Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę, karmienie noworodka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę, karmienie noworodka Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-03-2009, 17:55
ania_2288's Avatar
ania_2288 ania_2288 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania_2288.polki.pl

Miasto: warm. - maz.
Domyślnie Dawałyście niemowlakom raz pierś raz butle??

Słyszałam że można 'mieszać' dzieciaczkom mleka tj. normalnie karmić piersią ale np. jak trzeba gdzieś wyjechać lub nie zdąży się na karmienie to można podać mleko modyfikowane? Robiłyście tak??
1.03.2009 9:55 FILIPEK
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2009, 18:06
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Tak ale bardzo rzadko raz w tygodniu lub góra dwa i najlepiej podać swoje mleko odciągnięte wcześniej. Takie małe dziecko jak Twoje może bardzo szybko zasmakować butelki i wtedy koniec karmienia piersią, przekonalo się otym już kilka mam z forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2009, 19:01
akinomb's Avatar
akinomb akinomb jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akinomb.polki.pl

Miasto: okolice Warszawy
Domyślnie

jeśli chcesz karmić długo swoje dziecko piersia to odradzam bo synek może posmakować butelki i niechcieć jesć Twjego mleka

NATALIA JULIA 30.11.2007

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2009, 20:04
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

Wiesz to zalezy kiedy chcesz zaczac karmic w ten sposob.im wczesniej tym wieksze ryzyko ze dzidzia nie bedzie chciala piersi.Jednak przy 4 lub 5 miesiecznym niemowlaku nie powinno byc raczej problemu,w tym wieku dzieci dostaja czesto na noc butle z kleikiem na mleku mod.podczas gdy w dzien sa na piersi.To chyba tez troche zalezy od dziecka.Moj synek dostawal wode do picia z butli podczas gdy karmilam piersia i bylo ok. jak chcialam przestac karmic musialam go przekonac do butli bo tak lubil cycusia,sa jednak maluchy ktore kilka razy poczuja butelke i nie chca cyca.Polecam butelki Avent,plyn dziecko musi wyssac przez smoczek jak z piersi wiec nie traci tej umiejetnosci
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2009, 21:42
ania_2288's Avatar
ania_2288 ania_2288 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania_2288.polki.pl

Miasto: warm. - maz.
Domyślnie

no wlasnie tylko ze ja myslalam zeby juz teraz zaczac cos kombinowac bo chcialam wrocic do szkoly wiec weekendy tylko maluszek by mial mleczko z butelki.... moja pani pediatra jest kategorycznie przeciwna i smoczkom i butelkom tak wiec ona mi chyba nie pomoze, zastanawiam sie co mam robic
1.03.2009 9:55 FILIPEK
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2009, 07:26
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Ja bym radziła tak.Kup sobie dobry odciągacz pokarmu,dobrą butelkę ze smoczkiem który jest podobny do piersi, z Aventa mają takie,woreczki jednorazowe do zamrażania pokarmu.Codziennie odciągaj jedną porcję pokarmu i zamrażaj, potem tatuś odmrozi , podgrzeje w podgrzewaczu i nakarmi dzidziusia pod twoją nieobecność. Z początku może to się wydawać trudne ale potem powinno być ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2009, 20:50
gzdylu's Avatar
gzdylu gzdylu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gzdylu.polki.pl

Domyślnie

Pierwszego synka dokarmiałam butelką prawie od początku i nie obraził się na pierś Odstawiłam go gdy miał 15 miesięcy.
Ale faktycznie dziewczyny dobrze radzą. Często maluchy stają się wygodne i wybierają butlę. Najlepiej wybrać taką z dobrym smoczkiem. Osobiście polecam Canpol lovi. Ten smoczek również z boku ma maleńkie otworki i jak dla mnie najbardziej przypomina pierś. Smoczki avent są zdecydowanie twardsze.
Najfajniej będzie jeśli faktycznie uda Ci się odciągać pokarm i zamrażać. To wygodne, tanie i zdrowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2009, 21:00
kamilanur kamilanur jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kamilanur.polki.pl

Domyślnie

moim zdaniem wszystko zależy od dzieciaczka, ja moją też dokarmiałam butlą - odciągałam pokarm zamrażałam, mąż odmrażał i karmił dziecko, stosowałam smoczki aventu.. po kilku takich dnaich moje dziecko w ogóle nie chciało piersi, pilo tylko tzw. pierwszy sik, póżniej już nie chciało jej się wysilać i ssać piersi, więc z tymi butlami to odradzam ja przez to nie karmie już piersią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-2009, 18:30
urobea2's Avatar
urobea2 urobea2 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
urobea2.polki.pl

Domyślnie moja ma siódmymiesiąc i a od trzeciecgo jest na mieszanym

do dzisiaj cucus w nocy i przed spaniem oraz jak wstanie, oprócz tego dwa razy mojemleko i dwa razy Nan zageszczany kaszką.
Lubi cyca i butelkę.
Wiec to zalezy od odzidziusia. Ja tylko zadbałam o to by smoczek jak najbardziej przypominał pierś
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-2009, 11:16
animalia1 animalia1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
animalia1.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał ania_2288 Zobacz post
Słyszałam że można 'mieszać' dzieciaczkom mleka tj. normalnie karmić piersią ale np. jak trzeba gdzieś wyjechać lub nie zdąży się na karmienie to można podać mleko modyfikowane? Robiłyście tak??
Witaj,
Ja tak nie robiłam bo wiem, że dziecko nie lubi się męczyć a przy piersi musi się wysilać i dlatego bardzo szybko się przyzwyczaja do wygodnej buteleczki
Ale jeśli chcesz odstawić dziecko od cyca to podawaj jedzonako na zmianę: cyc, butla, cyc.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania