Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Zapach mamy" - WYNIKI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Zapach mamy"

    Zapach mamy powinien kojarzyc sie z bezpieczenstwem itp. ale mnie tak naprawde nie kojarzy sie z niczym , bo było nas w domu pięcioro dzieci, wiec mama nie miała czasu dla kazdego z osobna i bardzo mi tego brakowało, no ale cóż takie życie. A w wieku 9 lat po rozwodzie rodziców poszłam mieszkac do taty. Teraz mam dwójke dzieci dziewczynki 10lat i 19 miesiecy i wiem, że dam im cała siebie i zeby im w dziecinstwie nie brakowło mamy przy ktorej powinny czuc sie bezpiecznie i isc z kazdy problemem czego ja nie miałam. Bardzo bym chciała wygrac taką Cuske, bo moja młodsza corcia nie potrafi usnąć bez mojego zapachu bez dotykania mnie i teraz wiem jak wazna jest bliskosc mamy jej miłość i bezpieczenstwo. Ja tego nie miałam, ale dam to moim dzieciom.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Zapach mamy"

      Zapach mojej mamy, powraca do mnie ilekroć znów nadchodzi lato.To właśnie w tym czasie kiedy byłam małą dziewczynką stwierdziłam, że moja mama pachnie letnim deszczem. Pamiętam, pranie, które mama rozwieszała na sznurkach w ogrodzie, czyste i pachnące wiatrem. Niestety, moja mama nigdy nie mogła zdążyć zebrać prania zanim zaczął padać letni deszczyk. Ten zapach, kojącego w upalne dni deszczu, towarzyszył jej do wieczora, a kiedy nadchodził wieczór to w jego towarzystwie mama czytała mi bajki i utulała do snu. Wtedy wydawało mi się, że całus od mamy na dobranoc jest tak delikatny jak muśnięcie kropel letniego deszczu.
      Teraz za każdym razem gdy pada letni deszcz wracam całą sobą do tamtych dni beztroskiego dzieciństwa.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Zapach mamy"

        Zapach mamy kojarzy mi się z poczuciem bezpieczeństwa z miłością z ciepłem rodzinnym. Kojarzy mi się także z naturalnym zapachem jej skóry oraz z każdym jej oddechem.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Zapach mamy"

          Zapach mojej mamy to ciągłe zatroskanie i zabieganie, któremu często towarzyszy łezka w oku. Moja mama jak również jej zapach kojarzy mi się z azylem.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Zapach mamy"

            zapach mamy kojarzy się ze wszystkim co dobre, czego nam najbedziej trzeba. Zapewnia nam od poczucia bezpieczeństwa do rodzicielskiej miłości jaką nam nikt inny nie może dać. Zapach mamy jest czymś wyjątkowym, nie poczuje się go u innej obcej osoby a czy nawet własnego taty. Mama jest wyjątkowa większości nas wychowała od małego jesteśmy do niej przywiązani, a obdarowanie nas jej poczuciem zapachu daje nam wiele miłości, najszczerszej przyjaźni i wszystkiego co nam jest potrzebne najbardziej w życiu. Zapach mamy wspiera nas bardzo w trudnych życiowych chiwlach i pomaga sobie z nimi radzić. Gdyby nie on nie czulilibyśmy takie wsparcie od mam jakie teraz je otrzymujemy.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Zapach mamy"

              zapach mamy jest jedyny i niepowtarzalny ,wyjątkowy ,nie ma drugiego takiego samego :-) kojarzy mi się z bezgraniczną miłością ,czułością ,bezpieczeństwem,delikatnością i ciepłem które zawsze czuję gdy mama jest blisko mnie i zawsze pamięć tego zapachu mam w sercu i wiem że moje dzieci też tak czują w odniesieniu do mnie ich mamy i widzę to gdy tulą się do mnie i wtulają buźki w moje ramię czy pierś i wiem że wtedy czują się bezpieczne i kochane najbardziej na świecie i wiem to od chwili gdy się urodzili :-) a kiedy nasza starsza córeczka nie umiała zasnąć i kręciła się w łóżeczku kładłam jej obok moją koszulkę i wtedy córka się uspokajała i smacznie sobie spała zapach mamy czyni cuda i przy synkowi też się to sprawdziło wiele razy na wszystkie lęki ,smutki czy boleści przytulenie i zapach mamy daje ukojenie :-)

