka choć trochę mogą dziecko odciążyć.Chociażby w drodze do i ze szkoły.
                                W szkole do której chodzi moja córka na początku roku przynosi się wszystkie przybory bloki farby ksiązki i zostawia w klasie.
                                Do szkoły nosi się tylko piórnik zeszyt do korespondencji z rodzicami plus ćwiczenia i zeszyty jak jest praca domowa; angielski 2 razy w tyg i religia 2 razy w tyg. Nawet czytanki są dwie jedna do szkoły druga do domu. No ale czasem trzeba przynieść jakieś dodatkowe materiały i wtedy nawet duży plecak jest zapewniony.
                                A wracając do plecaczków na kółkach jak dzieci zimą je ciągają po śniegu czy jesienią po kałużach to nic przyjemnego dla rodziców no a cóż nie zawsze da się tego dopilnować


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X