Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Uczucia, związki, seks
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Uczucia, związki, seks Dorosłe sprawy, czyli świat rodziców.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-01-2009, 14:16
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie Jazda samochodem

Mamusie kierowcy chcialabym sie was o cos zapytac:czy na krotko po tym jak zdalyscie egzamin na prawko balyscie sie jezdzic samochodem?Ja umieram ze strachu,a jak widze buzie mojego synka w lusterku to oblewam sie zimnym potem.Przezywalyscie tez cos takiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 14:45
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

ja zdawalam egzamin w ciazy, i tez sie balam jezdzic,po porodzie dopiero mialam samochod i najpierw jezdzilam tylko prawym pasem(no chyba ze trzebabylo w lewo skrecac) ale staralam sie tak jezdzic zeby nie wyprzedzac i skrecac w prawo, dlugo to nie trwalo (moze miesiac,ale jezdzilam codziennie) potem to juz odważniej i powoli sie rozkrecilam.

sprobuj zaczac jezdzic najpierw po prostych trasach, potem sie rozkrecisz
Nieprzeczytane 26-01-2009, 15:34
dotka238's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Domyślnie

Ja tez egzamin w ciazy zdawalam i od niedawna mam auto.Kurcze na kursie mi dobrze szlo a teraz panika na maksa.Sprobuje najpierw tylko do marketu po zakupy(droge znam na pamiec).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 15:52
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Witam.Ja zdałam prawo jazdy 10 lat temu mój synek miał wtedy pół roku.Na początku strasznie się bałam jeździć, ale powoli,powoli doszłam do wprawy.Teraz jazda samochodem mnie relaksuje,myślę że z tobą będzie tak samo, tylko trzeba jak najwięcej jeździć. Życzę powodzenia!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 20:41
marta26's Avatar
marta26 marta26 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marta26.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie

Znalazłyście temat - sam raz dla mnie.
Ja już 6 razy zdawałam egzamin na prawko i teraz czekam na 7, nie czuję się żebym źle jeżdziła, ale jak idę na egzamin to jakaś blokadami się włącza i coś zawsze idzie nie tak
nie mam już pojęcia co mam robić, by się tak nie stresować, a bardzo chcę już mieć prawko i jest mi potrzebne.
Porzdzcie coś prosze
Nieprzeczytane 26-01-2009, 20:49
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

pewnie to przez nerwy może zażyj jakiś persen???ja zdałam za drugim razem,ale totalnie wyluzowałam i myslałam,że mnie obleje a tu zdane
za pierwszym razem jak zdawałam to tak sie denerwowałam,że jak staliśmy na światłach,mi nogi zaczęły się trzaś i jak chwyciłam ręką za kolano(żeby chlop nie widział że tak mi skaczą z nerwów)to cała ręka mi się chwiała........tak sie denerwowałam

pamietam jak pierwszy raz musiałam jechać z dzieckiem,troszkę sie bałam,ale to kwestia wprawy i przyzwyczajenia...
jak musisz jeździć,a się boisz...to próbuj,ale jak się boisz a nie musisz lepiej nie jeździj..
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 21:03
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

ale jak sie nie bedzie jezdzic bo sie ktos boi to potem jest jeszcze gorzej!!!jezdzic z doswiadczonym kierowca niech podpowiada jeszcze troszke(ale nie krzyczy) lub jezdzic ale nawet tak bez sensu po osiedlu w kolko,lub noca jak jest pusto na drogach zeby sie obyc z tym ze sie jest zdanym tylko na siebie! potem trasy bezpieczne do kosciola i spowrotem itp ale jesdzic jezdzic i jeszcze raz jezdzic

owszem jak sie boisz nie jedz odrazu w dzungle uliczna w godzinach szczytu
Nieprzeczytane 26-01-2009, 21:15
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Domyślnie

prawdą jest,że jak się nie zacznie odrazu jeździć to później jest gorzej,wiekszy strach niź przy egz. trzeba jeździć żeby dojść do wprawy:trening czyni mistrza
znam osoby ktore mają prawko,a nie siadną za kierownicę bo się boją...więc jeśli się boją,a nie muszą jeździć bo np.mają szofera to niech nie jeźdzą,nie każdy ma smykałkę do jazdy...a nie będą stwarzać niebezpieczeństwa na drogach.
inaczej sie jeździ po wiejskich drogach,a inaczej w miastach.znam osoby że do miasta nie wjada bo sie boją
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 21:16
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Domyślnie

pieczuleczko otrzywiście zgadzam się z twoiją wypowiedzią
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2009, 22:02
dotka238's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Domyślnie

Kurcze nie bylo mnie a tu sie temat rozwinal.postanowilam sobie ze bede jezdzic na poczatek drogami ktore juz znam bo chyba jeszcze bardziej niz samej jazdy boje sie ze zapomne jak to sie robi nie mowiac juz o tym ze bez auta jestem totalnie zalezna od faceta tu gdzie mieszkamy(na wsi,do miasta jest blisko ale autostrada).Tylko jak pokonac ten strach?Pieczulka Twoj przyklad mnie troche podbudowal,chybana prawde powinnam brac auto codziennie chociaz na krotka runde zeby sie "oswoic".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania