Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pieluchy wielokrotnego użytku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pieluchy wielokrotnego użytku

    Póki co używam pieluch jednorazowych, ale widząc ile to kosztuje i ile dziennie wyrzucamy ich do kosza intensywnie myślę o tych wielokrotnego użytku. Dlatego mam kilka pytań: jakie najlepiej stosować, w czym je prać i czy nie ma problemów z utrzymaniem zdrowej skóry pupy u dziecka?
  •    
       

    #2
    Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

    Mi tam się to nie podoba... drogie są straszliwie, a potem za przeproszeniem - mam upaskudzoną pieluchę wrzucić do pralki??? Sorry

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

      Niestety nie mam dobrego zdania o tych pieluchach, stosowałam je przez jakiś czas ale są niepraktyczne, dziecko mi się notorycznie obsikiwało bokami mimo tego ze niby były dostosowane do wagi dziecka. Ale z drugiej strony, to fakt jak je stosowałam to kosz wolniej się zapełniał. Nie zauważyłam aby skóra dziecka była podrażniona, wręcz przeciwnie, była bardziej zadbana bo myta nieustannie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

        Rzeczywiście użytkowanie pieluch wielorazowych przysparza więcej problemów niż jednorazowych, tym bardziej, że jedynym kłopotem z jednorazówkami jest ich częste kupowanie i zapełnianie kosza - czyli jak dla mnie żaden problem. Warto jednak rozważyć stosowanie wielorazówek przynajmniej u niemowlaków, bo... i tu odsyłam do tych artykułów:
        http://ekotest.blog.pl/2012/06/11/pi...e-dla-zdrowia/
        http://dziecisawazne.pl/cala-prawda-...jednorazowych/

        Pupa w wielorazówkach ma o niebo lepszą kondycję. Nawet jeżeli dziecko posiedzi jakiś czas w mokrej pielusze to i tak jego pupa będzie zdrowej wyglądała niż przy użytkowaniu jednorazówek.

        O tym jak dbać o pieluchy: http://www.ekopieluchujemy.pl/pieluc...ge=dbanie.html
        i dużo informacji ponad to
        Mama małej Dziewczynki. Z wykształcenia biotechnolog, a z życia zaangażowana kura domowa. Propagatorka ekologicznie świadomego stylu życia. Pasjonatka zdrowej i ciekawej kuchni. Blogerka: http://dobreposilki.blogspot.com/

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

          Przy jednorazówkach nie czekam aż pielucha sięgnie kolan Myję nie tylko chusteczkami, ale normalnie wodą z mydłem i jest jak ta lala

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

            Wydaję mi się, że pieluchy wielokrotnedo użytku są niehigieniczne, Bardziej popularne są pampersy. A po zatym większość rodziców nie ma czasu ani ochoty prać pieluch.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

              No właśnie, tym bardziej, że jest tyle rzeczy na głowie... Jeśli teraz miałabym funkcjonować jak moja babcia z tym praniem pieluch to chyba bym oszalała

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                Nasze babcie raczej nie miały pralek automatycznych, więc trudno to porównywać.
                Z tą higienicznością bym dyskutowała. Tak samo "higieniczna" jest mocno chlorowana woda w basenie. Pytanie czy jest zdrowa dla naszej skóry? I dalej, czy zatem stosowanie bielizny jest też niehigeiniczne? Raczej po całym dniu uzytkowania nie zdejmujemy czystych "majtek" (nie będę się rozpisywac co na niej jest po całym dniu).
                Rozumiem i szanuję jednak, że nie każdego przejmuje ciągły kontakt błon śluzowych (przez które wszystko pięknie przenika do organizmu, ponieważ są bardzo silnie ukrwione) dziecka z sodium polyacrylate czy dioksynami.

                Nie chcę demonizować jednorazówek. Sama stosuję zamiennie jedno i wielorazówki. Dla mnie najbardziej uciążliwe było stosowanie wielorazówek "w terenie" więc właśnie na wyjścia miałam jednorazówki.

                Ponad wszystko trzeba jednak pamiętać, że każdy ma prawo decydować o swoim sposobie dbania o dziecko. Nie narzucajmy więc innym swojego zdania. Wydawało mi się, że wątek dotyczy pytań związanych z UŻYTKOWANIEM wielorazówek, a nie powodów ich nie używania. Jeżeli komuś zależy na przepychankach "co jest lepsze" to proponuję zawiązać nowy wątek o tytule np.: "jednorazówki czy wielorazówki".
                Mama małej Dziewczynki. Z wykształcenia biotechnolog, a z życia zaangażowana kura domowa. Propagatorka ekologicznie świadomego stylu życia. Pasjonatka zdrowej i ciekawej kuchni. Blogerka: http://dobreposilki.blogspot.com/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                  No dobrze, ale zatem jak je prać? Gdzie przechowywać ubrudzone? Czy, jeśli dobrze zrozumiałam, skoro nie jestem za, to mam sobie szukać w necie, a nie zadawać pytania na forum...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                    Tylko, że Pani nie zadała żadnego pytania. Stwierdziła Pani po prostu, że nie ma czasu na wielorazówki. Szanuje to. Nie rozumiem tylko po co tutaj o tym pisać.

                    Pieluchy pierze się w pralce z max połowa ilością proszku dla niemowląt. Nie używamy środków zmiękczających, nie gotujemy (do odkażania stosuje się specjalny proszek dodawany razem z proszkiem do prania lub olejek z drzewa herbacianego). Brudne przechowujemy w przeznaczonym na nie pojemniku, można do niego zakroplić olejek, który dodatkowo będzie działał zapacho - i bakteriobójczo. Kupkę warto sprać od razu. Do kupienia są papierki jednorazowe, które wkłada się w pieluszkę i po kupce można taki brudny papierek wyrzucić do toalety (mokry od siusiu można zaprać i użyć ponownie). U nas podobną role spełniały wielorazowe wkładki mikrofibrowe, które miały głównie zapewnić suchą pupę, ale ostatecznie sprawdzały się przy kupach, bo łatwiej je było czyścić. W sumie kupy są największym problemem, szczególnie, gdy ktoś bardzo się brzydzi. Na szczęście niemowlęce, a szczególnie te po ludzkim mleku, nie pachną jakoś odrzucająco. Chyba natura tak to wykombinowała, żeby rodzicom łatwiej było zajmować się małymi ludzikami.
                    Mama małej Dziewczynki. Z wykształcenia biotechnolog, a z życia zaangażowana kura domowa. Propagatorka ekologicznie świadomego stylu życia. Pasjonatka zdrowej i ciekawej kuchni. Blogerka: http://dobreposilki.blogspot.com/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                      Napisane przez anitak_80 Pokaż wiadomość
                      Mi tam się to nie podoba... drogie są straszliwie, a potem za przeproszeniem - mam upaskudzoną pieluchę wrzucić do pralki??? Sorry
                      No, a jednorazowe są tanie? To chętnie chciałabym wiedzieć, gdzie je nabywasz. Być może nie każdemu to pasuje, zresztą jak ktoś ma pieniędze i nie musi się martwić o koszta to pewnie, że jednorazówki są wygodniejsze i to o wiele. Ogólnie na rynku coraz więcej jest tych pieluch jak mała u nas jeszcze je nosiła to próbowaliśmy bambusowe z Lulababy i nie ukrywam, że w tych bambusowych mała całkiem fajnie się zachowywała. Czasami nawet zapominała poinformować, że ma jakąś niespodziankę w pieluszcze. W każdym razie ja nie jestem ani za wielo jak i jednorazowymi uważam, że to powinna być decyzja indywidualna i w takich i w takich da się dziecko dobrze wychować

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                        Pieluichy wielorazowe są świetne dla alergików . Faktycznie porblem z praniem i itd, wiele osób stara się jednak z nich korzystać ze względów na ekologię _ pieluchy jednorazowe obecnie są produktem, które bardzo zasmiecają nasze środowisko. Sama chciałabym miec tyle samozaparci i warunki by móc je chociaż naprzemiennie stosować, a tak to niestety- pozostały mi jednorazowe.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                          My korzystamy i z tych i z tych. Jak barknie wielorazowych to siegamy po jednorazowe. Póki te nie wyschną trzeba korzystać z pomocnika . Dobrze, ze coś już jest dzięki czemu choć troszkę można uchronić nasze środkowisko.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                            Czytałam o tych pieluchach ale jakoś nie widzę siebie bym mogła podarować takie pieluchy mojej dzidzi chodz w sumie nie wiem czy to nie byłaby fajna opcja moze na pierwszy raz spory wydatek ale pózniej nie dość ze taniej to jeszcze "zdrowiej dla matki natury"

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pieluchy wielokrotnego użytku

                              Tots Bots pieluszki wielorazowe EASY FIT są naprawdę super. Można je na allegro czasem trochę taniej kupić. na początku to dość spory wydatek ale w dłuższej perspektywie czasu są naprawdę ekonomiczne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X