Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

    WItam
    Jak najlepiej zająć się i przechować cebulki żonkili, tulipanów i hiacyntów zakupione wiosną w doniczkach. MOżna je tam zostawić i przechowac w jakiś specyficznych warunkach czy może wyjąć same cebulki i tak je przechowywać.
  •    
       

    #2
    Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

    Po przekwitnięciu roślina cebulowa powinna w dalszym ciągu rosnąć w doniczce, na rabatce. Oczywiście kwiat przekwitły usuwamy ale liście zostawiamy. Staramy się jednak ich nie podlewać nadmiernie, a wręcz powinniśmy stopniowo ograniczać podlewanie, po to by, po jakimś czasie liście mogły zaschnąć. Dopiero wtedy możemy wykopać cebulę z ziemi. Cebule układamy na gazecie, wkładamy do koszyka, skrzyneczki, pudełka, i takie suche cebule przechowujemy bez ziemi.
    Jak przyjdzie termin sadzenia cebul, czyli od połowy września, czasem nawet do listopada, to te suche cebule możemy posadzić na rabatkę, czy do dużych donic na balkonie. Na wiosnę przyszłego roku cebule ponownie powinny wydać nowe kwiaty.
    Oprócz żonkili, tulipanów i hiacyntów, które kwitną na wiosnę polecam sadzenie czosnków ozdobnych- to bardzo bogata w gatunki grupa roślin, niektóre kwitną późną wiosną, a inne akurat teraz, w środku lata, a nawet w VIII. Polecam.
    Agnieszka Szamborska
    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
    http://www.firma-krzak.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

      Dziękuję za poradę, do tej pory przesadzałam cebulki wprost do ziemi. TYm razem zastosuje się do Pani rady.

      Skomentuj


        #4
        Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

        Ja też wiosną kupuje doniczkowe cebulaki, najczęściej żonikle i hiacynty. Teraz spóbuje sama wyhodowac sobie nowe kwiatki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na wymarzony

          Skomentuj


            #6
            Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

            przecież można je kupić w każdym sklepie ogrodniczym

            Skomentuj


              #7
              Odp: cebulki tulipanów i żonkili i hiacyntów

              Już nawet w marketach można je kupić, ale jak z jakością to nie wiem.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X