Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ćwiczenia po cc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ćwiczenia po cc

    Witam,
    jestem 4 miesiące po cc i chciałabym zacząć ćwiczyć żeby zgubić trochę kilogramów ale nie wiem czy już można.
    To że rana goi się 6 miesięcy to wiem, ale czy mogę wykonywać ćwiczenia na uda, biodra, ręce pomijając mięśnie brzucha?
  •    
       

    #2
    Odp: Ćwiczenia po cc

    Napisane przez moniab83 Pokaż wiadomość
    Witam,
    jestem 4 miesiące po cc i chciałabym zacząć ćwiczyć żeby zgubić trochę kilogramów ale nie wiem czy już można.
    To że rana goi się 6 miesięcy to wiem, ale czy mogę wykonywać ćwiczenia na uda, biodra, ręce pomijając mięśnie brzucha?
    Z doświadczenia mojej siostry po cc - niestety ćwiczeń po cesarskim cięciu nie można zacząć tak szybko jak po naturalnym porodzie, gdyż powłoki brzuszne muszą się zrosnąć i wygoić. Na początek wykonywała tylko delikatne ćwiczenia - zaczęła ona 9 tyg. po porodzie. Po 4,5 miesiącach po wcześniejszej konsultacji z ginekologiem !!!, który stwierdził, że wszytko ma ładnie wygojone, zaczęła bardziej intensywne ćwiczenia, m.in. jeździła na rowerku stacjonarnym, biegała, zaczęła lekkie ćwiczenia na brzuch.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ćwiczenia po cc

      Napisane przez moniab83 Pokaż wiadomość
      Witam,
      jestem 4 miesiące po cc i chciałabym zacząć ćwiczyć żeby zgubić trochę kilogramów ale nie wiem czy już można.
      To że rana goi się 6 miesięcy to wiem, ale czy mogę wykonywać ćwiczenia na uda, biodra, ręce pomijając mięśnie brzucha?
      Witam,
      Ćwiczenia po cięciu cesarskim można wykonywać już po 6 tygodniach od zabiegu, pod warunkiem, że lekarz ginekolog stwierdzi prawidłowe gojenie się rany pooperacyjnej. Wizyta po okresie połogu w Twoim przypadku z pewnością odbyła się i jeśli lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, możesz spokojnie wykonywać ćwiczenia, nawet brzuszki pamiętając oczywiście o tym, aby ćwiczenia te nie były zbyt intensywne i obciążające
      Pozdrawiam
      Anna Winiarczyk
      Położna

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ćwiczenia po cc

        A co z pasem poporodowym, jak myślicie kiedy mozna go zacząć nosić?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ćwiczenia po cc

          Miałam poród naturalny ale z tego co wiem lepiej odczekać te 6 miesięcy a jeśli chcesz wcześniej to najlepiej po konsultacji z lekarzem. Zaczynaj od lekkich ćwiczeń.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ćwiczenia po cc

            Napisane przez loleczka_87 Pokaż wiadomość
            A co z pasem poporodowym, jak myślicie kiedy mozna go zacząć nosić?
            z tego co słyszałam od pań w szkole rodzenia to one twierdził, że to chyba gadżet mający na celu tylko zbijanie kasy i fizjoterapeuci odradzają używanie tego typu pasów - mogą pojawić się problemy z kręgosłupem - tylko nie wiem ile jest w tym prawdy, raczej postawiła bym na ćwiczenia po porodzie, najlepiej iść na basenie, pospacerować to też forma ruchu

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ćwiczenia po cc

              No właśnie, ja też bardzo bym chciała szybko po cesarskim cięciu dojść do siebie. CC mam planowane na luty, przed ciążą dużo ćwiczyłam, stosowałam dietę, miałam swój upragniony kaloryferek, a teraz się strasznie tym dołuje.. że nie będę mogła przez dłuższy czas nic zrobić z tym bębnem z przodu po porodzie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ćwiczenia po cc

                Oj tam oj wcale nie ma bębna jak przed ciążą byłaś szczupła i nie roztyjesz się 40 kg w ciaży to spokojnie Dojdziesz szybko tylko musisz psychicznie się nastawić pozytywnie.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ćwiczenia po cc

                  No na razie przytyło mi się 8 kg To chyba mało co nie? Do lutego jeszcze chwilka. Moja koleżanka ważyła 90 kg w 9 miesiącu, przytyła 30 kg... myślę, że ze mną tak źle nie będzie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ćwiczenia po cc

                    Zależy, ale jak nie będziesz się obiadać slodkim tylko wartościowymi produktami to będzie ok. Ostatnie 2 miesiące tyje się najwięcej, przed samym porodem możesz ewentualnie ze stresu stracić jakiś kilogram

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ćwiczenia po cc

                      Ha ha straciłam nawet 2kg, bo mnie teraz grypsko dopadło, a, że wiadomo, ciężarnej nie można się za bardzo leczyć, to pozostały mi tylko naturalne sposoby, które raczej nie pomagały i tak 2 tygodnie przeleżałam umierająca w łóżku...masakra, mówię Wam Ale troszkę zboczyłam z tematu

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ćwiczenia po cc

                        No tak najgorsze te chorby w ciąży , choć naturalnych metod na leczenie jest dużo ja cały czas tak się leczę

                        Co do ćwiczeń jeszcze to ważne by najpierw skonsultować z lekarzem czy rana się goi prawidłowo , jeśli powie , że tak to wtedy dopiero można rozpocząć po woli ćwieczenia oczywiscie z umiarem i nic przez siłe.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ćwiczenia po cc

                          Tak, właśnie zamierzam być pod stałą opieką lekarza i jeśli on nie będzie widział przeciwwskazań żadnych do ćwiczeń to jadę z koksem

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ćwiczenia po cc

                            Tylko z umiarem i rozsądkiem Nic na siłę bo jednak jak to lekarz mówił flaczki muszą się dobrze ułożyć a to nie tak od razu Ja ćwiczyłam jakoś po 2 miesiacach tak intensywniej.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ćwiczenia po cc

                              No to 2 miesiące to jeszcze ok, bałam się, że później, do pół roku trzeba czekać, 2 miesiące jakoś zleci, na początku i tak wielki chaos będzie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X