Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

    Witam, po porodzie skóra na brzuchu, pośladkach, udach wygląda bardzo źle. Dużo przytyłam w ciąży a teraz po porodzie bardzo schudłam. Nie chcę używać żadnych kosmetyków ujędrniających, nawet tych specjalnie dedykowanym kobietom w ciąży czy matkom karmiącym. Jak i z czego wykonać naturalne kosmetyki ujędrniające skórę? Robię peelingi ze zwykłej soli kuchennej gruboziarnistej i wcieram olejek arganowy.
  •    
       

    #2
    Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

    Bardzo fajny jest peeling kawowy. Kofeina pomaga w redukcji komórek tłuszczowych oraz działa antycelulitowo. Przepis i garść informacji znajdzie Pani np. tu: http://kosmetyczne-pokusy.blogspot.c...l#.U6qo57GYApQ

    Z olejków ujędrniających, oprócz arganowego, są jeszcze:
    - olejek z makadamia: silnie ujędrnia i napina skórę, pomaga zwalczać cellulit a dodatkowo chroni przed szkodliwym działaniem słońca (SPF ok.6)
    - olejek z nasion dzikiej róży: przyspiesza regenerację skóry i poprawia jej jędrność
    - olejek ze słodkich migdałów: zmiękcza i wygładza skórę

    Można też sporządzić własny balsam do ciała z masła shea zmieszanego z jednym lub kilkoma olejkami oraz kilkoma kroplami olejku lawendowego (poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego).

    Dodatkowo podczas prysznicu można polewać skórę np. uda, brzuch na zmianę ciepłą i zimną wodą.

    Na pewno osiągnie Pani pożądany efekt jeżeli do tego dojdą ujędrniające ćwiczenia (efektywnymi i mało czasochłonnymi zestawami dzieli się pani Chodakowska na YT ). No i oczywiście zdrowa, pełna witamin, lekka dieta. Najlepiej zrezygnować z białego cukru i białej mąki. Dobre efekty zmniejszające "opuchliznę" ciała daje dieta bezglutenowa. Teraz mamy najwspanialszy okres do zmiany naszych przyzwyczajeń żywieniowych. Im prostszy i mniej przetworzony posiłek tym lepiej. Od soli i cukru na prawdę łatwo się odzwyczaić. Bardzo pomaga w tym spożywanie posiłków z dzieckiem wg BLW .
    Mama małej Dziewczynki. Z wykształcenia biotechnolog, a z życia zaangażowana kura domowa. Propagatorka ekologicznie świadomego stylu życia. Pasjonatka zdrowej i ciekawej kuchni. Blogerka: http://dobreposilki.blogspot.com/

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

      Najlepsze preparaty to naturalne nie bardzo zapachowe

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

        A takie naturalne kosmetyki wykonane samodzielnie ile mają czasu trwałości?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

          Hmm... Nie ma jakiejś ustalonej zależności. Wszystko zależy od tego jakich materiałów zużyjesz do produkcji kremu, ale najlepiej trzymaj go w lodówce. Powinien być dłużej świeży.
          W sumie jak chcę zaczerpnąć ciekawych informacji na temat urody, trendów, ciąży, dziecku, to wchodzę na http://supermamy.limango.pl/. Zawsze znajdzie się tam coś dla mnie : )

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

            Jak dla mnie najlepszy jest olejek arganowy. Dosłownie stosuję go do wszystkiego.Począwszy od włosów a kończąc na stopach. Moja kuzynka z kolei bardzo sobie chwali olejek kokosowy. Akurat jego nie znam ale może też warto jego wypróbować.



            Skomentuj


              #7
              Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

              nie wiem czy są jakieś kosmetyki specjalne dla mam karmiących - napewno w tym czasie trzeba dbać o siebie - bo w ciąży włosy, paznokcie, kondycja skóry jest przeważnie bardzo dobra - około 3 miesiąca statystycznie robi sie pod gorke włosy wypadają, paznokcie się lamia i trzeba koniecznie o siebie zadbac

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                Jak dla mnie najlepszy jest olejek arganowy. Dosłownie stosuję go do wszystkiego.Począwszy od włosów a kończąc na stopach. Moja kuzynka z kolei bardzo sobie chwali olejek kokosowy. Akurat jego nie znam ale może też warto jego wypróbować.
                tak tu mi chwalisz ten olejek arganowy, ze kupiłam sobie olejek z bielendy wypróbuj na siebie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                  Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                  tak tu mi chwalisz ten olejek arganowy, ze kupiłam sobie olejek z bielendy wypróbuj na siebie
                  Z Bielendy nie miałam Zawsze brałam z apteki. Ale pewnie wszędzie to samo!! W końcu olejek ten sam Daj mi znać potem czy jesteś zadowolona Jak będziesz kłaść na mokre włosy to nie przesadź z ilością.Wypróbuj go może najpierw na suchych.Tylko nie nakładaj u nasady żeby nie wyglądało,że masz tłuste włosy...



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                    Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
                    Z Bielendy nie miałam Zawsze brałam z apteki. Ale pewnie wszędzie to samo!! W końcu olejek ten sam Daj mi znać potem czy jesteś zadowolona Jak będziesz kłaść na mokre włosy to nie przesadź z ilością.Wypróbuj go może najpierw na suchych.Tylko nie nakładaj u nasady żeby nie wyglądało,że masz tłuste włosy...
                    jak przetestuje to opisze co i jak dzięki za cenne uwagi

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                      ja osobiscie mam bardzo sucha skore i smaruję sie oliwka w zelu z johnsona extra nawilza sucha skore, wygladza i dodatkowo ladnei poachnie ja lubie zapach oliwek
                      a twe w zelu lepiej sie rozsmarowuje po ciele

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                        Warto smarować swoją skóre tymi samymi mleczkami co naszego malutkiego brzdąca. Ładnie pachnie ale i również nawilża i wygładza skóre. Fajne są te mleczka nie tylko dla dzieci.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                          Ja też bardzo często podbierałam kosmetyki synkowi i czasami nadal to robie. Moja skóra była gładka i dobrze nawilżona.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                            Każda z mama musi znaleźć odpowiedni kosmetyk na poprawę swojej skóry...długo szukałam, aż w końcu trafiłam na kosmetyki dedykowane mamom po porodzie z firmy Ziaja, są na prawdę rewelacyjne. Bardzo nawilżają i wygładzają skórę na brzuchu, udach i pośladkach. Używam już 3 tubkę od urodzenia synka i widzę kolosalną poprawę w wyglądzie skory. Więc polecam może któraś również je pokocha

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czym pielęgnować skórę karmiącej mamy

                              yyyy ale wiecie, że te kosmetyki nie mogą pachnieć? jak czytam, że oliwka johnsons jest super to mnie zęby bolą pewnie tak super, że firma kobietom płaci odszkodowanie za spwoodowanie raka?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X