Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Decoupage, na czym to polega?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Decoupage, na czym to polega?

    Dziewczyny szykujemy z mężem niespodziankę dla naszej mamy. Zawsze marzyła o pięknych wielkanocnych ozdobach, ale nie miała na nie czasu.

    Słyszeliśmy o "decoupage" jednak nie do końca wiemy co to takiego jest i na czym polega wytwarzanie pięknych rzeczy tą metodą. Czy da się to robić w domu? Czy ktoś z was zna się na rzeczy? Będziemy wdzięczni za podpowiedzi


  •    
       

    #2
    Odp: Decoupage, na czym to polega?

    To sztuka ozdabiania a ozdobić można drewniana rzeczy, szklane itp.
    Potrzebna jest farba akrylowa-ciemna (może być jakikolwiek kolor) i biała którą całkowicie przykrywamy ciemny podkład (najlepiej przed pomalowaniem białej farby na ciemną wetrzeć wosk w kanty danego przedmiotu) kiedy jest to gotowe bierzemy np.plastykowy nożyk i delikatnie zdrapujemy białą farbę z kantów - tam gdzie wosk był łatwiej nam to zejdzie- no i mamy efekt postarzenia przedmiotu... następnie specjalnym klejem do decoupage przyklejamy fragment serwetki papierowej a jak klej wyschnie to lakierujemy -można dostać lakier "postarzający" przedmioty również do decoupage.
    Myślę że taki prezent to naprawdę świetny pomysł a do tego naprawdę bez problemu można zrobić to w domu

    Skomentuj


      #3
      Odp: Decoupage, na czym to polega?

      Na prezent jest to naprawdę super pomysł, ale sama zajmuje się decoupagem kilka lat i wiadomo, że cuda świata od razu nam nie wyjdą

      Jeśli planujesz ,,posiedzieć" w tym dłużej, to bardziej opłacalne sa oczywiście duże opakowania wszystkich specyfików, ale można też kupić małe buteleczki.
      Podstawa to dobór odpowiedniego przedmiotu. Na początek najlepiej drewno. W sklepach plastycznych można kupić gotowe drewniane przedmioty: od podkładek, wieszaczków po szafki i szafeczki albo wybrać coś swojego z domu. I porządnie wyczyścić

      Później wybieramy wzór jaki chce nakleić z zwyczajnych (rozwrstwionych) serwetek. (można go wyciąć lub wydrzeć). Dopiero pod kolor wzoru dobieramy farbę. Pokrywamy nią całą powierzchnię, najlepiej kilka razy. Później przyklejamy, czekamy do wyschnięcia i lakierujemy. Można użyć choćby lakieru ze sklepów budowlanych.

      Zresztą jeśli udasz się do sklepu, wejdziesz na jakąkolwiek stronę internetową, to dostaniesz porady krok po kroku jak ozdabiać konkretne przedmioty. Oczywiście wszystko można jeszcze upiększać- coś domalować, odzobić brokatem, konturówką, postarzyć, dodawać inne kolory, zamiast farb używać tzw. papieru ryżowego- jak dla mnie nawet jest od prostszy w użyciu.
      Ograniczenie to tylko wyobraźnia
      Moja prawie dorosła córka


      Moja wyrośnięta kruszynka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Decoupage, na czym to polega?

        śliczne są tak wykonane rzeczy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Decoupage, na czym to polega?

          Też uważam, ze rzeczy wykonane tą metodą są niesamowite Można nawet samemu taki prezent stworzyć, wystarczy kupić jakieś drewniane pudełko lub ramkę, farby, do tego jakieś ozdóbki i gotowe Ja dostałam kiedyś pudełko na biżuterię od mojej chrześniaczki i jestem nim zachwycona. Znajomi ciągle pytają gdzie je kupiłam...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Decoupage, na czym to polega?

