Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Komputer i dziecko

    Czy wasze dzieci chcą korzystać już z komputera? Mają jakieś ulubione swoje strony z grami, kolorowankami, bajkami...
  •    
       

    #2


    Nie pozwalam moim dzieciom korzystac z internetu - maja 5 lat i 3 lata. Maja zainstalowane na komputerze gry edukacyjne - np Krol Maciuś I, Krolik Bystarzak i w nie graja.
    pozdrawiam,
    D

    Skomentuj


      #3
      Ale jak tak patrzę wśród znajomych, to dzieciaki strasznie ciągnie do komputerów... a tych gier teraz tyle do wyboru, rany, to nawet dorosły by zwariował (zresztą i tak się dzieje). Przecież niektórzy, to potrafią cały swój wolny czas przesiedzieć przed monitorem.

      Skomentuj


        #4
        ja mam niemowlę, ale przyjaciel mojego męża jest tatusiem 4 latka. Ostatnio jak ich odwiedziliśmy to Staś grał w bardzo kolorowe gry na takiej ruchomej stronce - strasznie ładnie zrobionej. Był zachwycony i nieźle sobie tam radził. Myślę że nie ma w tym nic złego, jeśli spędzi przed monitorem do 30 minut dziennie. To przecież tak samo jakby oglądał bajkę, tylko że gra jakoś dodatkowo pozwala mu się rozwijać.
        happiness is easy

        Skomentuj


          #5
          Mój maluch ma 2 lata i 6 mies. i uwielbia komputer. Generalnie chodzi o wszystko gdzie może popisać literki

          Skomentuj


            #6
            Moja 6 letnia córka korzysta z komputera
            grając w KLIKA nauczyła się wszystkich literek


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Mój brzdąc ma dopiero 10 miesięcy ale przypuszczam, że w przyszłości czasem pozwolę mu pograć na komputerze ale tylko pod nadzorem moim lub taty i w gry przeznaczone dla wieku dziecka. Bardzo mi się NIE podoba kiedy rodzice pozwalają 3-4 latkom grać w gry typu "zabili go i uciekł". A niestety znam takich, którzy dla świętego spokoju pozwalają na takie zabawy. Wydaje mi się,(tak jak napisała KaMi) że spędzenie ok 30 min przed komputerem to dla dziecka tak jak obejrzenie bajki a może się też czegoś nauczyć. Tylko kontrolujmy, to jest najważniejsze.
              Pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                moj prawie 8 miesieczny syn strasznie sie rwie do komputera, mamay laptopa i juz zbieralam literki z podlogi. ale mysle ze nie bede mu pozwalac za szybko na samodzielne i dlugie sleczenie,

                ale uwazam ze mimo wszystko dzieci trzeba nauczyc korzystania z komputerow zeby w przyszlosci nie mialy z nimi problemow, i zeby nie czuly sie z tego powodu gorsze,
                nie wiem jak sie sprawdzaja te dzieciece "laptopy" ale nie wydaje mi sie zeby to byl trafiony pomysl bo dziecko i tak widzi roznice miedzy tym "rodzicow" komputerem i szybko sie znudzi swoim, ale nie wiem moze ktos ma doswiadczenie bo ja nie

                Skomentuj


                  #9
                  stronki edukacyjne stronkom edukacyjnym nie równe. Wiadomo, ze gra kojarzy się ze strzelaniem i krwią, ale są też mądre strony dla dzieci. Ta, z której korzysta stacho jest bardzo pro dziecięca, na moje oko, a te gry są takie, że można się w nie bawić też "w realu". Na przykład w kompie mały uczy się ustawiania przedmiotów w szeregu w zależności od wielkości, a za chwilę robi to z piłeczkami. Super sprawa.
                  happiness is easy

                  Skomentuj


                    #10
                    Mój starszy syn ma 9 lat i jest komputeromaniakiem.
                    gra w simsy i spore'a
                    a w necie siedzi na naszej klasie, albo na stronach z grami
                    gry.pl
                    wyspagier
                    zagraj w darmowe gry.online
                    również na stronie soku kubuś jest duzo dla dzieci edukacji
                    oczywiscie najpierw obowiązki czyli lekcje i sprzątanie
                    potem komputer
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      I tak właśnie powinno być. Komputer ok ale najpierw to co ważne. Mój synek dopiero uczy się obsługi ale z pewnością nie będę go zniechęcać (jednak umiar moim zdaniem rzecz święta)

                      Skomentuj


                        #12
                        Szukałam tej strony na której gra Staś, bo chciałam Wam ją pokazać. Znajomi mówili ciuchcia, więc szukam w necie ciuchci i nic z tego. A to się okazało że ta stronka to ciufcia fajna nazwa. Luknijcie sobie jak jest zrobiona. Sama przed chwilą się zabawiałam w baloniki Nic tam nie skacze niepotrzebnie ani nie ma wybuchów czy nagłych jakiś ruchów. Mnie się podoba.
                        happiness is easy

                        Skomentuj


                          #13
                          Znalazłam CIUFCIĘ! Jest super! Miłoszek oszalał z radości> Dzięki za podpowiedź

                          Skomentuj


                            #14
                            fajnie ze są takie stronki jak ta ciufcia. zdecydowanie popieram bardziej edukację przez komputer niż ślęczenie przed komputerem. A moja córcia dziś tak waliła w klawiaturę jak leżała obok, że wyszło jej kilka literek do tatusia na gg. śmiesznie było
                            happiness is easy

                            Skomentuj


                              #15
                              a moj szkrab wczoraj tylko dotkna klawiatury , odsunelam go i patrze a tu nie ma klawisza a mlody cos tam sobie ukradkiem oglada i taki byl koniec "end".

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X