Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biegunka przez ząbkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Biegunka przez ząbkowanie

    Od wczoraj córka robi bardzo luźne kupki. Wychodzą jej ostatnie ząbki. Byliśmy wczoraj u lekarza i wykluczyliśmy infekcję. Ząbki ewidentnie bolą córkę. Oprócz osłonek w proszku co mogę dawać dziecku aby choć trochę zmniejszyć ilość kupek?



  •    
       

    #2
    Odp: Biegunka przez ząbkowanie

    Zdarza się , że dziecko oddaje rozluźnione stolce w czasie ząbkowania, ale nie jest to biegunka czyli liczne luźne stolce. Można zastosować dietę zapierającą - np z dodatkiem ryżu.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj


      #3
      Odp: Biegunka przez ząbkowanie

      Dziekuje za pezydatne rady

      Skomentuj


        #4
        Odp: Biegunka przez ząbkowanie

        Ja stosowałam również dietę ryżową z połączeniem z jagodami. Dała świetny i natychmiastowy rezultat

        Skomentuj


          #5
          Odp: Biegunka przez ząbkowanie

          Tak doktor dobrze radzi dodatek ryżu się sprawdza!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Biegunka przez ząbkowanie

            ja w takich przypadkach podawałam Smectę, z jej pomocą kupek było mniej i robiły się gęstsze. Moja córcia miała biegunki na każdego ząbka, zielone, żrące. Do tego odparzenia robiły się błyskawicznie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Biegunka przez ząbkowanie

              U Nas zdarzały się u synka biegunki podczas ząbkowania. Albo teraz czasem też sie zdarza bo od dłuższego czasu piątki próbują mu się przebić i właśnie też raz na jakiś czas ma dwa gorsze dni i biegunki

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                Mojemu synkowi 3 tygodnie temu wyszła pierwsza dolna jedynka - bezobjawowo na całe szczęście, ale przy drugiej to jakiś koszmar... Synka nie boli ta jedynka, ale za to robi strasznie luźne kupki i bardzo często, do tego okropnie raz zwymiotował... Byłam z nim u lekarza żeby przepisał nam jakieś leki i już jest całkiem nieźle, choć szału też nie ma. Synek za bardzo nie chce jeść ani pić. Choć staram mu się wciskać jak najwięcej picia żeby się nie odwodnił...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                  o matko to cięzko przechodzi ząbkowanie. Moja mam kurcze 7 i pół mieisąca i zębów brak haha to Twój ma bardzo szybko. Młoda ślini się od 2 miesiąca, gryzie co się da , drapie, gładzi, szoruje no ale zębów nie ma. Mały jak skończył 7 miesięcy to miał 1 ząbek i zaraz kolejne 3 na raz wyszły. Ale też wtedy miał biegunki.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                    To współczuję , czasami przy ząbkowaniu jest biegunka, u nas probiotyki się sprawdziły, zimny gryzak, smarowanie bobodentem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                      U NAS średnio preparaty teraz przy małej pomagają ciągle wrzeszczy a zwłaszcza w nocy gdzie jak wiadomo ból zawsze bardziej doskwiera :/ ehhh

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                        Moje dzieci przy tych pierwszych ząbkach też miały biegunkę, nie ma co się martwić, podawać trzeba probiotyki.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                          u nas jest to samo... probiotyk to dobra myśl, natomiast jedyna rzecz dobra to taka, że nie płacze cały czas, bo używamy Camilii na dziąsełka, bo jakby to wszystko miałoby być naraz to można zwariować...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                            Moja pierwsza córcia tez miała biegunkę gdy ząbkowała..oj umęczyła się wtedy okropnie :-(( Biegunki są bardzo groźne dla dzieci, szczególnie dla niemowląt, ponieważ powodują szybkie odwodnienie organizmu, co prowadzi do utraty soli mineralnych i zagęszczenia krwi, co z kolei może wywołać niedokrwienie mózgu, nerek czy wątroby.. byłam przerażona..zmniejszyłam więc ilość jedzenia, a zwiększyłam ilość picia, używając najczęściej glukozy lub herbatek dla niemowląt..podawałam też probiotyki zalecone przez lekarza..

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Biegunka przez ząbkowanie

                              u nas powiem Wam odpukać ząbkowanie przechodzi w miarę okiej - nie mamy żadnych nieprzyjemności z tym związanych i trzymam kciuki by tak zostało do końca =]

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X