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                Ten zapach kojarzy mi się z czasem kiedy nie znałam życia naprawdę, kiedy wszystko wydawało się piękne i takie, że przecież źle nigdy być nie może. Mama była zawsze i jej zapach też i kiedy byłam starsza on dawał spokój w tych ciężkich chwilach, które wydawały się końcem świata. Teraz kiedy w życiu coś toczy się nie tak to tęsknota za tym zapachem powoduje, że łza w oku się zakręci. Bo przecież nikt nie potrafi nas tak ukochać jak mama.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                  Zapach mamay kojarzy mi sie z cieplem domowego ogniska.Kojarzy mi sie z milosci,ktora nas obdarowala,z dobroscia dla wszystkich.Zapach mamy kojarzy mi sie z macierzynstwem!!!

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                    Zapach mojej mamy kojarzy mi się ze wsparciem w złych chwilach, podtrzymywaniem na duchu mnóstwem przytulania i całusami na dobranoc, dobrym słaowem, opiekuńczością a także bezgraniczna miłością

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                      Zapach mamy kojarzy mi się z bezpieczeństwem, odwzajemnioną miłością, ciepłem ogniska domowego, przytulaniem, bliskością najważniejszej dla mnie osoby!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                        Gdy w brzuszku Mamy byłam pewien zapach czułam, zastanawiałam się co to za zapach? Domyślałam się, że to zapach mojej Mamy… Gdy na świat przyszłam dalej ten zapach czułam, ktoś mnie w ramiona przytulił o pięknym zapachu Mamy… To maja Mamusia, pomyślałam i uśmiech jej podarowałam, a ona bezpieczeństwem i troską obdarowała mnie. Zapach Mamy to nie tylko woń ale miłość, uśmiech, bezpieczeństwo i radość. Zapach Mamy niezapomniany, niepowtarzalny, towarzyszy nam do końca naszych dni…niosący wachlarz miłych wspomnień i miłość.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                          Zapach mamy trudno opisać słowami, to jest coś, co tkwi we mnie gdzieś głęboko, w głowie, w sercu, w duszy... To jest poczucie bezgranicznej miłości, ciepła, bezpieczeństwa, pewnego rodzaju nierozerwalna więź, która połączyła mnie i mamę na zawsze w momencie moich narodzin. Zapach mamy jest nieporównywalny z żadnym innym zapachem i śmiem twierdzić, że jest to najpiękniejszy zapach na świecie - zapach matczynej miłości...

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                            Zapach mamy kojarzy mi się z bigosem i pasztetem, które przygotowywała przed Świętami do późna w nocy

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                              Zimą zapach mamy kojarzy mi się z sosną i pomarańczami,
                              wspólnie wypełniałyśmy sobie wtedy wieczory różnymi smakołykami,
                              Latem na plaży podziwiałyśmy zachody słońca, dlatego zapach soli morskiej z mamą kojarzy mi się bez końca.
                              Jesienią wspólnie dynię drylujemy,
                              dlatego jej zapach 'maminy' z siostrą teraz czujemy.
                              Zaś świeże mleko przez rok cały przypomina mi z dzieciństwa zapach mojej mamy

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Zapach mamy"

                                Zapach mamy kojarzy mi się z wymarzonym dniem, z rozkwitniętymi mleczami i letnim zapachem jabłoni.
                                Zapach mojej mamy kojarzy mi się ze studnią cierpliwości i jej słowami: "Mam ręce dwie - obejmę Cię".

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X