Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Który to w końcu tydzień?? :-/

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Który to w końcu tydzień?? :-/

    Witam chciałabym się dowiedzieć jak żeczywiscie obliczyć tydzień ciąży.Otóż moja ostatnia miesiączka była dn-02,09,2014r.Jak to obliczać od 02września od wtorku jako 1szy tydzień czy następny tydzień czyli 09 września bedzie dopiero 1szy tydzień ciaży?Ja niewiem dokładnie czy ja jestem 14tydzień przełom 15tygodnia ,czy 15tydzień przełom 16tygodnia ciąży.Oczywiście wiem o tym ,ze jeśli kobieta jest w 13tygodniu ciąży odlicza się 2 tygodnie.Dziękuję i proszę o odpowiedz.
  •    
       

    #2
    Odp: Ciąża

    Napisane przez san Pokaż wiadomość
    Witam chciałabym się dowiedzieć jak żeczywiscie obliczyć tydzień ciąży.Otóż moja ostatnia miesiączka była dn-02,09,2014r.Jak to obliczać od 02września od wtorku jako 1szy tydzień czy następny tydzień czyli 09 września bedzie dopiero 1szy tydzień ciaży?Ja niewiem dokładnie czy ja jestem 14tydzień przełom 15tygodnia ,czy 15tydzień przełom 16tygodnia ciąży.Oczywiście wiem o tym ,ze jeśli kobieta jest w 13tygodniu ciąży odlicza się 2 tygodnie.Dziękuję i proszę o odpowiedz.
    Witaj, sprawdzając różne stronki i sprawdzając na sobie i dacie z USG stwierdzam, że tutaj oblicza bezbłędnie, gdyż inne wskazywały mi różnie, a obecnie jestem w 29t i 2 dniu ciąży.

    Jesteś teraz w 15 i 4 dniu ciąży. Tak mniej więcej, po prostu 15 tydzień

    Jesteś w 15 tygodniu ciąży
    Przyjmuje się, że ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (inaczej 10 miesięcy księżycowych każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki - jest to tzw. reguła Naegelego.
    Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy - i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc Twoją kartę ciąży. Wiek zapłodnieniowy - czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia - jest co najmniej dwa tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10 tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia. Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się dwa tygodnie wcześniej lub dwa tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu. Jedynie pięć procent kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie.


    Poród powinien się odbyć w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca ale najdokładniej obliczy Ci to lekarz prowadzący
    Mi z kalkulatorków wychodziło, że 8 marca, a na prenatalnym, że 1 marca
    Także sama widzisz
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 16-02-2015, 10:56.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciąża

      A czy słyszałyście coś o naturalnych metodach wspomagających wywołanie porodu? Czy znacie przypadek, kiedy takie lub podobne porady zadziałały?
      Przeczytałam tekst i zastanawiam się nad ich skutecznością. Nie da się bowiem sprawdzić tego wcześniej, niż potrzeba

      Skomentuj


        #4
        Który to w końcu tydzień?? :-/

        Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 31. 12. 2014 r.
        W zeszły czwartek tzn. 19.02.15 r. byłam u ginekolog i po badaniu USG wyszło ze wielkość jest szacowana na 4 tydzien i 5 dni.
        Test ciążowy wyszedł pozytywny 30 Stycznia 2015r.
        Więc moje pytani...
        Który to w końcu tydzień?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

          Ciążę liczymy zawsze od ostatniej miesiączki czyli jakby mamy dwa dodatkowe tygodnie ciąży kiedy jeszcze nawet w niej nie byłaś. Według moich obliczeń teraz jesteś w 8 tygodniu. Gratulacje

          Skomentuj


            #6
            Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

            ja również przyłączam się do gratulacji

            Skomentuj


              #7
              Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

              Dziękuję
              Wiec jak mam sie odnosic do obliczen USG?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                Napisane przez shelby91 Pokaż wiadomość
                Dziękuję
                Wiec jak mam sie odnosic do obliczen USG?
                A co powiedział lekarz? Znałaś go wcześniej czy to było Twoje pierwsze spotkanie z tym konkretnym lekarzem? Bywa, że fasolka jest mniejsza niż wskazują tygodnie bo owulacja była później.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                  Lekarka powiedziala ze widocznie do zaplodnienia doszlo pozniej. Ale skoro tak, to chyba test nie wyszedlby pozytywny tak szybko?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                    Napisane przez shelby91 Pokaż wiadomość
                    Lekarka powiedziala ze widocznie do zaplodnienia doszlo pozniej. Ale skoro tak, to chyba test nie wyszedlby pozytywny tak szybko?
                    Wiem, że to ciężko wykonalne zadanie ale jedyne co możesz teraz zrobić to jak najmniej o tym myśleć. Pewnie lekarka poradziła CI żeby przyjść za dwa tygodnie jeszcze raz i tak zrób a do tego czasu uwierz w swoją Kropkę :*

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                      Ogolnie to nie stresuje sie tym bo moze po prostu rosnie sobie po swojemu i teraz jest malutkie zobaczymy jak bedzie starsze

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                        Napisane przez shelby91 Pokaż wiadomość
                        Ogolnie to nie stresuje sie tym bo moze po prostu rosnie sobie po swojemu i teraz jest malutkie zobaczymy jak bedzie starsze
                        No to bardzo dobrze. Brawo za podejście Niech sobie Kropek dobrze się zakorzeni, rośnie zdrowy i silny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                          Ocena wieku ciążowego poprzez USG jest metodą precyzyjną ( tylko w pierwszym trymestrze) i najczęściej stosowaną gdy pacjentka ma bardzo nieregularne miesiączki, a tym samym ciężko określić termin porodu z ostaniej miesiączki. Jeśli Twoje cykle są regularne, prwdopodobnie lekarz określi wiek ciążowy i termin porodu z daty ostatniej miesiączki, tzw. metodą Neagelego czyli do daty ostaniej miesiączki doda 7 dni, odejmie 3 miesiące i doda rok. Z wyliczeń wynika, że szacowany termin porodu to 6 październik 2015 i jesteś w ósmym tygodniu ciąży myślę, że lekarz na kolejnej wizycie szczegółowo poinformuje Cię o terminie i wieku ciążowym

                          pozdrawiam
                          Anna Winiarczyk
                          Położna

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                            bardzo dobrą metodą na dowiedzenie się wieku płodu jest zrobienie testu na bhcg we krwi, jest jego ilość określona dla danego tygodnia ciąży

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Który to w końcu tydzień?? :-/

                              najczęściej wyliczenia oparte są na pierszym dniu ostatniej miesiączki. Badanie usg ma dużą granicę błędu. Zależy od tego jaki jest sprzęt i jak dobrze lekarz radzi sobie z badaniami radiologicznymi bo to bardzo trudne i wielu z nich sie myli. Dla przykładu tydzień przed porodem mój pierwszy syn miał ważyć 2600g a urodził się 2090g; Drugi dzień przed porodem wychodziło im że waży 4300g a urodził się 4950g. Więc obliczanie terminu porodu oparłabym na ostatniej miesiączce.
                              szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X