            Ja nawet kiedyś kupiłam sobie zestaw startowy i trochę działałam, ale teraz jak zostałam mamą to i tak bym nie miała gdzie tworzyć tych swoich prac. Na internecie to tyle pięknych prac jest, ze az zazdrość.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Decoupage, na czym to polega?

              to prawda bardzo ładne są te rzeczy. Ja właściwie dopiero zaczynam, kupiłam na początek trochę materiałów w www.swiatmargo.pl i zobaczymy co mi z tego wyjdzie. A jaką rzecz jako pierwszą ozdobiłyście?!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Decoupage, na czym to polega?

                wygląda super!
                Szkoda, że moje umiejętności plastyczno-artystyczne są naprawdę mizerne...
                Chciałabym nawet jakoś to poprawić, bo fajnie nawet z Maleństwem opanować różne techniki. No chyba wszystko przede mną

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Decoupage, na czym to polega?

                  Ja zaczynałam od deseczek drewnianych. Dla mnie najłatwiej było na nich stawiać pierwsze kroki i uczyć się techniki decoupage.
                  Potem były pudełka na biżuterię, herbatę, podkładki pod kubek. Sporo rzeczy robię pod kątem okazji. Teraz wypatrzyłam sobie aniołki - http://www.loveart.pl/aniolek-drewni...26cm-decoupage, które mam zamiar przyozdobić i podarować najbliższym pod choinkę. Dla mnie taki prezent od serca ma większą wartość niż kupiony

                  we_kasia - ja też jakimiś oszałamiającym talentem nie dysponuję ale w sieci jest sporo kursów i filmików, na podstawie których można doskonalić swoje umiejętności. Spróbuj

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Decoupage, na czym to polega?

                    może i ja spróbuję coś z robić chociaż decoupage się nie interesuję ale kupiłam klej do tego (poprosiłam w sklepie o klej transparenty do papieru a sprzedawczyni dała mi taki chyba sama nie wiedziała ) i nie dało się go wymienić Muszę jeszcze serwetki do tego dokupić

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Decoupage, na czym to polega?

                      Lara5, tych klejów jest mnóstwo, czy Twój będzie dobry - musisz sama sprawdzić. Po przyklejeniu warstwy serwetki nie powinna ona mieć zmarszczeń. Ja miałam dwa kleje zanim wyczytałam w sieci o trzecim - wg mnie najlepszym
                      Co masz w planach wykonywać? Ja kupiłam sobie skrzynkę na igły, nici, muliny, szydełko itd. Zawsze mi się to wszędzie wala i trzeba trochę porządku zrobić. Planuję kupić takie chusteczki z motywem folkowym - http://www.loveart.pl/serwetki-folk-2 i okleić całe wieczko. Resztę pomaluję na biało i dodam jakieś pojedyncze wzorki. Myślałam jeszcze o tym, żeby na pokrywce od środka dokleić uszyty z filcu przybornik na szydełka.
                      Twoje życie wygląda tak, jak Twoje decyzje i wybory!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Decoupage, na czym to polega?

                        My nie robimy dekoracji tylko kupujemy jakieś ozdoby w tym roku sporo fajnych w Duce znalazłam - https://dukapolska.com/tekstylia-i-dekoracje Jakieś jajeczka, szklane lampiony czy obrusy kuchenne

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Decoupage, na czym to polega?

                          no na robieniu ozdób włąsnymi rękoma z wykorzystaniem na przykład serwetek, choinek, szyszek. Na przykład takie jak tu na stronie www , to są piękne stroiki ręcznie robione. Moja ciotka robi też na przykład słoiki klei je serwetkami i wychodzą piękne świeczniki.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Decoupage, na czym to polega?

                            A ja sama lubię wykonywać różne ozdoby do domu, sprawa mi to przyjemność. Wianki, stroiki właśnie łatwo i przyjemnie się wykonuje.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Decoupage, na czym to polega?

                              Warto przejrzeć youtube, jest dużo filmów instruktażowych jak zacząć z decoupage, są nawet organizowane szkolenia, u nas w sklepie w przyszłym tygodniu będą warsztaty, będziemy tworzyli - Cięty blejtram z różami.
                              Ale to bardziej dla zaawansowanych, dla początkujących lepiej zacząć z czymś prościejszym

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X