Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butla czy pierś dla maluszka???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

    tylko podnieść się strasznie trudno, trzeba opanować technikę...




    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

      NIE, NAPRAWDE PODZIWIAM, JA PRZYZNAJE, NIE BYLABYM W STANIE.. coz... no ale ja bylam bardzo chora jak bylam mala., potem mdlenia i slabosci... to dlatego, ze na poczatku w sierocincu mialam, zanim trafilam do rodziny..ufff, dlatego naprawde mam nadzieje, ze mnie nie spotka... dzieki za odpowiedz!










      Skomentuj


        #93
        Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

        hejka...też chciałam jak najdłużej karmić piersią ale niestety straciłam pokarm...próbowałam chyba wszystkiego...a do tego grzmiący głos teściowej że nie jestem dobrą matką bo podałam w końcu małemu mleko modyfikowane...uważam że nie jestem przez to gorszą matką choć wiem że dla malucha lepsza byłaby pierś
        pozdrawiam




        http://mamaczytata.pl/pokaz/8496/samuel_-

        Skomentuj


          #94
          Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

          Napisane przez mamasamuela Pokaż wiadomość
          hejka...też chciałam jak najdłużej karmić piersią ale niestety straciłam pokarm...próbowałam chyba wszystkiego...a do tego grzmiący głos teściowej że nie jestem dobrą matką bo podałam w końcu małemu mleko modyfikowane...uważam że nie jestem przez to gorszą matką choć wiem że dla malucha lepsza byłaby pierś
          pozdrawiam
          Zapytaj sie teściowej ile karmiła piersią i kiedy podala mleko od krowy? To zaraz przestanie gadać.


          Skomentuj


            #95
            Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

            Ja osobiście od początku karmię piersią, ale jeśli byłaby taka konieczność przejścia na modyfikowane to w żadnym wypadku nie czułabym się gorszą matką!

            Skomentuj


              #96
              Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

              witam
              ja karmię dopiero od 2 tyg. ale jestem załamanaaż mój mąż stwierdził że chyba macierzyństwo minie służy i powinnam sie zastanowić nad tym wszystkim pierwsze dni po wyjściu ze szpitala brodawki poranione tak ze płakałam z bólu jak Mały je ssał, kazali też dokarmiać mlekiem Prenan bo urodził się z niską wagą urodzeniową....pierwszy tydzień tak robiłam teraz staram się na samej piersi ale okazuje się że chyba jest coś nie tak ostatnio każde karmienie wygląda podobnie ponad godzinę wisi na jednym cycku odstawiam go a Mały i tak szuka cycusia ssie swoje rąsie i wszystko w około dostawiam znowu kolejna prawie godzina mija a on głodny (pierś już chyba robi się pusta bo nie mogę wycisnąć z niej ani kropelki) muszę przystawić do drugiej possa chwilkę i dopiero zasypia choć też nie na długo...i kolejny problem bo trąbią że na jedno karmienie jedna pierś i ja jestem lekko ogłupiała od tego wszystkiego
              grubo zastanawiam się czy nie zrezygnować z karmienia piersią wiem 2 tygodnie to niedługo, ale ja mam takiego doła ze sama ze sobą nie wyrabiam...a tak chciałam żeby było ok
              Kobietki pomóżcie proszę bo nie chcę aż tak szybko na butelkę przejść

              Skomentuj


                #97
                Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                BEHEROWKA a kto ci takich glupot naopowiadał ze jedno karmienie jedna pierś Widać że maluch potrzebuje ssać z obu piersi i tak należy mu podawać,choćby nawet miał obydwie wyssać do końca.Na początku normą jest że dziecko "wisi ' na cycu prawie 24/h.Noworodek ma mały żołądek i potrzebuje jeść mało a często,wiem że to jest uciążliwe ale każda z nas to przeszła, niedługo się to unormuje tylko cierpliwości.A Twój M powinien być oparciem w tych sprawach a nie mówić że się do tego nie nadajesz bo wazne jest wsparcie psychiczne w tych cięzkich chwilach.
                Ja karmilam swoje dzieci dość długo bo syna 10 m a córkę 19 i wierz mi łatwo nie było ale nie poddałam się a takie bujdy jak to że z mlekiem jest cóś nie tak to lepiej jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczać.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                  anna31taki tekst o karmieniu pani doktor do mnie skierowała no to ja wzięłam sobie to do serca ale po dzisiejszej nocy to koniec z tym tak jak mówisz jak Dzidziok chce to będzie ciągnął na zmianę
                  jestem przykuta do zegarka bo Szymon się nie budzi na jedzenie ale oczywiście tylko w dzień w nocy mógłby jeść i jeść, a ja wtedy wyglądam jak zombi

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                    Jedynym wskaźnikiem że dziecko się nie najada jest to że nie przybiera na wadze.
                    A co do lekarzy to mi pani dr powiedziała że "spasłam' dziecko karmiąc na żądanie i powinnam je odchudzać 3 miesięczne dziecko oczywiście nie posłuchałam jej.
                    {{jestem przykuta do zegarka bo Szymon się nie budzi na jedzenie ale oczywiście tylko w dzień w nocy mógłby jeść i jeść, a ja wtedy wyglądam jak zombi}} a to niedlugo powinno się ustabilizować i maluch bedzie odróżniał dzień od nocy.
                    Last edited by anna31; 23-01-2010, 15:53.


                    Skomentuj


                      Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                      Witam!
                      Ja chciałam karmić piersią choć położna stwierdziła że nie mam brodawek i będzie mi ciężko.... i tak było.
                      Po wyjściu ze szpitala miałam tyle mleka że się lało zemnie co mały się odezwał to ja już cała mokra byłam. Przez brak brodawki ciężko mi było karmić małego bo nie umiałam go przystawić tak żeby mu noska nie zatykać cyckiem więc brakowało mi trzeciej ręki do spłaszczania cyca a przy tym łzy przez poranione sutki i ta obkurczająca się macica!!!! Porażka! Niestety w 14 dniu połogu dostałam zakażenia( przy łyżeczkowaniu porwanego łożyska lekarz nie wyczyścił wszystkiego) i dostałam ergotaminę na szybsze obkurczenie macicy i mały zareagował na lek ( rozwolnienie i wymioty) i musiałam przejść na sztuczne mleko.
                      A spalanie pokarmu przy nawałach to też masakra.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                        Każdy robi tak, jak uważa... Myślę, że każda z was ma rację.
                        Ja bardzo chciałabym karmić piersią, ale boję się, że jak będę musiała wrócić do szkoły trzeba będzie przerzucić się na butelkę...
                        Jednak mam zamiar karmić piersią tak długo jak będzie to możliwe.
                        Nie uważam butelkowych mam za gorsze, bo czasami nie ma po prostu innego wyjścia,a każda sytuacja jest inna i nie można porównywać innych ze sobą.
                        Za głupotę uważam tylko taką sytuację gdzie mama nie karmiła piersią z własnej woli, bo twierdziła, że jej się nie chce... Kiedy mała była na butelce miała większą swobodę bo mógł ją nakarmić ktoś inny i nie musiała się "bawić" w odciąganie itd.

                        Skomentuj


                          Odp: Butla czy pierś dla maluszka???

                          jak na razie piersiątko ale jak mnie złamka złapie to nie wiem sama czy nie butla dziś w nocy nawet pomyślałam żeby Małego przystawić do cycka taty może by się nie połapał

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X